Jak i co czytać w lockdownie? Podpowiadamy!

Para czyta podczas lockdownu na inkBOOK Calypso Plus Black

Zamknięte biblioteki, ograniczenia w pracy sklepów czy wreszcie mniejsza chęć na wychodzenie z domu sprawia, że sympatycy papierowych książek mają o wiele bardziej utrudniony dostęp do literatury. Co więc czytać w pandemii, kiedy tradycyjna książka jest trudniej dostępna?

CZYTNIK EBOOKÓW - CZYLI CAŁA BIBLIOTEKA W JEDNYM URZĄDZENIU

Jednym ze sposobów na stały dostęp do ulubionych książek i uniezależnienie się od tego co się dzieje w pandemii jest posiadanie czytnika ebooków. Wówczas dostęp do książek jest praktycznie nielimitowany. Ponadto możliwości, jakie daje czytnik ebooków też jest kilka.

Dobry czytnik ebook pozwala nie tylko czytać zakupione książki, które stają się naszą własnością. Możemy także korzystać z różnych aplikacji i czytać
w abonamencie. Największe i najbardziej popularne platformy, które pozwalają nam na tę formę korzystania z ebooków to Legimi i Empik Go.

Za miesięczną, stałą opłatą mamy dostęp praktycznie do nielimitowanej liczby ebooków, a często też audiobooków, które równieżmożna słuchać na czytniku książek elektronicznych.

EBOOKI NA CZYTNIK

Czy będziemy czytać zakupione książki, czy też zdecydujemy się na wybór abonamentu potrzebny jest czytnik ebooków z dostępem do wielu aplikacji. To znacznie ułatwi korzystanie z całej oferty rynku wydawniczego i znacznie rozszerzy nasze możliwości.

Jeśli zdecydujemy się, że większość książek chcemy czytać w abonamencie, to warto wybrać czytnik ebooków z dostępem do pełnych aplikacji Legimi czy Empik Go.

Na rynku jest wiele czytników ebooków z dostępem do Legimi czy Empik Go, ale nie na każdym czytniku można korzystać z aplikacji w sposób pełny. Co to oznacza w praktyce?

inkBOOK JEDYNY CZYTNIK EBOOKÓW Z PEŁNĄ APLIKACJĄ LEGIMI 

Najlepszy czytnik do Legimi to taki, który umożliwi zarówno przeglądanie katalogu książek na czytniku, a potem ich bezpośrednie pobieranie do aplikacji. Bezprzewodowo i co najważniejsze bez użycia dodatkowych urządzeń. Czyli przeglądasz ofertę, a potem pobierasz na czytnik ulubiony ebook.

Wszystkie czytniki marki inkBOOK z oprogramowaniem Android 4.2 i wyżej mają pełną aplikację Legimi.

JAK DZIAŁA PEŁNA APLIKACJA LEGIMI NA CZYTNIKU EBOOK?

  • Możesz przeglądać katalog książek z poziomu czytnika.
  • Każdą wybraną książkę możesz pobrać wprost do aplikacji na czytnik (wystarczy uruchomione WiFi).
  • Nie potrzebujesz przenosić pobranych książek w aplikacji, używając pośrednich urządzeń - telefonu czy komputera.
  • Książki raz pobrane do aplikacji możesz już czytać offline.

EMPIK GO NA CZYTNIKU

Ten sam mechanizm dotyczy korzystania z Empik Go na czytniku. Tutaj również mamy te same możliwości, a nawet większe. Aplikacja Empik go na czytniku inkBOOK Calypso Plus działa również z audiobookami.

Aplikacja Empik Go zainstalowana na czytniku inkBOOK pozwala nam cieszyć się zarówno audiobookami, jak i ebookami. Raz pobrane książki w aplikacji Empik Go także możesz czytać i słuchać bez dostępu do WiFi.

CZYTANIE EBOOKÓW ZA DARMO

Czytanie w abonamencie może być nie tylko wygodne, ale także bezpłatne. Jeśli tylko należysz do biblioteki, która ma podpisaną umowę z Legimi, to możesz czytać ebooki z Legimi całkowicie za darmo.

BIBLIOTEKA I KOD DO LEGIMI

Jak zdobyć darmowy kod legimi? Bardzo prosto. Wystarczy, że poprosisz w oddziale biblioteki, do której jesteś zapisany o udostępnienie specjalnie wygenerowanego kodu Legimi. Taki kod pozwoli korzystać z Legimi na Twoim czytniku inkBOOK całkowicie bez opłat.

Pamiętaj jednak, że możliwość ta przysługuje jedynie tym użytkownikom, którzy są zapisani do biblioteki, czyli mają aktualną kartę biblioteczną. Jeśli takiej nie masz, wcześniej musisz się do niej zapisać.

Jeśli nie mamy możliwości skorzystania z darmowych kodów Legimi z biblioteki, możemy to zrobić przy okazji zakupu czytnika na stronie sklepuWraz z czytnikiem otrzymamy kod na darmowy okres próbny do Legimi.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.