Ponad 100 tys. tytułów audiobooków, ebooków i podcastów - to zasoby, które oferuje wszystkim miłośnikom książek coraz popularniejsza aplikacja Empik Go.

Empik Go co to? Nic innego, jak usługa abonamentowa, która daje użytkownikom dostęp do ogromnej biblioteki e-zasobów, w tym ebooków, audiobooków oraz podcastów i słuchowisk. Żeby zyskać dostęp do obsługi serwisu, konieczne jest założenie konta w aplikacji, która dostępna jest także na czytnikach inkBOOK Calypso Plus oraz inkBOOK Focus

Bez utworzenia i zalogowania się w serwisie, dostajesz jedynie możliwość zapoznania się z darmowymi fragmentami ebooków czy audiobooków. W przeciwieństwie do Publio, Woblink czy Ebookpoint, w tym przypadku, do korzystania z pełnej wersji serwisu konieczne jest wykupienie abonamentu. Usługa działa więc na podobnych zasadach jak np. Legimi

Do korzystania z zasobów aplikacji potrzebujesz więc: aktywnego konta Klienta, zarejestrowanej na koncie Klienta karty płatniczej, zainstalowanej aplikacji Empik Go na urządzeniu, np. czytniku inkBOOK. 


Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej usłudze: 

Co daje Empik Go? 

Przede wszystkim dostęp do ponad 100 tys. audiobooków, ebooków i podcastów, czyli e-zasobów w różnej tematyce, począwszy od klasyki literatury, a kończąc na nowościach i bestsellerach.

Aplikacja Empik Go to także produkcje oryginalne w postaci słuchowisk oraz seriali z gwiazdorską obsadą. Dzięki temu możesz posłuchać, jak Twoi ulubieni aktorzy interpretują dzieła najpopularniejszych polskich pisarzy takich jak: Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Paulina Świst, Magdalena Witkiewicz czy Alek Rogoziński. 

Jaki czytnik ebook do Empik Go?

Taki, który obsługuje dedykowaną aplikację serwisu, czyli przede wszystkim czytnik do Empik Go - inkBOOK Calypso Plus, inkBOOK Focus, czytniki PocketBook, Amazon Kindle oraz czytnik EMPIK GoBook.

Czytnik ebook z Empik Go dzieli się na dwa typy. W pierwszym nie potrzebujesz żadnego dodatkowego urządzenia, żeby przeszukiwać katalog dostępnych w Twoim abonamencie tytułów. Taką funkcję posiadają czytniki inkBOOK, z których bezpośrednio wybierasz, co chcesz czytać lub słuchać. Dlatego Empik Go na czytniku inkBOOK daje o wiele większą swobodę korzystania z aplikacji.

Drugim typem są urządzenia marek np. PocketBook, Amazon Kindle czy GoBook. Oferują czytnik ebook z Empik Go obsługujący tę aplikację na zasadzie synchronizacji, do której konieczne jest dodatkowe urządzenie np. komputer. Przeglądasz zasoby z poziomu komputera, przesyłasz je z Twojej Biblioteki bezpośrednio na czytnik.

Żeby przeglądać katalog i pobierać książki, w obu przypadkach potrzebne jest połączenie czytnika do sieci WiFi.

Jak zainstalować Empik Go na inkBOOK?

Żeby zacząć korzystać z Empik Go na inkBOOK, musisz podłączyć urządzenie do sieci np. przy pomocy WiFi. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie proponowanej w inkBOOK Apps aplikacji: wystarczy, że klikniesz opcję „pobierz”, poczekasz chwilę aż ściągnie się na Twój czytnik i… gotowe! Jak korzystać z Empik Go na inkBOOK? 

Po zalogowaniu się na swoim koncie Empik Go na inkBOOK możesz od razu przeglądać katalog i pobierać interesujące Cię książki bezpośrednio do biblioteki znajdującej się w aplikacji

Nie potrzebujesz do tego żadnego innego, pośredniego urządzenia. Wystarczy jedynie podłączyć czytnik inkBOOK do sieci WiFi, co pozwoli Ci na przeglądanie katalogu dostępnych treści z poziomu Twojego urządzenia. 

Po tym, jak wybierzesz książkę, która Cię interesuje i pobierzesz ją do biblioteki aplikacji Empik Go na czytniku inkBOOK, możesz spokojnie wyłączyć WiFi - wszystkie książki, które znajdą się w bibliotece Twojego konta, możesz czytać bez dostępu do sieci, dzięki czemu masz do nich dostęp, gdzie tylko chcesz! 

Ile kosztuje abonament Empik Go?

Do wyboru masz trzy rodzaje abonamentów: Go Mini, Go Max, Go Max+Music.  

 • Go Mini - ten abonament Empik Go umożliwia czytanie lub słuchanie dwóch dowolnych ebooków lub audiobooków w miesiącu. 
 • Go Max - w tym pakiecie czytasz i słuchasz bez żadnych ograniczeń. Daje Ci dostęp do wszystkich e-booków, audiobooków i podcastów.
 • Go Max+Music - czytasz i słuchasz bez ograniczeń. Dodatkowo dostajesz dostęp do katalogu muzyki i playlist w usłudze Empik Music. 

Z abonamentu możesz korzystać na dwóch dowolnych urządzeniach równocześnie (telefon, tablet, czytnik inkBOOK, PocketBook, GoBook) oraz czytniku Kindle jako trzecim dodatkowym. Cennik abonamentu znajdziesz na stronie usługi.

Pamiętaj, żeby kupić abonament Empik Go, musisz do swojego konta podpiąć kartę płatniczą. Kwota za korzystanie z usługi abonamentowej będzie pobierana cyklicznie, co 30 dni

Jak zmienić abonament w Empik Go?

Wykupionym abonamentem możesz zarządzać poprzez swoje konto oraz za pośrednictwem strony: www.empik.com/twoje-konto/abonamenty.

Jak anulować subskrypcję Empik Go?

Możesz to zrobić w dwóch miejscach: na stronie empik.com logując się do swojego konta lub bezpośrednio w aplikacji. Co ważne - abonament Empik Go możesz anulować w każdym momencie, bez żadnych dodatkowych opłat. 

W przypadku, gdy nastąpiła rezygnacja z abonamentu Empik Go, będziesz mógł korzystać z usługi jedynie do końca opłaconego okresu rozliczeniowego. Z kolei, jeśli do aktywowania abonamentu skorzystałeś z kodu zasilającego, który wymagał podpięcia karty płatniczej - wygaśnie on zaraz po tym, jak anulujesz subskrypcję. Jak korzystać z Empik Go za darmo?

Darmowy kod do Empik Go dostaniesz np. w bibliotece. Do odbioru darmowego kodu do usługi uprawnia karta biblioteczna. Na jej podstawie bibliotekarz wydaje darmowy kod, który w zależności od zakresu współpracy pomiędzy konkretną biblioteką a Empikiem jest ważny na 30, 60 lub 90 dni. 

Pamiętaj, że kody Empik Go w bibliotece mają swoją datę ważności, o której jesteś informowany wraz z wydaniem kodu. Jeśli nie zdążysz wykorzystać go w określonym czasie, kod stanie się nieważny i nie będziesz mógł go aktywować. 

Empik Go w bibliotece to akcja skierowana do wszystkich placówek w Polsce, jednak niektóre z nich jeszcze nie przystąpiły do programu. Dlatego informacji o dostępności kodów szukaj na stronie internetowej danej filii, w której posiadasz kartę biblioteczną. 

Więc jeśli zastanawiasz się, jak mieć Empik Go za darmo to już wiesz, że odpowiedź znajdziesz nigdzie indziej jak w bibliotece!

Jak wpisać kod do Empik Go?

Musisz wejść na www.empik.com/gofree, gdzie znajdziesz odpowiednią rubrykę, w którą możesz wpisać otrzymany kod promocyjny Empik Go. Cały proces jest bardzo łatwy i intuicyjny z dokładnymi wskazówkami. 

Jak wykorzystać darmowy kod do Empik Go?

 1. W pustą rubrykę wpisz kod, który posiadasz.
 2. Zaloguj się lub zarejestruj w serwisie Empik.
 3. Jeśli będą potrzebne, uzupełnij dane do płatności.
 4. Pobierz aplikację na system iOS lub Android.
Gotowe, możesz skorzystać z całych zasobów usługi Empik Go bez abonamentu!

Na ilu urządzeniach można mieć Empik Go?

Bez względu na wykupiony abonament z aplikacji można korzystać na trzech urządzeniach:

-> równocześnie na dwóch wybranych spośród telefonu, tabletu, czytnika inkBOOK Calypso Plus, czytnika inkBOOK Fous, czytnikach PocketBook lub czytniku GoBook,

-> na jednym czytniku Amazon Kindle jako trzecim dodatkowym urządzeniu. 

Jak aktywować Empik Go?

By aktywować usługę trzeba albo założyć nowe konto lub zalogować się do istniejącego profilu w serwisie empik.com (to samo konto, z którego korzystasz, by robić zakupy online). 

W przypadku, gdy nie masz konta, możesz je założyć od razu po wybraniu odpowiadającego Ci abonamentu. To bardzo proste - klikasz w wybrany plan, wpisujesz adres email, tworzysz hasło do profilu i przechodzisz do dalszej części zakupów. Jak pobrać książkę z Empik Go?

Wyszukujesz w katalogu interesujący Cię tytuł, następnie klikasz przycisk „pobierz”, który znajdziesz zaraz obok.

Po zakończeniu pobierania, wybrany ebook lub audiobook pojawi się na Twoim koncie w aplikacji w zakładce Biblioteka. Gotowe!

Co lepsze Empik Go czy Legimi? 

Obie usługi oferują użytkownikom ogromny katalog e-zasobów. Znaczącą różnicą pomiędzy tymi dwoma aplikacjami jest to, że w Empik Go możesz słuchać także podcastów. 

W porównaniu do Empik Go na czytnik, aplikacja Legimi nie umożliwia słuchania audiobooków na tych urządzeniach. Z usługi można korzystać jedynie na sprzęcie mobilnym np. telefonie. 

Uwaga - na czytnikach inkBOOK istnieje możliwość pobrania wersji tabletowej aplikacji Legimi. Dzięki temu bez przeszkód możesz słuchać audiobooków na czytniku!

Legimi oferuje abonament w wersji z ebookami lub w pakiecie ebooki+audiobooki. W Empik Go kupując subskrypcję, użytkownik dostaje dostęp do obu formatów. Dlatego warto przed ostateczną decyzją zapoznać się z ofertą obu usług i dobrać odpowiednią dla siebie.  

Co lepsze Storytel czy Empik Go?

Zarówno aplikacja Storytel, jak i Empik Go umożliwiają czytelnikom słuchanie audiobooków na czytnikach inkBOOK. Wystarczy, że za pomocą Bluetooth podłączysz bezprzewodowe słuchawki ze swoim urządzeniem, co pozwoli Ci na swobodne korzystanie z oferty wykupionego przez Ciebie abonamentu.

Która usługa jest lepsza? Obie oferują ponad 100 tys. tytułów w katalogu, w tym oryginalne produkcje oraz ekskluzywne treści dostępne wyłącznie na danej platformie. Storytel także oferuje trzy opcje abonamentu. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto porównać ofertę obu aplikacji, by finalnie wybrać tą, która najbardziej będzie Ci odpowiadać pod każdym względem.Jak słuchać audiobooki offline w Empik Go?

Zastanawiasz się, jak działa Empik Go bez internetu? Banalnie prosto! Wystarczy pobrać daną książkę wcześniej, znajdziesz ją w Bibliotece przypisanej do Twojego konta w aplikacji. Dzięki temu nie musisz być cały czas podłączony do sieci, żeby słuchać swoich ulubionych książek

Pamiętaj jednak, że bez dostępu do internetu nie będziesz mógł: przeglądać katalogu oraz robić zakupów w aplikacji.

Co warto przeczytać na Empik Go?

W ofercie znajdziesz ponad 100 tys. ebooków, audiobooków i podcastów - jest więc w czym wybierać! Ponadto Empik mocno stawia na swoje własne produkcje oryginalne, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na słuchowiska czy seriale realizowane we współpracy z czołowymi polskimi artystami. 

Po jakie treści warto sięgnąć podczas korzystania z aplikacji? Jakie książki w Empik Go? Dla każdego czytelnika coś się znajdzie - począwszy od powieści obyczajowych, reportaży, kryminałów, fantastyki czy tytułów dla dzieci i młodzieży. Dlatego bez względu na to, jaki gatunek lubisz najbardziej - z pewnością znajdziesz coś dla siebie! 

Jak zainstalować Empik Go na Kindle?

Żeby to zrobić, musisz na swoim komputerze zainstalować aplikację Empik Go dla Kindle. Pozwoli Ci to na przesyłanie ebooków z Twojej biblioteki w aplikacji prosto na Kindle. 

 1. Pobierz aplikację na komputer.
 2. Zaloguj się na swoje konto.
 3. Podłącz czytnik Kindle do komputera za pomocą kabla.
 4. Przesyłaj na czytnik e-książki, które masz dodane do swojej biblioteki Empik Go.  

Z aplikacji dla Kindle korzystać możesz bez względu na to, jaki wariant abonamentu wybrałeś. Pamiętaj, że czytnik Kindle liczony jest jako trzecie dodatkowe urządzenie.

Aplikacja Empik Go na czytniku inkBOOK Calypso Plus i inkBOOK Focus - korzystaj już teraz!