Stawiasz pierwsze kroki w świecie e-czytania i szukasz podpowiedzi gdzie kupić ebooki? Dobrze trafiłeś! Na przykładzie czytnika inkBOOK podpowiemy Ci nie tylko GDZIE, ale i JAK kupować ebooki!

W ostatnich latach wśród sympatyków czytania zwiększa się liczba osób sięgających po czytniki książek. Wiele z nich już przed zamówieniem urządzenia zastanawia się gdzie najłatwiej kupić ebooki.

Na szczęście wraz z rosnącą popularyzacją e-czytelnictwa pojawia się coraz więcej miejsc oferujących sprzedaż e-booków. Są to zarówno księgarnie internetowe, które poszerzyły swój asortyment o ebooki i audiobooki, jak i dedykowane wypożyczalnie ebooków dające dostęp do tysięcy cyfrowych książek.

Jak kupować ebooki? Przez internet! Obecnie na rynku polskim jest więc sporo miejsc, w których możesz kupić ebooki - sprawdź te najważniejsze! 

KSIĘGARNIE INTERNETOWE

Gdzie kupować ebooki? Przede wszystkim w księgarniach internetowych. Obok oferty książek tradycyjnych równolegle w ich ofercie można dostać książki elektroniczne. 

Większość działających online księgarń posiada w swojej ofercie ogromny zbiór ebooków i audiobooków, który z każdym tygodniem poszerzany jest o nowe tytuły.

Jeśli szukasz dla siebie konkretnej książki dobrze jest sprawdzić ofertę w kilku miejscach, aby porównać ceny i zweryfikować, która z internetowych księgarni ma najlepszą ofertę.

Do najpopularniejszych serwisów, w których możesz kupować ebooki, należą między innymi:

Większość internetowych księgarni posiada w swojej ofercie książki elektroniczne dostępne w dwóch najpopularniejszych formatach: epub i mobi.

Niektóre z nich dają dodatkowo możliwość pobrania ebooka w formacie PDF. Wszystkie trzy formaty bez problemu otworzysz na czytnikach inkBOOK. 

ABONAMENT NA EBOOKI

Ciekawą alternatywą dla kupowania ebooków w księgarniach internetowych jest możliwość ich wypożyczenia.

Abonament na ebooki to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje Ci szybki dostęp do tysięcy książek elektronicznych i audiobooków w ramach wybranego planu.

APLIKACJA LEGIMI NA CZYTNIK EBOOK

Jedną z najpopularniejszych wypożyczalni ebooków dostępnych na rynku polskim jest Legimi, które oferuje czytelnikom różne pakiety abonamentowe.

Dla najbardziej zaczytanych użytkowników serwis proponuje pakiet bez ograniczeń, dający dostęp do całej biblioteki (
ponad 200 tys. ebooków i audiobooków) bez limitu. Natomiast dla tych, którzy czytają troszeczkę mniej, dostępny jest odpowiednio tańszy pakiet z limitem stron.

Możliwość wypożyczenia ebooków w ramach abonamentu jest najkorzystniejszą formą dostępu do ulubionych tytułów, zwłaszcza dla zapalonych moli książkowych pochłaniających po kilka/kilkanaście tytułów miesięcznie.

Oprócz oszczędności warto również wspomnieć o komforcie użytkowania - po zalogowaniu do serwisu masz szybki dostęp do nowości i bestsellerów.

Na czytnikach
inkBOOK musisz jedynie zainstalować dedykowaną aplikację Legimi (dostępną na liście aplikacji w inkBOOK Apps), następnie przy włączonym WiFi zaloguj się do konta, aby przeglądać i pobierać ebooki.

Internet potrzebny jest tylko do pobierania wybranych książek. Późniejsze czytanie na czytniku książek nie wymaga już połączenia z siecią. Oznacza to, że z aplikacji możesz korzystać gdzie tylko zapragniesz! 

APLIKACJA EMPIK GO NA CZYTNIK EBOOK

Inną ciekawą wypożyczalnią ebooków i audiobooków jest wydana przez Empik aplikacja EmpikGo.

Jest to najnowsza wypożyczalnia abonamentowa dostępna na czytnikach inkBOOK, w której znajdziesz katalog 
ponad 100 tys. e-publikacji!

Empik Go oferuje kilka opcji abonamentowych do wyboru, a w nich dostęp do nowości wydawniczych, promocji, czy tytułów na wyłączność. Dedykowaną aplikację, która umożliwia synchronizację półki EmpikGo na czytniku pobierzesz z inkBOOK Apps na swoim urządzeniu. 

EBOOKI ZA DARMO NA CZYTNIK EBOOK

Poza formą zakupu ebooków w księgarniach lub wypożyczeniem ich w ramach abonamentu, istnieje również możliwość pobrania ich w niektórych serwisach internetowych za darmo.

Jednym z takich miejsc są tworzone w ramach projektu prowadzonego przez fundację Nowoczesna Polska
 wolnelektury. Ta cyfrowa biblioteka, której celem jest popularyzacja czytelnictwa umożliwia pobieranie ebooków z dostępnego na stronie internetowego katalogu całkowicie bezpłatnie.

Znajdziecie w nim ponad 5500 ebooków i audiobooków - głównie lektur szkolnych i literaturę klasyczną.
Na czytnikach inkBOOK istnieje możliwość bezpośredniego pobierania ebooków ze zbiorów wolnychlektur za pomocą dedykowanej aplikacji freebooks.

Do podobnych popularnych serwisów, z których można pobrać ebooki za darmo należą: Bookini, czy Chmuraczytania.

KOD LEGIMI DO BIBLIOTEKI

Inną możliwością wypożyczania e-booków za damo jest skorzystanie z pakietu biblioteki miejskiej, który daje bezpłatny dostęp do oferty Legimi.

Aby skorzystać z takiej opcji, musisz posiadać ważną kartę biblioteczną oraz udostępniony przez Miejską Bibliotekę indywidualny kod, który umożliwia bezpłatne korzystanie z aplikacji (kod można odebrać osobiście w Bibliotece).

Dostęp do darmowych ebooków możliwy jest z poziomu urządzeń z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS lub Android - także na czytnikach inkBOOK.

Gdzie kupować ebooki? Teraz już wiesz! 

Zmieniając formę czytania z tradycyjnej papierowej książki na czytnik elektroniczny nie musisz obawiać się o dostępność elektronicznych publikacji. Poprostu skorzystaj z listy miejsc, gdzie możesz kupować ebooki.

Internetowe księgarnie, czy dedykowane wypożyczalnie oferują legalny dostęp do dziesiątek tysięcy tytułów w tym nowości, bestsellerów, magazynów, a nawet prasy codziennej.

W przeciwieństwie do fizycznego zakupu książki ebook dostarczany jest dosłownie natychmiast po dokonaniu zakupu. Oznacza to, że możesz cieszyć się dzisiaj praktycznie każdą lekturą 
bez konieczności wychodzenia z domu!