Większość z nas zapewne już wie, jak działa Legimi.  Ale czy wiemy, jak działa aplikacja Legimi na czytniku, tablecie i komputerze? Czy wiemy, że określenie „czytnik ebooków z Legimi” nie jest jednoznaczne, bo każdy czytnik z aplikacją Legimi działa zupełnie inaczej? Czy wiemy, jak kupić abonament Legimi w promocji ? Czy wiemy, skąd wziąć darmowy kod do Legimi? No I w końcu jaki czytnik ebooków do Legimi wybrać? 

Zazwyczaj zastanawiając się skąd pobrać ebooki i przeglądając serwisy pewnie prędzej czy później trafimy na stronę z abonamentem Legimi. Będziemy zaskoczeni ilością dostępnych w wypożyczalni pozycji książkowych - ile jest ebooków ma aplikacja Legimi? Jest ich aż 200 000.

CO TO JEST ABONAMENT LEGIMI?  

To nic innego jak ebooki i audiobooki bez limitu w ofercie stałej opłaty miesięcznej, coś jak Netflix, tyle że w odniesieniu do książki elektronicznej. Płacisz raz i czytasz, ile chcesz. 

Abonament Legimi wyceniany jest według ilości przeczytanych stron. Możemy się nim cieszyć już od niecałych 7 zł za około 300 stron do kompletnej wolności, gdzie za około 40 zł miesięcznie uzyskamy ebooki i audiobooki bez limitu dostępne na wielu różnych urządzeniach. 

To jak działa aplikacja Legimi na różnych urządzeniach opiszemy dalej, a teraz odpowiemy na pytanie, gdzie najtaniej dostać Legimi, lub nawet skąd pozyskać darmowy kod Legimi, aby zobaczyć jak aplikacja działa. 

DARMOWY KOD LEGIMI Z BIBLIOTEKI

Najprościej będzie zwrócić się do swojej lokalnej biblioteki publicznej. Biblioteki w Polsce rozdają darmowe kody Legimi zapewniające szeroki dostęp do darmowych ebooków i audiobooków. Wystarczy użyć swojej karty bibliotecznej i dostajemy kod, abonament miesięczny, kwartalny lub nawet jeżeli mieliśmy szczęście, darmowy roczny abonament do aplikacji Legimi.JAK DZIAŁA KOD LEGIMI? 

Tak naprawdę to nic innego, jak voucher na ebooki, który zrealizujemy na specjalnie przygotowanej stronie - ważne, abyśmy pobierając domowy kod, wiedzieli, gdzie wpisać kod Legimi - pomoże nam bibliotekarz lub, jeżeli kod dostajemy np. z zakupionym przedmiotem lub w prezencie, wtedy ważne, abyśmy otrzymali też instrukcję. 

Dla darmowych kodów otrzymanych z czytnikiem ebooków inkBOOK taka strona to www.legimi.pl/kod. Na tej stronie po podaniu kodu będziemy poproszeni o założenie konta Legimi lub jeżeli takie mamy to zalogowanie się do niego. Później postępujemy według wskazówek i w końcu dostajemy abonament Legimi! Teraz już tylko musimy się zapoznać z ofertą aplikacji Legimi. 

JAK DZIAŁA APLIKACJA LEGIMI NA KOMPUTERZE?

Tak jak każda strona internetowa - logujemy się na stronie, przeglądamy katalog Legimi z ebookami, po czym wybieramy, co chcemy i zaczynamy czytać. 

Do czytania musimy być połączeni z internetem. Jeżeli jakaś książka nam się nie spodobała po kilku stronach, wystarczy wybrać inną z katalogu. Czytanie ebooków na komputerze jest zdecydowanie niewygodne, ciężko też zabrać komputer do parku, na plażę czy do tramwaju. Nie jest też najwygodniejszym urządzeniem do czytania do poduszki. 

JAK DZIAŁA APLIKACJA LEGIMI NA TABLECIE CZY SMARTPHONE?

Do czytania ebooków służy na tych urządzeniach aplikacja Legimi, którą pobierzemy z Google Play. Aplikacja jest pełna, możemy w niej przeglądać katalog, ofertę audiobooków i synchrobooków, wybierać sobie książki, a później czytać je offline. 

Oczywiście, jeżeli chcemy zmienić czytaną książkę, po prostu wchodzimy w katalog Legimi i wybieramy sobie nową. Niestety czytanie na tych urządzeniach ma bardzo zły wpływ na nasze oczy. Ekrany smartphone'ów i tabletów emitują naładowane energią fotony wprost w nasze oczy, co prowadzi do ich zmęczenia, a nawet uszkodzenia. 

A więc co do czytania Legimi? Zapewne coś, co imituje zwykłą książkę, coś, co odbija światło, zamiast emitować je wprost w nasze oczy. Odpowiedź jest prosta - czytnik ebooków z aplikacją Legimi.

Na naszym rynku znajdziemy trzy podstawowe czytnikie booków, to amerykański Amazon Kindle, polski inkBOOK i ukraiński PocketBook. 

Pomimo tego, że na każdym z nich da się czytać książki z Legimi, nie każdy z nich jest stworzony jako czytnik ebooków do aplikacji Legimi i dwa z nich mają wielkie ograniczenia. 

APLIKACJA LEGIMI NA KINDLE

To czytnik stworzony przez Amazona do czytania ebooków z Amazona i zdecydowanie do tego najlepiej się nadaje - jego całe oprogramowanie jest zaprojektowane w ten sposób. Aby czytać Legimi na Kindle, niestety musimy się dość dużo namęczyć. 

Po pierwsze musimy mieć oprócz czytnika ebooków także komputer, bo nie damy rady wybrać książki inaczej i jej przerzucić - tu nie zadziała „wyślij na kindle”.

Po drugie musimy ściągnąć dodatkowy program. Kolejny krok, aby wrzucić książkę z Legimi na Kindle to podłączenie go do komputera kablem, a wtedy program przerzuci nam książkę na czytnik ebooków. Odpinamy i możemy czytać. Niestety, jeżeli książka nam się nie spodoba, to musimy całą operację powtórzyć, a więc komputer, wybór na komputerze z katalogu Legimi, program do przerzucania, podłączenie czytnika itd.

Podsumowując - nie jest to czytnik ebooków stworzony do aplikacji Legimi, nie da się przeglądać katalogu ebooków, a dodatkowo samo Legimi na Kindle ustanowiło limit - 7 książek miesięcznie.

APLIKACJA LEGIMI NA POCKETBOOK

Wbrew temu, co reklamuje ukraiński producent, nie ma na PocketBooku aplikacji Legimi, a jest jedynie synchronizacja. Co to oznacza? Nie da się na PocketBooku wybrać ebooka bezpośrednio z aplikacji Legimi. 

Procedura jest ponownie skomplikowana - do wybierania ebooków z katalogu Legimi musimy mieć także oprócz tego czytnika ebooków inne urządzenie, np. komputer, na który musimy się zalogować, wybrać książkę z katalogu, przerzucić sobie ją na półkę, po czym podłączyć do WiFi PocketBooka i wcisnąć synchronizację. Dopiero wtedy książka pojawi się na naszej półce. 

Niestety, jeżeli dana książka nam się nie spodoba, to całą procedurę wyboru musimy powtórzyć od nowa, a więc: znaleźć inne urządzenie, wybrać książkę z katalogu, zsynchronizować Legimi na PocketBooka. Jest to więc rozwiązanie ułomne, umożliwia, co prawda czytanie, ale nie umożliwia korzystania z pełnej aplikacji Legimi. 

APLIKACJA LEGIMI NA INKBOOK

Polski inkBOOK to jedyny czytnik ebooków z Legimi, który ma zalety urządzeń mobilnych takich jak smartphone czy tablet, a jednocześnie prawdziwy ekran E Ink, który nie zmęczy oczu. 

Na inkBOOKu działa pełna aplikacja Legimi. Posiadając wyłącznie inkBOOKa, (bez innych sprzętów jak przy poprzednich czytnikach ebooków) można przeglądać katalog Legimi, wybierać książki i je czytać. Nie spodobała się? Po prostu wybieramy inną. Proste i szybkie. 

CZYTNIK EBOOKÓW A APLIKACJA LEGIMI

Na pytanie: jaki czytnik ebooków do Legimi, odpowiedź jest więc prosta - polski inkBOOK to najlepszy czytnik ebooków do Legimi. To nie tylko jedyny czytnik z aplikacją Legimi i pełnym dostępem do nielimitowanych ebooków Legimi. 

Co więcej, synchronizacja postępu czytania w Legimi na inkBOOKu pozwala podjąć lekturę lub słuchanie synchrobooka na innym urządzeniu w miejscu, gdzie zakończyliśmy lekturę ebooka na inkBOOKu pod warunkiem, że mamy je także w abonamencie.

Specjalnie teraz dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się pełnym abonamentem na ebooki Legimi i najtaniej dostać Legimi na prawie dwa lata, inkBOOK przygotował super ofertę, gdzie przecenia czytnik, dodaje etui i częściowo opłaca abonament Legimi dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z okazji na darmowe ebooki