Masz już swój czytnik ebooków, ale nie wiesz jak zacząć z niego korzystać i jak ściągać e-booki? A może zastanawiasz się jeszcze czy warto go kupić? Mini poradnik krok po kroku dla nowych i przyszłych użytkowników.


EBOOKI ZA DARMO NA CZYTNIK

Jednym z najtańszych i najbardziej wygodnych sposobów czytania e-booków jest korzystanie z usług e-wypożyczalni jak Legimi czy Empik Go, które pozwalają czytać i słuchać audiobooków w pełni legalnie. Użytkownicy w ramach abonamentu mają dostęp do 60 tys. ebooków w przypadku Legimi oraz 30 tys. w Empik Go.

Koszt skorzystania z zasobów obydwu serwisów jest dość niski.:
W Legimi zapłacimy 32,99/mc z umową na 12 miesięcy, a bez umowy 39,99 PLN.
Z kolei w Empik Go miesięczny abonament to koszt 34,99 PLN.

Korzystając z Empik Go czy Legimi książki wypożyczasz na tej samej zasadzie, jak w tradycyjnej bibliotece. Pobrana książka nie jest Twoją własnością, masz do niej dostęp tak długo, jak długo masz opłacony abonament. W przypadku braku przedłużania subskrypcji, książki z Twojej wirtualnej półki na czytniku będą niedostępne do momentu ponownego opłacenia abonamentu.

Legimi na czytnik ebook

LEGIMI KROK PO KROKU:
JAK DODAWAĆ E-BOOKI NA inkBOOK CALYPSO PLUS?

Zarejestruj się w serwisie Legimi. Potrzebne jest podanie nazwy użytkownika, adresu e-mail i hasła.

  • Aktywuj konto Legimi - po rejestracji konta otrzymujemy na nasz adres e-mail link aktywacyjny. Klikamy i potwierdzamy aktywację.
  • Wybierz odpowiedni dla Twoich potrzeb abonament.
  • Pobierz aplikację Legimi na telefon lub komputer.
  • Uruchom czytnik inkBOOK Calypso Plus i połącz się z WiFi.
  • W inkBOOK Apps wybierz aplikację Legimi - zainstaluj ją, a następnie uruchom.
  • Na czytniku zaloguj się do aplikacji Legimi na wcześniej utworzone konto.
  • W katalogu wyszukaj tytuł, który Cię interesuje i pobierz go na czytnik.
  • Książki, które zostały raz pobrane, trafią na wirtualną “półkę” i od tej pory pojawią się na czytniku w aplikacji Legimi.


3 SPOSOBY JAK ZA DARMO CZYTAĆ NA LEGIMI?

1) OKRES PRÓBNY:
Jeśli chcecie wcześniej sprawdzić jak działa i jak korzysta się z Legimi na czytniku inkBOOK Calypso Plus można jeszcze przed wykupieniem pełnego abonamentu skorzystać z 7-dniowego dostępu próbnego. Po upływie darmowego dostępu można zrezygnować lub zakupić właściwy dla potrzeb pakiet abonamentowy.

Bezpłatne przetestowanie Legimi i czytanie ebooków jest także możliwe przy zakupie czytnika inkBOOK Calypso Plus w sklepie. Wraz z czytnikiem każdy kupujący otrzymuje do wyboru darmowy kod na dostęp przez 60 dni do Legimi lub do Empik Go na 30 dni.

 
2) Kod:
Kolejną możliwością czytania na czytniku inkBOOK Calypso Plus za darmo jest uzyskanie unikalnego kodu Legimi z biblioteki, która współpracuje z serwisem. Warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się do placówki jako czytelnik i założenie karty bibliotecznej. Dopiero po tym, otrzymamy od bibliotekarza kod dostępu.

Czytanie z takim kodem jest całkowicie za darmo, jednak trzeba pamiętać, że kod jest ważny zazwyczaj przez kilka miesięcy. I po czasie wskazanym przez bibliotekarza należy ponownie zwrócić się do biblioteki po nowy kod.

Ważna kwestia - nie musimy mieć stałego dostępu do Internetu, żeby czytać na czytniku inkBOOK Calypso Plus. Jest potrzebny tylko wtedy, gdy chcesz przeglądać zasoby Legimi lub pobrać książkę na swój czytnik. Raz pobrana może być czytana bez łączenia się z siecią.


3) E-KSIĘGARNIE NA CZYTNIKU

Ostatnim sposobem czytania ebooków jest ich kupowanie w księgarniach internetowych - wówczas książka staje się naszą własnością. Praktycznie wszystkie księgarnie - zwłaszcza te największe oprócz papierowych wydań, mają również w ofercie wydania elektroniczne - ebooki i audiobooki - często tańsze niż ich papierowe odpowiedniki.

Do najbardziej znanych księgarni internetowych należą m.in. Woblink, Publio, Ebookpoint, LitRes.pl czy Gandalf.com.pl.


APLIKACJE NA CZYTNIK INKBOOK

Warto pamiętać, że czytnik inkBOOK Calypso Plus to jedyny czytnik na rynku, na którym możemy korzystać z aplikacji Woblink i Publio. O tym jak bezprzewodowo przesyłać ebooki na czytnik inkBOOKa przeczytacie tutaj .

Pozwalają one, by książki zakupione w tych serwisach w łatwy sposób pobrać na nasz czytnik. W przypadku Publio oprócz ebooków, możemy czytać także czasopisma. Dzięki funkcji “wyślij na inkBOOKa” książki zakupione w księgarniach w bardzo łatwy sposób przenosimy na nasz czytnik.