Masz czytnik ebooków, ale nie wiesz, jak zacząć z niego korzystać i jak ściągać e-booki? A może jeszcze zastanawiasz się, czy warto go kupić? Mini poradnik krok po kroku dla nowych i przyszłych użytkowników czytnika inkBOOK.

KSIĄŻKI ZA DARMO NA CZYTNIK EBOOKÓW

Jednym z najtańszych i najbardziej wygodnych sposobów czytania e-booków jest korzystanie z usług e-wypożyczalni takich jak aplikacja Legimi czy aplikacja Empik Go, które pozwalają czytać i słuchać audiobooków w pełni legalnie. Użytkownicy w ramach abonamentu mają dostęp do 200 tys. ebooków w przypadku aplikacji Legimi oraz 100 tys. w Empik Go.

Koszt skorzystania z zasobów obydwu serwisów jest dość niski:
✔ w Legimi zapłacisz 32,99/mc z umową na 12 miesięcy, a bez umowy 39,99 zł,
✔ z kolei w Empik Go miesięczny abonament to koszt 34,99 zł.

Korzystając z aplikacji Empik Go czy Legimi książki wypożyczasz na tej samej zasadzie, jak w tradycyjnej bibliotece. Pobrana książka nie jest Twoją własnością, masz do niej dostęp tak długo, jak długo masz opłacony abonament.

W przypadku braku przedłużania subskrypcji, książki z Twojej wirtualnej półki na czytniku będą niedostępne do momentu ponownego opłacenia abonamentu.


Legimi na czytnik ebook

APLIKACJA LEGIMI KROK PO KROKU:
JAK DODAWAĆ E-BOOKI NA inkBOOK CALYPSO PLUS?

Zarejestruj się w serwisie Legimi. Potrzebne jest podanie nazwy użytkownika, adresu e-mail i hasła.

  • Aktywuj konto Legimi - po rejestracji konta otrzymujesz na adres e-mail link aktywacyjny. Kliknij i potwierdź aktywację.
  • Wybierz odpowiedni dla Twoich potrzeb abonament.
  • Pobierz aplikację Legimi na telefon lub komputer.
  • Uruchom czytnik inkBOOK Calypso Plus i połącz się z WiFi.
  • W inkBOOK Apps wybierz aplikację Legimi - zainstaluj ją, a następnie uruchom.
  • Na czytniku zaloguj się do aplikacji Legimi na wcześniej utworzone konto.
  • W katalogu wyszukaj tytuł, który Cię interesuje i pobierz go na czytnik.
  • Książki, które zostały raz pobrane, trafią na wirtualną „półkę” i od tej pory pojawią się na czytniku ebooków w aplikacji Legimi.


3 SPOSOBY JAK ZA DARMO CZYTAĆ W APLIKACJI LEGIMI?

1) OKRES PRÓBNY:
Jeśli chcesz wcześniej sprawdzić jak działa i jak korzysta się z aplikacji Legimi na czytniku inkBOOK Calypso Plus możesz jeszcze przed wykupieniem pełnego abonamentu skorzystać z 7-dniowego dostępu próbnego. Po upływie darmowego dostępu możesz zrezygnować lub zakupić właściwy dla potrzeb pakiet abonamentowy.

Bezpłatne przetestowanie aplikacji Legimi i czytanie ebooków jest także możliwe przy zakupie czytnika inkBOOK Calypso Plus w naszym sklepie. Wraz z czytnikiem ebooków każdy kupujący otrzymuje do wyboru darmowy kod na okres próbny do Legimi.
 
2) KOD:
Kolejną możliwością czytania książki na czytnik za darmo jest uzyskanie unikalnego kodu Legimi z biblioteki, która współpracuje z serwisem. Warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się do placówki jako czytelnik i założenie karty bibliotecznej. Dopiero po tym, otrzymamy od bibliotekarza kod dostępu.

Czytanie z takim kodem jest całkowicie darmowe, jednak trzeba pamiętać, że kod jest ważny zazwyczaj przez kilka miesięcy. I po czasie wskazanym przez bibliotekarza należy ponownie zwrócić się do biblioteki po nowy kod.

Ważna kwestia - nie musisz mieć stałego dostępu do Internetu, żeby czytać na czytniku ebooków inkBOOK Calypso Plus. Jest potrzebny tylko wtedy, gdy chcesz przeglądać zasoby Legimi lub pobrać książkę na swój czytnik. Raz pobrana może być czytana bez łączenia się z siecią.

3) E-KSIĘGARNIE NA CZYTNIKU:
Ostatnim sposobem czytania ebooków jest ich kupowanie w księgarniach internetowych - książka staje się Twoją własnością.
Praktycznie wszystkie księgarnie - zwłaszcza te największe oprócz papierowych wydań, mają również w ofercie wydania elektroniczne - ebooki i audiobooki - często tańsze niż ich papierowe odpowiedniki.

Do najbardziej znanych księgarni internetowych należą m.in. Woblink, Publio, Ebookpoint, czy Gandalf.com.pl.

APLIKACJE NA CZYTNIK EBOOKÓW INKBOOK

Warto pamiętać, że czytnik ebooków inkBOOK Calypso Plus oraz Focus obsługują takie aplikacje jak Woblink i Publio.

Pozwalają one, by książki zakupione w tych serwisach w łatwy sposób pobrać na czytnik.

W przypadku aplikacji Publio, oprócz ebooków, możesz czytać także czasopisma. Dzięki funkcji „wyślij na inkBOOKa” książki zakupione w księgarniach błyskawicznie przeniesiesz na czytnik ebooków - bez konieczności podłączania urządzenia kablem do komputera!