Misja

Nasze główne cele

Są zasady, które służą nam jako drogowskaz w codziennej pracy i określają sposób działania wszystkich pracowników inkBOOK Europe. Należy do nich wspieranie takich idei jak:

Czytanie dla wszystkich 

W inkBOOK Europe wychodzimy z założenia, że każdy z nas - bez względu na dzielące różnice - zasługuje na to, by mieć dostęp do komfortowej i dopasowanej do swoich potrzeb lektury. 

Dlatego też nasze czytniki ebooków wyposażone są w wiele przydatnych funkcji, które wyrównują szanse i pomagają cieszyć się ulubioną książką. 

Nieustanny rozwój e-czytelnictwa 

Tak jak Ty - kochamy książki. Chcemy tą miłością dzielić się ze wszystkimi! 
Od lat edukujemy i szeroko pokazujemy zalety e-czytania, by w świecie, w którym królują nowe technologie, swoje miejsce mogły znaleźć także osoby czytające.  

Otwartość, wolność, niezależność

inkBOOK nie jest czytnikiem ebooków w powszechnym rozumieniu tego wyrażenia. 

Nie przywiązujemy naszych użytkowników do konkretnych usług, nie bombardujemy reklamami ani nie narzucamy konkretnych zastosowań urządzenia będącego ich własnością. 

To użytkownik decyduje, w jaki sposób chce korzystać ze swojego urządzenia inkBOOK i może zmieniać jego zastosowanie tak łatwo, jak łatwo instaluje się kolejne aplikacje na swoim telefonie, tablecie, komputerze.

Czytnik uzupełnieniem papierowej książki

Nie chcemy, żebyś zrezygnował z papierowych książek. Naszym celem jest pokazanie, że te dwa sposoby czytania mogą się ze sobą wspaniale łączyć
Każda z form pozwala Ci na trochę nieco inne konsumowanie treści. Docelowo jednak zarówno książka papierowa, jak i ebook czytany na czytniku wspiera pracę twórców
i przyczynia się do rozwoju czytelnictwa w Polsce. 

Ekologia 

Nie bez przyczyny w logo inkBOOK przemyciliśmy kolor zielony. Każdego dnia staramy się działać w myśl zasad biznesu odpowiedzialnego społecznie, stąd ogromną wagę przykładamy do proekologicznych praktyk. 

Wiemy, że jeden czytnik ebooków w ciągu swojego cyklu życia pozwala na zaoszczędzenie nawet do kilkuset tysięcy kilogramów papieru.

Od początku naszej działalności robimy wszystko, by w jak największym stopniu zoptymalizować wagę opakowań naszych urządzeń. W rezultacie korzystamy z dużo lżejszych i mniejszych pudełek, dobieramy bardziej ekologiczne materiały, a wraz z równoczesnym wdrażaniem zrównoważonego systemu logistyki i transportu, możemy znacząco zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery. 


Jesteśmy blisko branży

Nasza działalność nie miałaby sensu, gdyby nie ludzie i instytucje branży wydawniczej. Aktywnie bierzemy udział w wielu inicjatywach, których celem jest promocja i zachęcenie ludzi do czytania. 

Projekty realizowane z bibliotekami 

Sztandarowym projektem firmy jest aktywna współpraca z bibliotekami. Czytniki inkBOOK już od lat można znaleźć w wielu placówkach, gotowe do wypożyczenia!   

Projekty realizowane z wydawcami 

Szczególną uwagę przykładamy także do wspierania polskich wydawców. Oprócz wspólnych działań promocyjnych regularnie publikujemy na ten temat treści na naszym blogu i profilach w mediach społecznościowych. 
W ten sposób chcemy zachęcić naszych odbiorców do zapoznania się z poszczególnymi pozycjami oferty wydawniczej danej oficyny. 

Projekty realizowane z autorami 

Relacje z autorami są dla nas ogromnie ważne. Doceniamy ich talent i zaangażowanie w promowanie czytelnictwa w Polsce. 
Dlatego też jako inkBOOK Europe tworzymy dla nich przestrzeń, dzięki której mogą docierać ze swoimi dziełami w wersji elektronicznej do osób zakochanych w e-czytelnictwie.