Historia

Twój producent czytników ebooków 

Nie było garażu, specjalistycznego sprzętu czy wielkiego budżetu. Było za to coś o wiele istotniejszego: ogromna miłość do literatury i technologii. 
 
Nasza przygoda zaczęła się 1 marca 2009 r. we Wrocławiu jako odpowiedź na potrzeby Czytelników, którzy chcieli od książek czegoś więcej. Czyli dokładnie Tak jak my. 
 
Początkowo zajmowaliśmy się tylko dystrybucją czytników ebooków. Doskonale jednak wiedzieliśmy, że zdobyte doświadczenie i znajomość polskiego rynku pozwolą nam na wprowadzenie własnych produktów dostosowanych do potrzeb każdego Czytelnika - bez żadnych wyjątków. 
 
I mając to na uwadze, stworzyliśmy markę inkBOOK. Tym samym staliśmy się drugim na arenie europejskiej a pierwszym - i jak dotąd jedynym - polskim producentem czytników ebooków.   
 
Po miesiącach przygotowań, analiz i konsultacji - byliśmy gotowi, by pokazać polskim Czytelnikom, to nad czym tak ciężko pracowaliśmy. Pierwszym modelem, który pojawił się pod szyldem inkBOOK, był 6” model Prime
 
- Wypuszczenie naszego autorskiego produktu dodało nam ogromnych skrzydeł i motywacji do dalszego działania. Zdawaliśmy sobie sprawę, że jeszcze długa droga przed nami, ale odbiór pierwszego produktu przez Użytkowników tylko potwierdzał, że w 2009 r. obraliśmy słuszny kierunek - wspomina Chief Executive Officer w inkBOOK Europe, Paweł Horbaczewski. 
 
W kolejnych latach sukcesywnie oddawaliśmy w ręce Czytelników (i nie tylko Czytelników) coraz to nowocześniejsze modele naszych produktów. Urządzenia takie jak m.in. Prime HD, Focus czy Calypso Plus przeszły do historii firmy nie tylko jako bestsellery ukochane przez Czytelników, ale również modele potwierdzające jakość idącą w parze z naszą marką
 
Dzięki zaufaniu, jakim obdarzyli nas polscy miłośnicy książek, postanowiliśmy spróbować swoich sił poza granicami kraju. I był to kolejny krok w dobrym kierunku. W rezultacie czytniki inkBOOK dotarły nawet do Australii, czy na Bliski Wschód i niezmiennie cieszą także Czytelników z Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Francji czy Czech. 
 
Jesteśmy dumni, że jako polska firma, już od 15 lat możemy wspierać Czytelników w ich e-czytelniczej przygodzie.