Pierwszy września zbliża się do nas wielkimi krokami. Warto więc zastanowić się, jak zapewnić naszym pociechom komfortowy dostęp do wszystkich potrzebnych narzędzi, w tym e-podręczników i e-lektur, które przydadzą im się podczas trwania roku szkolnego.

Must have szkolnej wyprawki to nie tylko plecaki, zeszyty, długopisy, czy piórniki, ale również podręczniki i lektury, które coraz częściej pojawiają się w wersji elektronicznej.

GDZIE SZUKAĆ E-PODRĘCZNIKÓW I E-LEKTUR?

E-podręczniki spotykają się z coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i samych uczniów. To zwłaszcza Ci drudzy znacznie częściej i chętniej sięgają do materiałów naukowych, czy lektur szkolnych w cyfrowych wersjach. Dlatego warto jest wiedzieć, gdzie możemy pobrać cyfrową wersję podręczników, czy lektur szkolnych.

Na całe szczęście zdecydowana większość wydawnictw, publikuje już elektroniczne wydania podręczników, które można kupić lub pobrać na ich stronach internetowych.

Bardzo dużo lektur, pobierzecie bezpośrednio na większość czytników inkBOOK, w tym na nasz bestsellerowy model inkBOOK Calypso Plus dzięki dedykowanej aplikacji FREE BOOKS.

Wystarczy, że połączysz czytnik z siecią WiFi, następnie z inkBOOK Apps wybierzecie aplikację Free Books i wejdziecie do katalogu
Wolnych Lektur. Ta cyfrowa biblioteka, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, umożliwi Wam pobieranie ebooków z dostępnego katalogu, całkowicie bezpłatnie. Znajdziecie w nim ponad 5500 ebooków - głównie lektur szkolnych i literaturę klasyczną.

Bezpłatnie utwory literackie możecie pobierać również z platformy Wikiźródła, a także ze strony Lektury.gov.pl. Zarówno na jednej, jak i na drugiej witrynie, możecie ściągnąć ebooki w formacie epub, pdf i mobi.


LEKTURY SZKOLNE W ABONAMENCIE EMPIK GO

Dodatkową możliwością komfortowego czytania lektur przez uczniów na czytnikach ebooków inkBOOK jest wykupienie abonamentu Empik Go - “Lektury szkolne”.

W tym pakiecie znajduje się ponad 350 tytułów lektur dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Szczegółową listę e-booków dostępnych w tym abonamencie możecie sprawdzić na oficjalnej stronie Empiku.