Facebook w dzisiejszych czasach to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Szacuję się, że każdego dnia popularnego ,,walla’’ odwiedza ok. miliard użytkowników. Serwis od początku swojego istnienia, czyli od 4 lutego 2004 roku, zyskał ogromną popularność i jeszcze tego samego roku swój profil na facebook’u założyło ok. milion osób.

Początkowo był to portal społecznościowy, który miał zrzeszać i służyć szybkiej wymianie informacji w środowisku akademickim Harvardu w Stanach Zjednoczonych, jednak szybko zdobył popularność w różnych innych kręgach społecznych, głodnych rozmowy, dzielenia się swoimi przemyśleniami, doświadczeniami i wydarzeniami z życia. Rewolucją dla Facebooka było powstanie okna czatu, co stanowiło połączenie udostępniania i wymiany informacji wraz z komunikacją i rozmową publiczną jak i prywatną.

Niezaprzeczalną zaletą Facebooka, jest to, że łączy ludzi na fanpage'ach, grupach tematycznych i forach dyskusyjnych, które powstają wokół określonych tematów, po to by rozmawiać i wymieniać się poglądami czy opiniami. To właśnie w takich internetowych społecznościach m.in. sympatycy czytania wymieniają się doświadczeniami z przeczytanej lektury, ciekawymi cytaty i fragmentami czy poleceniami książek i ebooków.

Najbardziej znane fanpage o tematyce czytelniczej w sieci społecznościowej w Polsce to m.in. Dobre Książki, polubione przez ponad 365 tys. osób oraz lubimyczytac.pl, który zrzesza ponad 323 tys. użytkowników.

Do popularnych grup dyskusyjnych wielbicieli czytania należą m.in. Książki, które warto przeczytać (75 tys.) Nie mam czasu, czytam książki (66 tys.) czy Wciągam książki (33,5 tys). Grupy dyskusyjne dzielą się na publiczne, gdzie treści dyskusji i postów są dostępne dla całej społeczności FB, jak i prywatne, które szczegółowo weryfikują przyjęcie każdego profilu do grupy, by budować jeszcze głębsze relacje pomiędzy użytkownikami.

Cytaty, autorzy książek i premiery wydawnicze to tylko jedne z nielicznych tematów, które są na takich forach poruszane. Z racji, iż najwygodniejszym sposobem czytania jest korzystanie ze specjalnych do tego zaprojektowanych czytników książek elektronicznych z ekranem E Ink, użytkownikom grup około czytelniczych z pewnością spodoba się czytnik, na którym możliwe jest jednocześnie czytanie, jak i udostępnianie cytatów czy fragmentów ebooków, nie wychodząc z urządzenia. Oczywiście, jest też taka możliwość na urządzeniach takich jak smartfon czy tablet, jednak w większości ekrany LCD nie są przystosowane do długiego czytania, a emitowane przez nie światło powoduje zmęczenie oczu czytającego.

POBIERZ FACEBOOK LITE NA CZYTNIK INKBOOK CALYPSO.

Facebook Lite to aplikacja, która daje użytkownikom dostęp do najważniejszych usług, które oferuje najbardziej znana sieć społecznościowa na świecie. Wersja ,,Lite’’ dostępna m.in. na czytniki inkBOOK Calypso, pozwala w pełni korzystać z najważniejszych opcji sieci m.in. przeglądać tablicę z postami swoich znajomych, obserwować ulubiony fanpage, czytać posty i wrzucone na walla artykuły, reagować na udostępnienia innych użytkowników - lubiąc i komentując ich aktywność. Facebook Lite pozwala również wysyłać i odbierać wiadomości w czytniku inkBOOK Calypso bez potrzeby instalowania dodatkowo aplikacji Messenger.

DZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI CYTATAMI Z KSIĄŻEK, PODCZAS CZYTANIA NA INKBOOKU

Czytasz interesującą książkę? Zainspirował Cię ciekawy fragment lektury? Jednym kliknięciem skopiujesz i udostępnisz go na swojej facebook’owej tablicy bezpośrednio z poziomu czytanego ebooka.

facebook na czytnik ebooków

Lubisz fanpage o czytaniu i książkach? Pokaż wszystkim, co właśnie czytasz. Możesz nawet tworzyć wygodne notatki z wieloma cytatami na swoim czytniku, a następnie tworzyć post z zebranymi fragmentami. inkBOOK Calypso zapewni Ci możliwość szybkiego dodawania i komentowania fragmentów książek na ulubionych fanpage’ach FB. Angażowanie znajomych i udostępnianie postów z cytatami i fragmentami książek na czytniku ebooków jest teraz bardzo proste. Czytnik inkBOOK Calypso to już nie tylko komfortowe czytanie, to możliwość rozmawiania o czytaniu i dzielenia się swoją pasją na Facebooku z innymi użytkownikami sieci.