Lektury na czytnik i to całkowicie za darmo? TAK! inkBOOK i Fundacja Nowoczesna Polska łączą siły, czego efektem jest dedykowana aplikacja Wolne Lektury. Już teraz pobierz ją prosto na czytnik inkBOOK i ciesz się dostępem do tysięcy bezpłatnych ebooków!

Wspólnie chcemy pokazać, że lektury szkolne wcale nie są takie ciężkie! Dzięki najnowszej aplikacji darmowe lektury na czytnik dla uczniów szkół podstawowych, liceum i technikum są na wyciągnięcie ręki. 

Aplikacja Wolne Lektury jest dostępna już od pierwszego uruchomienia czytnika. Możesz pobrać ją na modele: inkBOOK Calypso Plus oraz inkBOOK Focus - to jedyne dostępne na rynku urządzenia, na których działa ta aplikacja. Korzystasz z niej całkowicie za darmo, bez abonamentu czy podpinania karty!  

Do Twojej dyspozycji jest cały katalog Wolnych Lektur, który dodatkowo podzielono na autorów, rodzaje, gatunki i epoki. Wszystko po to, aby wyszukiwanie książki np. podczas lekcji języka polskiego było jeszcze prostsze i szybsze.


Wolne Lektury - co to?

To biblioteka cyfrowa, która oferuje darmowe lektury do pobrania w formatach PDF, mobi oraz epub. Projekt skierowany jest głównie do uczniów, jednak w katalogu Wolnych Lektur znajdują się także tytuły, które ucieszą dorosłych czytelników.

Projekt, za który odpowiada Fundacja Nowoczesna Polska, udostępnia dobra kultury będące w domenie publicznej tzn. takich, do których prawa autorskie majątkowe wygasły i można z nich bez przeszkód korzystać.

Wśród utworów dostępnych w zasobach Wolnych Lektur są niektóre dzieła takich autorów jak: Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Juliusz Słowacki, Bolesław Prus, Hans Christian Andersen, Mark Twain, Edgar Allan Poe czy William Szekspir.

Wolne Lektury to katalog ponad 6 tys. darmowych ebooków, które dzięki dedykowanej aplikacji już teraz możesz mieć na swoim czytniku inkBOOK.

Sprawdź: 5 książek idealnych na pierwszy ebook dla dziecka.

Wolne Lektury na czytnik inkBOOK = lekki powrót do szkoły!

Czytniki inkBOOK to dowód na to, że lektury wcale nie muszą być ciężkie. W jednym urządzeniu zmieści się cały katalog Wolnych Lektur - oznacza to, że na czytnik można wgrać wszystkie lektury potrzebne przez cały okres edukacji Twojej pociechy!

Wolne Lektury to dla dzieci także ogromne ułatwienie. Dzięki cyfrowej formie zasobów uczniowie nie muszą obciążać swojego i tak ciężkiego plecaka dodatkowymi książkami. Tysiące darmowych ebooków zmieszczą na urządzeniu, które waży zaledwie 155 g - to mniej niż piórnik z przyborami!Dlaczego jeszcze warto dorzucić czytnik inkBOOK do wyprawki?
  • Przyjazny dla oczu ekran E Ink - zadba o wzrok Twojego dziecka.
  • Kompaktowy rozmiar - odciąża każdy plecak i kręgosłup!
  • Zmiana wielkości czcionki - pomaga m.in. w nauce czytania.
  • Doświetlenie ekranu - można czytać bez obaw nawet wieczorami.
  • Obsługa wielu aplikacji - w tym Legimi, EmpikGo, Wolne Lektury.
  • Pomieści nawet do 10 tys. książek - cała biblioteka w jednym małym urządzeniu!
Rozwój pociechy to najlepsza inwestycja każdego rodzica. Kupując czytnik, płacisz za urządzenie, które posłuży dziecku w trakcie całego okresu jego edukacji. Nie tylko oszczędzasz na zakupie dodatkowych lektur, ale również e-podręczników i innych cyfrowych materiałów szkolnych.

Sprawdź: Kluczowe funkcje, które powinien mieć idealny czytnik dla dziecka.

Jak pobrać Wolne Lektury na czytnik inkBOOK?

Jeśli posiadasz model inkBOOK Calypso Plus lub inkBOOK Focus zrobisz to dokładnie w ten sam sposób, jak przy pozostałych aplikacjach! Wystarczy, że:
  1. Podłączysz czytnik do Wi-Fi.
  2. Klikniesz w ikonę inkBOOK Apps i wśród dostępnych do pobrania aplikacji wybierzesz Wolne Lektury.
  3. Następne naciśniesz przycisk zainstaluj po prawej stronie i… gotowe!
Wolne Lektury po chwili pojawią się w zakładce Aplikacje (znajdziesz ją w dolnym menu). Dzięki temu darmowe lektury do pobrania są dostępne już z poziomu czytnika, bez potrzeby dodatkowego przesyłania na urządzenie!

Z kolei, jeśli jesteś użytkownikiem starszych modeli czytnika inkBOOK, możesz korzystać z Wolnych Lektur i dostępnej funkcji “Wyślij na inkBOOKa”. Pobrane ebooki dołącz jako załącznik do e-maila i wyślij go na unikatowy e-mail przypisany do Twojego urządzenia.

Po krótkiej synchronizacji książki pojawią się w bibliotece czytnika, gotowe do lektury!

Sprawdź: 3 sposoby, jak czytać za darmo na czytniku ebooków.