Czytnik dla seniora: 6 przydatnych funkcji na czytniku inkBOOK

Czytnik dla seniora

Wygoda czytania dla każdego seniora, czyli 6 przydatnych funkcji na czytnikach inkBOOK

Czytnik dla seniora, czyli duży ekran, powiększane menu i możliwość dostosowania czcionki. To tylko niektóre z funkcji czytników inkBOOK, dzięki którym seniorzy mogą czerpać radość z czytania.

Już niedługo Dzień Babci i Dziadka. Warto pomyśleć o prezencie przydatnym i co najważniejsze - dostosowanym do ich potrzeb.   

Czytanie tradycyjnych książek w pewnym wieku może zacząć sprawiać trudności. Jedną z nich jest pogarszający się wzrok. Technologia znalazła rozwiązania, dzięki którym seniorzy nie muszą rezygnować z lektury swoich ulubionych tytułów. 

Czytnik inkBOOK dla seniora

Najprostszym sposobem jest zamiana książki tradycyjnej na jej wersję elektroniczną. Warto więc sprawić Babci lub Dziadkowi czytniki inkBOOK.

Oferowane przez nas modele otwierają formaty e-booków i są bardzo proste w obsłudze. Czytniki są też wyposażone w szereg funkcji, które ułatwiają seniorom czytanie. Najważniejsze z nich to:

Duży ekran i możliwość powiększania menu

Koniec z małymi literkami! We wszystkich modelach czytników inkBOOK można powiększać czcionkę.

Na modelu inkBOOK Focus również powiększać ikony menu, dzięki czemu urządzenie dostosuje się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Seniorom do gustu przypadnie także większy ekran 7,8 cala. Ten rozmiar ekranu wyświetla aż do 30% więcej tekstu w porównaniu do czytnika z mniejszą wielkością wyświetlacza. 


Ekran E Ink

Mrużenie i zmęczenie oczu dzięki ekranom E ink to przeszłość. Technologia papieru elektronicznego zastosowanego w czytnikach inkBOOK odciąża wzrok. W efekcie czytanie sprawia użytkownikom większy komfort, jest przede wszystkim wygodniejsze. Seniorzy mogą więc bez obaw czytać dłużej.

Czytniki ebooków nie rozpraszają uwagi tak jak smartfony czy tablety i pomagają użytkownikom skupić się na czytanym tekście. 

Dostęp do prasy

Wielu seniorów nie wyobraża sobie poranka bez przeglądu swojej ulubionej prasy. Dzięki czytnikom inkBOOK najświeższe wydania m.in. gazet codziennych są na wyciągnięcie ręki. Bez niepotrzebnego wychodzenia z domu! 

To wszystko dzięki umieszczonym na czytniku aplikacjom, takim jak np. Gazeta Wyborcza czy Publio. Dają one dostęp do pokaźnej biblioteki tytułów prasowych. 

Dostęp do szerokiej gamy aplikacji

Legimi, Publio, Ebookpoint, Empik Go, a nawet Facebook Lite - czytnik inkBOOK daje wiele opcji do wyboru.

Można pobierać książki w abonamencie i czytać w aplikacji lub kupować ebooki z księgarni i przesyłać je bezpośrednio na czytnik. Jedno jest pewne: książek do czytania nie zabraknie. Czytnik inkBOOK pomieści nawet 10 tys. ebooków! 

Możliwość słuchania audiobooków

Nie wszystkie książki trzeba czytać, niektóre można posłuchać. Seniorzy, którzy chcą urozmaicić sobie formy spędzania czasu z lekturą, z pewnością docenią tę funkcję.

Na czytniku inkBOOK można odtwarzać audiobooki poprzez aplikacje np. Audioteka, BookBeat czy Storytel, dzięki czemu zasoby książek do słuchania są łatwo dostępne dla użytkowników.  

Odtwarzanie audiobooków jest proste. Wystarczy podłączyć do czytnika bezprzewodowe słuchawki lub głośnik przy pomocy opcji Bluetooth. 

Poręczność i lekkość czytnika

Czytnik inkBOOK to idealny towarzysz na popołudniową wycieczkę do parku. Nie zajmuje dużo miejsca w torebce lub plecaku, pewnie trzyma się w ręce i co najważniejsze - nie jest ciężki.

To dobre rozwiązanie dla seniorów, którzy nie mogą nosić ze sobą ciężkich książek, ale chcą cieszyć się lekkością czytania na co dzień.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.