inkBOOK, czyli czytnik ebook i audiobook w jednym

inkBOOK to czytnik ebook i audiobook w jednym

inkBOOK, czyli czytnik ebook i audiobook w jednym

Nie tylko czytanie, ale też słuchanie! Uwielbiasz audiobooki i konsumujesz je w ilościach hurtowych? A może dopiero wchodzisz w świat treści audio? Odpowiedzi już na Ciebie czekają!

Rosnąca popularność podcastów i audiobooków nikogo nie dziwi. Łatwy dostęp do treści, które mogą towarzyszyć w drodze z/do pracy.

Atrakcyjna oferta serwisów streamingowych rozliczanych na zasadach abonamentu, skutecznie przekonuje coraz więcej osób do audiobooków. 

Za nami także czasy, w których tylko telefon, smartfon czy tablet jest w stanie odtwarzać audiobooki. Do gry weszły… czytniki ebooków inkBOOK

Czym różni się ebook od audiobooka?

Różnica jest bardzo prosta — jedno się czyta, a drugie słucha. Z tego powodu oczywiste jest, że wgrywane na czytnik pliki różnią się także formatami.

Audiobooki to najczęściej rozszerzenie .mp3, z kolei ebooki mogą przybrać formę .epub, .mobi, .pdf czy nawet .txt

Pewnie teraz zastanawiasz się: co jest lepsze ebook czy audiobook? Cóż… nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jak wolisz konsumować treści. Na całe szczęście możesz połączyć te dwa sposoby, wybierając czytnik ebook i audiobook w jednym. 

Czy audiobook jest lepszy od książki?

Dla niektórych tak, inni z kolei nie wyobrażają sobie życia bez tradycyjnej książki. W tej kwestii najlepiej podążać za swoimi czytelniczymi preferencjami.

Czemu? Bo oba sposoby mają swoje plusy i… minusy. 

Głos lektora, jego interpretacja tekstu czy nawet długość nagrania — to kwestie, które mogą przeszkadzać w odbiorze audiobooków. 

Z kolei tradycyjny sposób czytania, może być dla poniektórych nieco… nużący i mniej oddziałujący na wyobraźnie. Dopiero przy słuchaniu czytanego tekstu są w stanie skupić pełną uwagę. 

Jak słuchać audiobooków?

Do wyboru masz kilka rozwiązań. Żeby odtwarzać audiobooki, możesz skorzystać z komputera, tabletu, telefonu komórkowego lub czytnika ebooków. 

Oczywiście, każde z tych urządzeń pozwala na podłączenie słuchawek lub głośnika. W zależności od tego, jak chcesz odtwarzać audiobooki — wybierasz sposób pod siebie.

No dobrze, ale skąd brać treści? Możesz zasubskrybować usługi, które udostępniają e-zasoby w ramach abonamentu. 

Jeśli jednak nie chcesz wiązać się z jednym serwisem i wolisz sięgnąć po audiobooki bez abonamentu, zawsze możesz kupować treści pojedynczo w e-księgarniach. Dokładnie w taki sam sposób jak w przypadku ebooków. 

Jest także trzecie, darmowe, rozwiązanie, czyli audiobook za darmo do słuchania. Wystarczy, że poszukasz w Internecie źródeł, które w legalny sposób umożliwią Ci pobranie pliku w odpowiednim formacie. 

Dla przykładu jednym z takich serwisów są Wolne Lektury. Oprócz darmowych ebooków możesz śmiało i bez obaw ściągnąć interesujący Cię audiobook. Potem wystarczy już tylko przesłać plik na swój czytnik inkBOOK i… gotowe! 

Czy na czytniku można słuchać audiobooków?

Tak! Dzięki szerokiej gamie dostępnych aplikacji oraz odpowiedniemu sprzętowi można słuchać audiobooków do woli! 

Urządzenia do czytania ebooków i do słuchania audiobooków są czytniki inkBOOK. 

To wszystko dzięki funkcji Bluetooth. Dzięki niej podłączysz do urządzenia słuchawki lub głośnik bezprzewodowy. Daje Ci to nieograniczone możliwości odtwarzania audiobooków. 

Do tego oczywiście z czytnikiem inkBOOK masz dostęp do wielu aplikacji i usług oferujących audiobooki, w tym m.in. Empik Go, Storytel, BookBeat czy Audioteka.

Świetnie sprawdzi się także wgranie zakupionego wcześniej pliku bezpośrednio do pamięci urządzenia. Zrobisz to za pomocą kabla USB lub funkcji „Wyślij na swój czytnik”. 

Czytniki e-booków, na których posłuchasz audiobooków

Po co Ci urządzenie, które tylko pozwala na otwieranie plików tekstowych? Bez problemu możesz mieć czytnik dostosowany do słuchania audiobooków. 

Taką możliwość zdecydowanie dają Ci urządzenia marki inkBOOK. Więc jeśli interesuje Cię czytnik ebook i audiobook — masz do wyboru dwa modele z naszej oferty. 

6" inkBOOK Calypso Plus oraz 7,8" inkBOOK Focus są wyposażone w funkcję Bluetooth. Dzięki temu słuchanie audiobooków jest banalnie proste.

Na czytnikach inkBOOK możesz wybierać spośród wielu dostępnych aplikacji, które oferują ebooki i audiobooki. 

Nie ograniczaj się i doświadczaj e-czytania z najlepszej strony! 

3 korzyści z czytnika ebook i audiobook w jednym

Czytnik ebooków, który jednocześnie obsługuje audiobooki, to doskonałe rozwiązanie dla miłośników literatury.

Oto trzy główne korzyści z posiadania takiego urządzenia.

1. Wygoda użytkowania

Taki czytnik zapewnia ogromną wygodę. Nie trzeba nosić ze sobą dwóch różnych urządzeń – wystarczy jedno. Dzięki temu oszczędzasz miejsce w torbie i masz wszystko pod ręką. Możesz łatwo przełączać się między czytaniem a słuchaniem, co sprawia, że korzystanie z tego typu czytnika jest niezwykle komfortowe.

2. Oszczędność czasu

Dzięki funkcji audiobook możesz „czytać” książki nawet wtedy, gdy jesteś zajęty – na przykład podczas jazdy samochodem, biegania albo gotowania. To idealny sposób na oszczędzenie czasu i maksymalne wykorzystanie każdej chwili dnia. Czytając ebooki wieczorem i słuchając audiobooków rano, możesz skończyć książkę znacznie szybciej.

3. Wszechstronność

Posiadanie czytnika, który odtwarza ebooki i audiobooki daje większą swobodę wyboru formy przyswajania treści. Jeśli jesteś zmęczony po długim dniu pracy, możesz wybrać opcję słuchania zamiast czytania tekstu na ekranie. Z drugiej strony, jeśli chcesz skupić się szczegółowo na treści zawsze możesz powrócić do tradycyjnego czytania ebooka.

Czytnik ebooków obsługujący również audiobooki to prawdziwa rewolucja dla każdego mola książkowego. Jego wszechstronność i wygoda czynią go niezastąpionym kompanem codziennych podróży oraz momentów relaksu.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.