Gdzie kupić ebooki na czytnik? [PORADNIK]

Gdzie kupować ebooki? Młody mężczyzna trzyma w ręce czerwony czytnik inkBOOK Calypso Plus

Stawiasz pierwsze kroki w świecie e-czytania i szukasz podpowiedzi gdzie kupić ebooki? Dobrze trafiłeś! Na przykładzie czytnika inkBOOK podpowiemy Ci nie tylko GDZIE, ale i JAK kupować e-booki!

W ostatnich latach wśród sympatyków czytania zwiększa się liczba osób sięgających po czytniki książek. Wiele z nich już przed zamówieniem urządzenia zastanawia się gdzie najłatwiej kupić e-booki.

Pojawia się coraz więcej miejsc sprzedających e-booki. Są to zarówno księgarnie internetowe, które poszerzyły swój asortyment o e-booki, jak i audiobooki. To też dedykowane wypożyczalnie dające dostęp do tysięcy książek cyfrowych.

Jak kupować e-booki? Przez internet! Obecnie na rynku polskim jest więc sporo miejsc, w których możesz kupić e-booki — sprawdź te najważniejsze! 

Księgarnie internetowe

Gdzie kupować e-booki? Przede wszystkim w księgarniach internetowych. Obok oferty książek tradycyjnych równolegle w ich ofercie można dostać książki elektroniczne. 

Większość działających online księgarń posiada w swojej ofercie ogromny zbiór e-booków i audiobooków. Z każdym tygodniem katalog poszerzany jest o nowe tytuły.

Jeśli szukasz dla siebie konkretnej książki, dobrze jest sprawdzić ofertę w kilku miejscach. Porównasz ceny i zweryfikujesz, która z internetowych księgarni ma najlepszą ofertę.

Do najpopularniejszych serwisów, w których możesz kupować e-booki, należą między innymi:

  • Ebookpoint,
  • Empik,
  • Nexto,
  • Publio,
  • Świat Ebooków,
  • Woblink,
  • Virtualo.

Większość internetowych księgarni ma w swojej ofercie e-booki w dwóch najpopularniejszych formatach: EPUB i MOBI.

Niektóre z nich dają dodatkowo możliwość pobrania e-booka w formacie PDF. Wszystkie trzy formaty bez problemu otworzysz na czytnikach inkBOOK. 

Abonament na e-booki 

Ciekawą alternatywą jest możliwość wypożyczenia e-booków. 

Abonament na e-booki to bardzo wygodne rozwiązanie. Daje Ci szybki dostęp do tysięcy książek elektronicznych i audiobooków w ramach wybranego planu.

Aplikacja Legimi na czytnik e-book

Jedną z najpopularniejszych wypożyczalni e-booków dostępnych na rynku polskim jest Legimi. Usługa oferuje czytelnikom różne pakiety abonamentowe.

Dla najbardziej zaczytanych użytkowników serwis proponuje pakiet bez ograniczeń. Daje dostęp do całej biblioteki (ponad 200 tys. e-booków i audiobooków) bez limitu. Natomiast dla tych, którzy czytają troszeczkę mniej, dostępny jest odpowiednio tańszy pakiet z limitem stron.

Możliwość wypożyczenia w ramach abonamentu to najkorzystniejsza forma dostępu do książek. Zwłaszcza dla osób, które czytają po kilka lub kilkanaście tytułów miesięcznie.

Oprócz oszczędności warto również wspomnieć o komforcie użytkowania. Po zalogowaniu do serwisu masz szybki dostęp do nowości i bestsellerów.

Na czytnikach inkBOOK musisz jedynie zainstalować dedykowaną aplikację Legimi. Następnie przy włączonym WiFi zaloguj się do konta, aby przeglądać i pobierać e-booki.

Internet potrzebny jest tylko do pobierania wybranych książek. Późniejsze czytanie na czytniku książek nie wymaga już połączenia z siecią. Oznacza to, że z aplikacji możesz korzystać, gdzie tylko zapragniesz! 

Aplikacja Empik Go na czytnik e-book 

Inną ciekawą wypożyczalnią e-booków i audiobooków jest wydana przez Empik aplikacja Empik Go.

Jest to wypożyczalnia książek. By z niej korzystać, musisz opłacać co miesiąc abonament. Aplikacja jest dostępna na czytnikach inkBOOK. Znajdziesz tam katalog ponad 140 tys. publikacji, w tym e-booki i audiobooki. 

Empik Go oferuje kilka opcji abonamentowych do wyboru, a w nich dostęp do nowości wydawniczych, promocji, czy tytułów na wyłączność. Dedykowaną aplikację, która umożliwia synchronizację półki Empik Go na czytniku pobierzesz z inkBOOK Plus na swoim urządzeniu. 

E-booki za darmo na czytnik inkBOOK

Nie tylko kupowanie e-booków w księgarniach lub wypożyczenie ich w ramach abonamentu. Istnieje również możliwość pobrania e-booków i audiobooków w niektórych serwisach internetowych za darmo. 

Jednym z takich miejsc są Wolne Lektury. Tworzone w ramach projektu prowadzonego przez fundację Nowoczesna Polska. Ta cyfrowa biblioteka szerzy wiedzę o czytaniu książek legalnie. Umożliwia pobieranie e-booków z dostępnego na stronie internetowego katalogu całkowicie bezpłatnie.

Znajdziesz w nim ponad 7000 e-booków i audiobooków — głównie lektur szkolnych i literaturę klasyczną. Na czytnikach inkBOOK możesz pobierać e-booki i audiobooki bezpośrednio ze zbiorów Wolnych Lektur. To dzięki dedykowanej aplikacji stworzonej tylko na czytniki inkBOOK.

Do podobnych popularnych serwisów, z których można pobrać e-booki za darmo należą: Bookini, czy Chmuraczytania.

Kod Legimi do biblioteki 

Inną możliwością wypożyczania e-booków za damo jest skorzystanie z pakietu biblioteki miejskie. Daje to bezpłatny dostęp do oferty Legimi.

Aby skorzystać z takiej opcji, musisz posiadać ważną kartę biblioteczną oraz udostępniony przez Miejską Bibliotekę indywidualny kod. Umożliwia on bezpłatne korzystanie z aplikacji. Kod można odebrać osobiście w bibliotece.

Dostęp do darmowych e-booków możliwy jest na urządzeniach z systemami operacyjnymi — iOS lub Android. To właśnie na nich dostępna jest aplikacja Legimi, dzięki czemu działa też na czytnikach inkBOOK.

Gdzie kupować e-booki? Teraz już wiesz! 

Zmieniając formę czytania z tradycyjnej papierowej książki na czytnik elektroniczny, nie musisz obawiać się o dostępność elektronicznych publikacji. Po prostu skorzystaj z listy miejsc, gdzie możesz kupować e-booki.

Internetowe księgarnie, czy wypożyczalnie dają legalny dostęp do dziesiątek tysięcy tytułów. W tym nowości, bestsellery, magazyny, a nawet prasa codzienna.

E-book lub audiobook dostarczany jest natychmiast po zakupie. Możesz cieszyć się każdą lekturą bez konieczności wychodzenia z domu! To ogromna zaleta, jeśli porównamy to do fizycznego zakupu książki.

5 powodów, dla których warto czytać e-booki

Czytanie e-booków przynosi wiele korzyści. Jest wygodne, oszczędza miejsce, daje szybki dostęp do literatury, wspiera ekologię i pozwala na personalizację doświadczenia czytelniczego. Dlaczego jeszcze warto czytać e-booki? 

*1. Wygoda użytkowania* Czytnik e-booków jest lekki i poręczny. Możesz zabrać go wszędzie – do pracy, na wakacje, nawet do walizki. Nie musisz nosić ciężkich książek w torbie.

*2. Oszczędność miejsca* E-booki nie zajmują fizycznej przestrzeni na półkach. Cała biblioteka mieści się w jednym małym urządzeniu. To idealne rozwiązanie dla osób z ograniczoną ilością miejsca.

*3. Dostępność tytułów* W księgarniach internetowych znajdziesz mnóstwo e-booków dostępnych od ręki. Wystarczy kilka kliknięć, by cieszyć się nową lekturą. Nie musisz czekać na przesyłkę ani chodzić do księgarni.

*4. Ekologiczny wybór* Czytanie e-booków to przyjazne środowisku rozwiązanie. Produkcja papieru wymaga wycinania drzew i zużywa dużo energii oraz wody. E-booki eliminują ten problem.

*5. Personalizacja czytania* Na czytniku e-booków możesz dostosować wielkość czcionki i jasność ekranu do swoich potrzeb. Dzięki temu czytanie staje się bardziej komfortowe dla oczu. 


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.