Czytnik ebooków z Legimi. Który model wybrać?

Mężczyzna trzyma w ręku czytnik inkBOOK z Legimi.

Czytnik ebooków do Legimi. Jak czytać Legimi na czytniku, komputerze i tablecie?

Jak działa aplikacja Legimi na czytniku, tablecie i komputerze? Określenie „czytnik e-booków z Legimi” nie jest jednoznaczne. Każdy czytnik z aplikacją Legimi działa zupełnie inaczej. Czy wiesz, jak kupić abonament Legimi w promocji? Czy wiesz, skąd wziąć darmowy kod do Legimi? No i w końcu jaki czytnik e-booków do Legimi wybrać?

Przeglądając dostępne serwisy z e-bookami, trafisz na stronę z abonamentem Legimi. Zaskoczy Cię ilość dostępnych w wypożyczalni pozycji książkowych — ile e-booków ma aplikacja Legimi? Jest ich aż 200 tys. 

Co to jest abonament Legimi?

To nic innego jak oferta na e-booki i audiobooki bez limitu w abonamencie. Coś jak Netflix, tyle że w odniesieniu do książki elektronicznej. Płacisz raz i czytasz, ile chcesz.

Abonament Legimi wyceniany jest według ilości przeczytanych stron. Możemy się nim cieszyć już od niecałych 7 zł za około 300 stron. Z kolei za około 40 zł miesięcznie dostaniemy e-booki i audiobooki bez limitu. Dostępne na wielu różnych urządzeniach.

O tym, jak działa aplikacja Legimi na różnych urządzeniach później. Teraz odpowiedź na pytanie, gdzie najtaniej korzystać z abonamentu Legimi i skąd pozyskać darmowy kod Legimi.

Darmowy kod Legimi z biblioteki

Najprościej będzie zwrócić się do swojej lokalnej biblioteki publicznej. Biblioteki w Polsce rozdają darmowe kody Legimi. To szeroki dostęp do darmowych e-booków i audiobooków. Wystarczy, że użyjesz swojej karty bibliotecznej. Dzięki niej dostaniesz kod na:

 • abonament miesięczny,
 • abonament kwartalny,
 • abonament roczny.

Jak działa kod Legimi?

To nic innego jak voucher na e-booki do zrealizowania na specjalnej stronie.

Ważne, abyś pobierając domowy kod, wiedział, gdzie wpisać kod Legimi. Pomoże w tym bibliotekarz. Jeżeli kod dostaniesz np. w prezencie, wtedy powinieneś otrzymać też instrukcję.

Dla darmowych kodów dodawanych do czytnika e-booków inkBOOK skorzystaj ze strony: www.legimi.pl/kod. Po podaniu kodu zostaniesz poproszony o założenie konta Legimi. Jeśli posiadasz już konto — zaloguj się do niego. Później postępuj według wskazówek. W końcu dostajesz abonament Legimi! Teraz już tylko musisz zapoznać się z ofertą aplikacji Legimi.

Jak działa aplikacja Legimi na komupterze?

Tak jak każda strona internetowa. Logujesz się na stronie, przeglądasz katalog Legimi z e-bookami. Następnie wybierasz, co chcesz i zaczynasz czytać.

Do czytania musisz być połączony z internetem. Jeżeli jakaś książka nie spodobała się po kilku stronach, wystarczy wybrać inną z katalogu. Czytanie e-booków na komputerze jest niewygodne. Ciężko też zabrać komputer do parku, na plażę czy do tramwaju. Nie jest też najwygodniejszym urządzeniem do czytania do poduszki.

Jak działa aplikacja Legimi na tablecie czy smartphone?

Do czytania e-booków służy na tych urządzeniach aplikacja Legimi. Pobierzesz ją z Google Play. To pełna wersja aplikacji, możesz w niej:

 • przeglądać katalog,
 • korzystać z oferty audiobooków i synchrobooków,
 • wybierać sobie książki, a później czytać je offline.

Jeżeli chcesz zmienić czytaną książkę, po prostu wchodzisz w katalog Legimi i wybierasz nową. Niestety czytanie na tych urządzeniach ma bardzo zły wpływ na nasze oczy. Ekrany smartphone'ów i tabletów emitują naładowane energią fotony wprost w nasze oczy. To prowadzi do ich zmęczenia, a nawet uszkodzenia.

Co z aplikacją Legimi do codziennego czytania? 

Zapewne coś, co imituje zwykłą książkę. Coś, co odbija światło, zamiast emitować je wprost w nasze oczy. Odpowiedź jest prosta — czytnik e-booków z aplikacją Legimi.

Na naszym rynku znajdziesz trzy podstawowe czytniki e-booków. To Amazon Kindle, PocketBook i polski inkBOOK.

Na każdym z nich da się czytać książki z Legimi. Nie każdy z nich jest stworzony jako czytnik e-booków do aplikacji Legimi. Dwa z nich mają wielkie ograniczenia.

inkBOOK, czyli czytnik ebooków do Legimi

Polski inkBOOK to jedyny czytnik e-booków z pełną wersją Legimi. Ma zalety urządzeń mobilnych takich jak tablet. Ma również prawdziwy ekran E Ink, który nie męczy oczu.

Na czytniku inkBOOK działa pełna aplikacja Legimi. Mając wyłącznie urządzenie inkBOOK (bez innych sprzętów jak przy poprzednich czytnikach e-booków) możesz:

 • przeglądać katalog Legimi,
 • wybierać książki i je czytać.

Nie spodobał się tytuł? Po prostu wybierasz inną książkę. Proste i szybkie.

Czytnik e-booków z Legimi

Na pytanie: jaki czytnik e-booków do Legimi, odpowiedź jest więc prosta.

Polski inkBOOK to najlepszy czytnik ebooków do Legimi.

To nie tylko jedyny czytnik z aplikacją Legimi. Również z pełnym dostępem do nielimitowanych ebooków.

Synchronizacja postępu czytania w Legimi na czytniku inkBOOK pozwala Ci podjąć lekturę lub dalsze słuchanie synchrobooka na innym urządzeniu. Dokładnie w miejscu, gdzie zakończyłeś lekturę e-booka na czytniku inkBOOK. Pod warunkiem że masz je także w abonamencie.

Chcesz cieszyć się pełnym dostępem do Legimi w dobrej cenie? inkBOOK przygotował ofertę, w której:

 • przecenia czytnik,
 • dodaje etui,
 • częściowo opłaca abonament Legimi.

Możesz również kupić sam voucher Legimi na 6 lub 12 miesięcy w specjalnej ofercie. Dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z dobrej okazji na e-booki.

Aplikacja Legimi na Kindle

To czytnik stworzony przez Amazon do czytania e-booków z Amazona. Zdecydowanie do tego najlepiej się nadaje. Jego całe oprogramowanie jest zaprojektowane w ten sposób. Aby czytać Legimi na Kindle, niestety musisz się dość dużo namęczyć.

Po pierwsze, oprócz czytnika e-booków musisz mieć także komputer. Nie dasz rady wybrać książki inaczej, by ją przerzucić. Tu nie zadziała „wyślij na Kindle”.

Po drugie, musisz ściągnąć dodatkowy program. Następnie, by wrzucić książkę z Legimi na Kindle, podłączasz go do komputera kablem. Wtedy program przerzuci książkę na czytnik e-booków. Odpinasz czytnik i możesz czytać. Niestety, jeżeli książka się nie spodoba, to musisz całą operację powtórzyć. A więc komputer, wybór na komputerze z katalogu Legimi, program do przerzucania, podłączenie czytnika...

Podsumowując, nie jest to czytnik e-booków stworzony do aplikacji Legimi. Nie da się przeglądać katalogu e-booków. Dodatkowo samo Legimi na Kindle ustanowiło limit - 7 książek miesięcznie.

Aplikacja Legimi na Pocketbook

Na PocketBooku nie ma aplikacji Legimi — jest jedynie jej synchronizacja. Co to oznacza? Nie da się na PocketBooku wybrać e-booka bezpośrednio z aplikacji Legimi.

Procedura jest również skomplikowana. Do wybierania e-booków z katalogu Legimi oprócz czytnika musisz mieć drugie urządzenie np. komputer. Logujesz się, wybierasz książkę z katalogu, przerzucasz ją na półkę. Kolejno podłączasz czytnik Pocketbook do WiFi i wciskasz synchronizację. Dopiero wtedy książka pojawi się na półce.

Jeżeli dana książka się nie spodoba, całą procedurę wyboru musisz powtórzyć od nowa. A więc: znaleźć inne urządzenie, wybrać książkę z katalogu, zsynchronizować Legimi na PocketBooka. Jest to więc rozwiązanie żmudne. Umożliwia, co prawda czytanie, ale nie umożliwia korzystania z pełnej aplikacji Legimi.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.