Najlepszy czytnik do PDF. Który model wybrać?

Czytnik ebook do PDF

Najlepszy czytnik do PDF. Który model wybrać?

Chcesz kupić czytnik ebook do PDF, bo masz dość czytania na telefonie? Świetna decyzja! Podpowiemy Ci, na jakie funkcje zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu!

Każdy z nas niejednokrotnie korzystał z pliku PDF (Portable Document Format). To uniwersalny format, który sprawdza się na wiele sposobów. Używany nie tylko w pracy czy na studiach, ale także dla relaksu np. do czytania e-książek.

Popularność plików PDF. 5 kluczowych cech

W internecie znajdziesz ogromne ilości plików z rozszerzeniem PDF. Dlaczego jest to taki popularny format?

Przyjrzyjmy się jego pięciu kluczowym cechom:

  • bezpieczeństwo — to z reguły pliki tylko do odczytu. Nie pozwalają na edycje i udostępnienie na nich niepożądanych treści. Dodatkowo PDF można także zaszyfrować;
  • konsekwentność — treści wyświetlają się tak samo na różnych urządzeniach;
  • łatwość obsługi — nie wymaga specjalistycznej wiedzy, by móc z niego w pełni korzystać;
  • skompresowany format pliku — nie zajmuje wiele przestrzeni w pamięci urządzenia;
  • wszechstronność — można umieścić w nim nie tylko tekst, ale także grafiki czy linki do stron internetowych.

Na czym czytać pliki PDF?

Jest na to kilka sposobów. Pierwszy to oczywiście telefon komórkowy. Każdy smartfon daje Ci możliwość otwierania tego typu pliku. Niestety, jeśli chodzi o czytanie książek, minusem jest tu ekran, który przy dłuższej lekturze męczy oczy.

Drugim sposobem jest komputer / tablet — powtarza się sytuacja jak w przypadku telefonów komórkowych. Jeśli chcesz dużo czytać i jednocześnie nie martwić się o swój wzrok najlepszym rozwiązaniem będzie czytnik ebook do PDF.

Czy czytnik ebooków czyta PDF?

Oczywiście, że tak. Jego główną przewagą nad innymi urządzeniami mobilnymi jest ekran E Ink. Przypomina kartkę papieru, nie męczy wzroku i wyraźnie wyświetla litery nawet w pełnym słońcu. Właśnie tym cechuje się wyświetlacz, który powinien mieć czytnik do PDF.

Urządzenia tego typu dostępne aktualnie na rynku obsługują ten format. W świecie e-czytania PDF stał się standardem, bez którego wielu czytelników nie wyobraża sobie korzystania z czytnika ebooków.

To samo tyczy się księgarń internetowych, które oferują cyfrowe treści. Klient może wybrać, w jakim formacie chce pobrać zakupione ebooki. Tym samym do wyboru standardowo mamy nie tylko EPUB, MOBI, ale również PDF.

Dla kogo czytnik do PDF?

Nie będzie przesadą, gdy powiemy, że dla wszystkich zakochanych w czytaniu ze względu na jego prostotę w użytkowaniu. Jest jednak grupa osób, której czytnik do czytania PDF sprawi jeszcze więcej radości.

Jeśli:

  • czytasz prasę, która z reguły jest formatowana jako plik PDF,
  • recenzujesz książki, które dostajesz przedpremierowo od wydawnictw właśnie w tym formacie,
  • korzystasz z książek specjalistycznych — podręczniki akademickie z wykresami publikowane jako PDF-y,

...to najwyższa pora zaopatrzyć się w czytnik ebook do PDF.

Jaki czytnik ebook do PDF wybrać?

Cechą PDF-ów jest to, że wyświetlają się tak samo na różnych urządzeniach. Co to dla Ciebie oznacza? Czasem wgrany na czytnik plik PDF może wyświetlać za małe litery. Nie da się w nim zmienić interlinii czy marginesów.

Jest na to jednak jedno proste rozwiązanie: wystarczy wybrać odpowiedni pośród najlepszych czytników PDF. Taki jak inkBOOK Calypso Plus lub inkBOOK Focus. Dlaczego właśnie one?

Jako jedne z nielicznych urządzeń tego typu dostępnych na rynku mają specjalną funkcję PDF reflow, czyli kolokwialnie mówiąc, przepływu PDF. Pozwala ona na dopasowanie treści pliku do ekranu urządzenia. Dzięki temu czytany dokument wyświetla się na czytniku dokładnie tak jak inne — odpowiednio sformatowane — w rozszerzeniu EPUB lub MOBI.

W jaki sposób włączyć PDF reflow? Wystarczy otworzyć e-booka z rozszerzeniem PDF na czytniku, kliknąć środek ekranu, następnie zaznaczyć symbol R oznaczony znacznikiem wyboru.

Czytnik ebook do plików PDF

inkBOOK to także czytnik plików PDF bez reklam. Dzięki temu możesz czytać bez obaw, że na ekranie urządzenia pojawi się niepotrzebny rozpraszacz lub niechciane powiadomienie.

W pakiecie z innymi cechami, takimi jak doświetlany ekran E Ink, obsługa licznych aplikacji (m.in. Legimi, Empik Go, Gazeta Wyborcza, Wattpad czy Audioteka), urządzenia inkBOOK są naturalnym wyborem dla wszystkich osób, które stoją przed decyzją o tym, jaki czytnik do PDF wybrać.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.