Jak wgrać ebooka na czytnik inkBOOK? SPRAWDŹ KRÓTKI PORADNIK

Jak wgrać ebooka na czytnik inkBOOK?

Nie jeden, nie dwa a na aż 4 sposoby możesz wgrywać swoje ulubione ebooki na czytnik inkBOOK. Wszystkie proste, intuicyjne, stworzone z myślą o komforcie czytelnika. Zobacz, o jakich rozwiązaniach mowa i dobierz takie, które będzie dla Ciebie najwygodniejsze! 

Jeśli szukasz sprawdzonych sposobów na to, jak wysłać pliki na inkBOOKa to przychodzimy z pomocą. Bez obaw, wgrywanie plików na czytnik to nic trudnego i nie wymaga ogromnych nakładów wolnego czasu. 

Na swoim urządzeniu zapiszesz wszystkie interesujące Cię ebooki - na czytniku inkBOOK zmieścisz ich nawet 10 tys.!  

Jak wgrać ebooka na czytnik inkBOOK? 

Zobacz sprawdzone sposoby, za pomocą których wgrywanie ebooków na czytnik to bułka z masłem. Możesz to zrobić: 

1. Przy użyciu kabla USB

To najpopularniejsza metoda na to, jak przenieść ebooka z komputera na czytnik. Każde zakupione urządzenie w zestawie ma również kabel, dzięki któremu bez problemu wgrasz ebooki.

W przypadku inkBOOK Calypso Plus jest to micro USB 2.0. Z kolei w przypadku inkBOOK Focus jest to USB-C.

Jak to działa w praktyce? Wystarczy, że podłączysz kablem do komputera swojego inkBOOK-a, a po otwarciu folderu z pamięcią wewnętrzną urządzenia - możesz swobodnie przenieść ebooka z komputera na czytnik! 

Wszystkie wgrane pliki pojawią się od razu na Twoim urządzeniu, gotowe do czytania.

Ta metoda ma jednak jedną wadę, która dla niektórych użytkowników jest niemożliwa do przeskoczenia. Jest to niewątpliwie sam kabel potrzebny do wykonania tej czynności. Jeśli jesteś jedną z tych osób - koniecznie sprawdź kolejny sposób na to, jak wgrać ebooka na czytnik inkBOOK.

2. Dzięki funkcji „Wyślij na inkBOOKa”

Bezprzewodowo i prosto na Twój czytnik! Bez zbędnych dodatkowych kabli - wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu. 

To jak pobrać ebooka na inkBOOK jest banalnie proste: Twój czytnik ma swój unikalny adres e-mail, na który wysyłasz wiadomość ze swojej poczty. 

Jako załącznik dorzucasz plik, który chcesz wgrać na czytnik, czyli np. ebooka lub grafikę na wygaszacz.

Następnie po wysłaniu wiadomości, podłączasz czytnik do Wi-Fi, synchronizujesz funkcję „Wyślij na ikBOOKa” i gotowe! 

3. Za pomocą synchronizacji

Jak wysłać pliki na inkBOOKa? Pomoże tutaj funkcja synchronizacji dostępna w aplikacjach takich jak Publio czy Ebookpoint. 

To jeden ze sposobów, w jaki możesz pobrać ebooka na inkBOOK. Logujesz się na komputerze do swojego konta w danej aplikacji, wyszukujesz interesującą Cię książkę i dokonujesz zakupu.

Następnie podłączasz do Wi-Fi swój czytnik, otwierasz aplikację, w której kupiłeś książkę, synchronizujesz półkę i po chwili możesz cieszyć się lekturą nowego ebooka!  

4. Przy użyciu karty SD 

Jak wgrać książki na inkBOOKa? Jak widzisz to banalnie proste. Ostatni sposób jak zaraz zobaczysz, również taki jest! 

Do czytników inkBOOK możesz śmiało używać karty micro SD do 32 GB pamięci. Dzięki temu na Twoim urządzeniu zmieści się jeszcze więcej wspaniałych książek! 

To także szybki sposób na wgranie ich do czytnika - po prostu przenosisz przy pomocy komputera interesujące Cię pliki na kartę SD. Potem wystarczy ją tylko podpiąć do czytnika! 

Jakie pliki na inkBOOK? 

Zaczynając od tych najpopularniejszych takich jak epub, mobi czy PDF a kończąc na formatach RTF, TXT, EPUB 3, HTML. Czytniki inkBOOK obsłużą większość dostępnych na rynku formatów.

W tym także audiobooki, czyli mp3! Więcej informacji znajdziesz w artykułach na naszym blogu.

Darmowe ebooki na inkBOOK. Gdzie je znaleźć?

Już wiesz, jak przesyłać pliki. Wiesz także, jakie formaty obsługuje czytnik inkBOOK. Przyszła teraz pora na poznanie kilku rozwiązań, dzięki którym darmowe czytanie ebooków jest dosłownie na wyciągnięcie ręki… 

… bo na to także mamy kilka sprawdzonych sposobów.


2 komentarze


  • inkBOOK

    Sytuacja została rozwiązana już jakiś czas temu, wysyłanie plików na starsze modele działa. Napisz do nas na help@inkbook.eu, dział techniczny pomoże i wytłumaczy krok po kroku jak to zrobić.


  • Paweł

    Takie chwalenie się w sytuacji kiedy wyłączyliście przesyłanie plików dla starszych modeli jest nie na miejscu. Skoro już raz tak firma postąpiła to pewnie i obecne modele spotka taki sam los.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.