5 typów czytelników podróżników. Którym z nich jesteś?

Czytelnik w podróży - 5 typów

Kochasz podróżować równie mocno, co czytać? Każde wakacje spędzasz aktywnie, ale nie zapominasz zabrać ze sobą kilku tytułów, które umilą Ci czas na wyjeździe? W takim razie bez cienia wątpliwości jesteś czytelnikiem podróżnikiem! 

Dla zabawy postanowiliśmy wyróżnić konkretny typ takiego miłośnika książek i wyjazdów. A dokładnie aż pięć typów. Ciekawi Cię, którym jesteś? Przekonajmy się! 

5 typów czytelników podróżników. Który to Ty? 

Urodzony przewodnik

Na wakacjach to zawsze TY przejmujesz rolę przewodnika grupy. Przed każdym wyjazdem czytasz książki podróżnicze, studiujesz mapy, szukasz ciekawostek, którymi możesz podzielić się z innymi. 

Na każdy urlop wyjeżdżasz przygotowany i żadne pytanie nie jest w stanie Cię zaskoczyć - zawsze masz na nie odpowiedź! To wszystko zasługa przewodników, które odpowiednio wcześnie pochłaniasz w ogromnych ilościach! 

Podróżowanie z Tobą to czysta przyjemność - oprowadzanie bliskich po miejscach, o których tyle czytałeś, sprawia Ci ogromną radość, która udziela się dookoła! 

Czytelniczy entuzjasta 

Kochasz książki do tego stopnia, że na własne oczy musisz zobaczyć te wszystkie miejsca z Twoich ulubionych tytułów! Dlatego każdą okazję do podróżowania wykorzystujesz do tego, by ruszyć śladami ukochanych bohaterów!

Chcesz się przekonać, jak w rzeczywistości wygląda Barcelona opisywana przez Carlosa Ruiza Zafóna? Nie możesz się doczekać wyjazdu do Oslo, gdzie odwiedzisz miejsca znane Jo Nesbo i bohaterom jego książek? A może już zabookowałeś bilety do Londynu, żeby odwiedzić Sherlocka Holmesa na Baker Street 221b?

Właśnie dlatego kochasz czytać, bo dzięki książkom nigdy nie brakuje Ci pomysłów na kolejne wyprawy. A te wspaniałe wspomnienia!

Nocny marek

Wychodzisz z założenia, że wakacje są po to, żeby odpocząć i zobaczyć kawałek świata. Ale, ale… za bardzo kochasz książki, żeby z nich na ten czas rezygnować! 

Bliscy zaczęli kręcić nosem, że za długo siedzisz w książkach - przecież jesteś z nimi na urlopie! Dlatego, żeby nie robić im i sobie przykrości: w dzień zwiedzanie, w nocy czytanie - to Twoje motto na czas wakacji. 

Na wyjazd zawsze bierzesz ze sobą czytnik z doświetleniem, czyli funkcją, która oświetla tylko ekran urządzenia nie rażąc przy tym oczu. Dzięki temu wieczorne czytanie jest wygodne i komfortowe oraz nie przeszkadza śpiącym w pokoju osobom. 

Zapalony odkrywca

Podróże do nieoczywistych i niezbyt popularnych miejsc to dla Ciebie idealny plan na wakacje! Uwielbiasz odkrywać, szukać i wreszcie znajdować perełki, o których świat prawie zapomniał… dokładnie tak samo robisz z książkami! 

Nie sugerujesz się listami bestsellerów, sięgasz po tytuły, o których nie słychać w mainstreamie. Z tego względu jesteś częstym bywalcem lokalnych antykwariatów a szukanie mało znanych książek w internecie to Twój drugi etat. 

Dlatego, kiedy wreszcie decydujesz się na chwile odpoczynku, wybierasz kierunek, o którym nikt inny, by nie pomyślał. Dzięki temu nie tylko odkrywasz wspaniałe miejsca, ale cieszysz się błogim spokojem wakacji.

Łowca okazji

Promocje na loty? Zniżki na hotel? A może rabaty na dodatkowe atrakcje? W Twoich żyłach płynie krew wakacyjnego łowcy okazji! Lubisz oszczędzać, co sprawia Ci ogromną radość. 

Na poszukiwanie najlepszych ofert potrafisz poświęcić wiele czasu. Im tańsze wakacje, tym lepiej, bo po prostu nie lubisz przepłacać. Podobnie masz z książkami: czytasz tak dużo, że w księgarni potrafisz wydać małą fortunę… 

Dlatego już od dawna rozmyślasz nad czytnikiem ebooków, najlepiej bez reklam! Dostęp do wielu aplikacji oferujących tysiące ebooków w wielu atrakcyjnych cenach, cykliczne rabaty i zniżki lub darmowe kody z biblioteki na abonament? Tanie podróżowanie i tanie czytanie górą! 


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.