Aplikacja Nexto na czytniku inkBOOK

Kobieta trzyma w ręce czytnik inkBOOK Calypso Plus, na którym działa aplikacja Nexto.

Podobnie jak większość poprzednich modeli inkBOOKów, również inkBOOK Calypso Plus daje możliwość doinstalowania dodatkowych aplikacji. Jedną z nich jest Nexto.pl. Jak działa aplikacja Nexto na czytnikach inkBOOK?

Otwartość systemu operacyjnego inkBOOKa pozwala na korzystanie z wielu dodatkowych aplikacji. m.in. dedykowane aplikacje abonamentowe takie jak Legimi, czy Empik Go, czy księgarnie internetowe takie jak PublioWoblink czy Ebookpoint.  

Pora na przedstawienie kolejnej interesującej aplikacji, którą możesz zainstalować na swoim czytniku np. inkBOOK Calypso Plus. To bardzo popularna na rynku e-czytelniczym aplikacja Nexto.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz, w bardzo prosty sposób rozszerzać funkcjonalność swojego czytnika inkBOOK! 

NEXTO NA CZYTNIK INKBOOK 

Jak pobrać aplikację Nexto na czytnik? To zaledwie kilka łatwych kroków.

Wystarczy, że wejdziesz w inkBOOK Apps -> kategorie -> wyszukasz aplikację Nexto.pl na liście i klikniesz zainstaluj, dzięki czemu uruchomi się proces instalacji.

Po kilku minutach, na ekranie czytnika, pojawi się  ekran logowania. Jeśli jesteś użytkownikiem aplikacji Nexto.pl to jedyne, co musisz zrobić to podać dane logowania, aby móc zacząć korzystać z tego serwisu.

Jeśli natomiast nie posiadasz jeszcze konta, to w pierwszej kolejności musisz dokonać rejestracji - bez problemów możesz zrobić to na swoim czytniku. 

W przeciwieństwie do dedykowanych aplikacji, takich jak np. Legimi czy Empik Go, aplikacja Nexto możliwa jest do pobrania na czytniki inkBOOK jedynie w wersji przeznaczonej dla smartfonów lub tabletów.

W praktyce oznacza to, że aplikacja Nexto nie jest całkowicie przystosowana do specyfiki ekranów E Ink, a niektóre z jej opcji są niedostępne.

JAK DZIAŁA APLIKACJA NEXTO NA CZYTNIKACH INKBOOK CALYPSO?

 Aplikacja Nexto na czytnikach inkBOOK pozwoli na synchronizację zarówno zakupionych w księgarni internetowej Nexto książek, jak i e-prasy.

Działa więc bardzo podobnie do aplikacji Publio. Rożnica polega na tym, że w przypadku Nexto, synchronizowanych e-booków i prasy nie możesz pobrać do biblioteki czytnika. Możesz jedynie otwierać je w Readerze aplikacji Nexto.

Działanie aplikacji Nexto jest bardzo intuicyjnie. Do wyboru dostępne jest kilka zakładek, z których najważniejszą dla użytkownika czytnika ebooków będzie "Moje książki".

To w niej znajdziesz takie kategorie jak "ostatnio czytane", które pomogą szybko wybrać ostatnio czytaną publikację, czy "biblioteka", w której pojawiać się będą wszystkie zakupione w e-księgarni Nexto ebooki i prasa.

Podobnie jak aplikacja Publio, również Nexto zapewnia wygodny dostęp do prenumerat gazet i czasopism. Oznacza to, że elektroniczne wydanie prasy lub magazynów będzie dostępne w aplikacji po połączeniu czytnika z siecią WiFi.

Dzięki temu możesz cieszyć się najnowszym wydaniem, zanim pojawi się w kioskach!

Oczywiście, tak jak w przypadku innych aplikacji, połączenie z siecią WiFi konieczne jest tylko po to, aby synchronizować bibliotekę nexto.pl z czytnikiem.

Internetowa księgarnia Nexto.pl jest jedną z największych na polskim rynku.

W jej ofercie znajdziesz kilkadziesiąt tysięcy ebooków oraz kilkaset tytułów prasowych, w tym takie popularne publikacje jak Newsweek PolskaRzeczpospolitaPolitykaGazeta Wyborcza, czy Tygodnik Do Rzeczy.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.