Aplikacja Nexto na czytniku inkBOOK

Kobieta trzyma w ręce czytnik inkBOOK Calypso Plus, na którym działa aplikacja Nexto.

Aplikacja Nexto na czytniku inkBOOK

Podobnie jak większość poprzednich modeli czytników inkBOOK, również inkBOOK Calypso Plus daje możliwość doinstalowania dodatkowych aplikacji. Jedną z nich jest Nexto.pl. Jak działa aplikacja Nexto na czytnikach inkBOOK?

Otwartość systemu operacyjnego czytników e-booków inkBOOK pozwala na korzystanie z wielu dodatkowych aplikacji. Są to m.in. Legimi, Empik Go, czy księgarnie internetowe takie jak Publio, Woblink, Ebookpoint.

Pora na kolejną interesującą aplikację, którą możesz zainstalować na swoim czytniku inkBOOK. To bardzo popularna na rynku e-czytelniczym usługa Nexto.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz rozszerzać funkcjonalność swojego czytnika inkBOOK. 

Nexto na czytnik inkBOOK 

Jak pobrać aplikację Nexto na czytnik? To zaledwie kilka łatwych kroków.

Wystarczy, że wejdziesz w inkBOOK Plus, następnie w Kategorie. Wyszukasz aplikację Nexto.pl na liście i klikniesz "zainstaluj", dzięki czemu uruchomi się proces instalacji.

Po kilku minutach na czytniku pojawi się ekran logowania. Jeśli jesteś użytkownikiem aplikacji to jedyne, co musisz zrobić to podać dane logowania, aby móc zacząć korzystać z tego serwisu.

Jeśli natomiast nie posiadasz jeszcze konta, to w pierwszej kolejności musisz dokonać rejestracji. Bez problemów możesz zrobić to na swoim czytniku lub na stronie internetowej nexto.pl. 

W przeciwieństwie do dedykowanych aplikacji, takich jak np. Ebookpoint, Publio, Legimi czy Empik Go możesz pobrać Nexto na czytniki inkBOOK jedynie w wersji przeznaczonej dla smartfonów lub tabletów.

W praktyce oznacza to, że aplikacja nie jest całkowicie przystosowana do specyfiki ekranów E Ink. Niektóre z jej opcji są niedostępne.

Jak działa aplikacja Nexto na czytniku inkBOOK? 

Nexto na czytnikach inkBOOK pozwala na synchronizację kupionych książek i e-prasy.

Działa więc bardzo podobnie do aplikacji Publio. Rożnica polega na tym, że w przypadku Nexto, synchronizowanych e-booków i prasy nie możesz pobrać do biblioteki czytnika. Możesz jedynie otwierać je w readerze aplikacji Nexto.

Działanie Nexto jest bardzo intuicyjnie. Do wyboru dostępne jest kilka zakładek, z których najważniejszą dla użytkownika czytnika e-booków będzie "Moje książki".

To w niej znajdziesz takie kategorie jak "ostatnio czytane", które pomogą szybko wybrać ostatnio czytaną publikację. Jest też kategoria "biblioteka", w której pojawią się wszystkie zakupione w e-księgarni Nexto ebooki i prasa.

Podobnie jak aplikacja Publio, również Nexto zapewnia wygodny dostęp do prenumerat gazet i czasopism. Oznacza to, że elektroniczne wydanie prasy lub magazynów będzie dostępne w aplikacji po połączeniu czytnika z siecią WiFi.

Dzięki temu możesz cieszyć się najnowszym wydaniem, zanim pojawi się w kioskach!

Tak jak w innych aplikacjach, połączenie z WiFi konieczne jest tylko po to, aby synchronizować bibliotekę nexto.pl z czytnikiem.

Internetowa księgarnia Nexto.pl jest jedną z największych na polskim rynku.

W jej ofercie znajdziesz kilkadziesiąt tysięcy e-booków oraz kilkaset tytułów prasowych. W tym takie popularne publikacje jak Newsweek PolskaRzeczpospolitaPolitykaGazeta Wyborcza, czy Tygodnik Do Rzeczy.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.