Aplikacja Empik Go na czytnik inkBOOK [2024]

Aplikacja Empik Go na czytnik inkBOOK

Aplikacja Empik Go na czytniku inkBOOK. Jak działa?

Ponad 140 tys. tytułów audiobooków, e-booków i podcastów. To zasoby, które oferuje wszystkim miłośnikom książek popularna aplikacja Empik Go.

Empik Go co to? Nic innego, jak usługa abonamentowa, która daje użytkownikom dostęp do ogromnej biblioteki e-booków, audiobooków oraz podcastów i słuchowisk. Żeby zyskać dostęp do obsługi serwisu, konieczne jest założenie konta w aplikacji. Dostępna jest także na czytnikach inkBOOK Calypso Plus oraz inkBOOK Focus. 

Bez aktywnego konta możesz zapoznać się z darmowymi fragmentami e-booków, czy audiobooków. Do korzystania z pełnej wersji serwisu musisz wykupić abonament. Na podobnych zasadach działa np. Legimi. 

Do korzystania z zasobów aplikacji potrzebujesz więc:

 • Aktywnego konta Klienta,
 • Zarejestrowanej na koncie Klienta karty płatniczej, 
 • zainstalowanej aplikacji Empik Go na urządzeniu, np. czytniku inkBOOK. 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o tej usłudze: 

Co daje aplikacja Empik Go? 

Dostęp do ponad 140 tys. audiobooków, e-booków i podcastów. Są to treści o różnej tematyce, począwszy od klasyki literatury, a kończąc na nowościach i bestsellerach.

Aplikacja Empik Go to także produkcje oryginalne, czyli słuchowiska oraz seriale z gwiazdorską obsadą. Przekonasz się, jak Twoi ulubieni aktorzy interpretują dzieła najpopularniejszych polskich pisarzy tj. Remigiusz Mróz, Wojciech Chmielarz, Paulina Świst, Magdalena Witkiewicz czy Alek Rogoziński. 

Jaki czytnik do Empik Go?

Taki, który obsługuje dedykowaną aplikację serwisu. Chodzi więc o najlepszy czytnik do Empik Go — inkBOOK Calypso Plus, inkBOOK Focus. Aplikacja działa także na czytnikach PocketBook, Amazon Kindle oraz czytnik Empik GoBook.

Czytnik e-book z Empik Go dzieli się na dwa typy. W pierwszym nie potrzebujesz żadnego dodatkowego urządzenia, żeby przeszukiwać katalog dostępnych w Twoim abonamencie tytułów. Taką funkcję posiadają czytniki inkBOOK, z których bezpośrednio wybierasz, co chcesz czytać lub słuchać. Dlatego Empik Go na inkBOOK daje o wiele większą swobodę korzystania z aplikacji.

Drugim typem są urządzenia marek np. PocketBook, Amazon Kindle czy GoBook. Oferują czytnik e-book z Empik Go obsługujący tę aplikację na zasadzie synchronizacji. Konieczne jest dodatkowe urządzenie np. komputer. Przeglądasz zasoby z poziomu komputera, przesyłasz je z Twojej Biblioteki bezpośrednio na czytnik e-book z Empik Go.

Żeby przeglądać katalog i pobierać książki, w obu przypadkach potrzebne jest połączenie czytnika do sieci WiFi.

Jak zainstalować Empik Go na czytnikach ebooków inkBOOK?

Żeby zacząć korzystać z Empik Go na inkBOOK, musisz podłączyć urządzenie do sieci np. przy pomocy WiFi. Kolejnym krokiem jest zainstalowanie w inkBOOK Plus aplikacji. Wystarczy, że klikniesz opcję „pobierz”, poczekasz chwilę, aż ściągnie się na Twój czytnik i… gotowe! 

Jak korzystać z Empik Go na inkBOOK? 

Od razu po zalogowaniu się na swoim koncie Empik Go na inkBOOK. Przeglądaj katalog i pobieraj interesujące Cię książki bezpośrednio do biblioteki w aplikacji

Nie potrzebujesz do tego żadnego innego, pośredniego urządzenia. Wystarczy jedynie podłączyć czytnik inkBOOK do sieci WiFi, co pozwoli Ci na przeglądanie katalogu dostępnych treści z poziomu Twojego urządzenia. 

Wybierz książkę, która Cię interesuje i pobierz e-book z Empik Go na inkBOOK. Następnie możesz spokojnie wyłączyć WiFi. Wszystkie książki, które znajdą się w bibliotece Twojego konta, możesz czytać bez dostępu do sieci. Dzięki czemu masz do nich dostęp, gdzie tylko chcesz! 

Ile kosztuje abonament Empik Go? [Stan na czerwiec 2024 r.]

Do wyboru masz trzy rodzaje abonamentów: Go Single, Go Standard, Go Max. 

 • Go Single — ten abonament Empik Go umożliwia czytanie lub słuchanie jednego dowolnego e-booka, lub audiobooka w miesiącu. Bez limitu możesz korzystać z podcastów i ASMR. 
 • Go Standard — w tym pakiecie czytasz i słuchasz dwa dowolne e-booki lub audiobooki. Podcasty i ASMR bez limitu. 
 • Go Max — czytasz i słuchasz bez jakichkolwiek ograniczeń. 

Z abonamentu możesz korzystać na dwóch dowolnych urządzeniach równocześnie: 

 • telefon,
 • tablet,
 • czytnik e-booków inkBOOK, PocketBook, GoBook

Czytnik Kindle liczony jest jako trzecie dodatkowe urządzenie. Aktualny cennik abonamentu znajdziesz na stronie usługi.

Pamiętaj, żeby kupić abonament Empik Go, musisz do swojego konta podpiąć kartę płatniczą. Kwota za korzystanie z usługi abonamentowej będzie pobierana cyklicznie, co 30 dni. 

Jak zmienić abonament w Empik Go?

Wykupionym abonamentem możesz zarządzać poprzez swoje konto. Możesz również zrobić to za pośrednictwem strony: www.empik.com/twoje-konto/abonamenty.

Jak anulować subskrypcję Empik Go?

Możesz to zrobić w dwóch miejscach: na stronie empik.com logując się do swojego konta lub bezpośrednio w aplikacji. Co ważne — abonament Empik Go możesz anulować w każdym momencie, bez żadnych dodatkowych opłat. 

Rezygnujesz z abonamentu Empik Go? Pamiętaj, że możesz korzystać z usługi jedynie do końca opłaconego okresu rozliczeniowego.

Do aktywowania abonamentu skorzystałeś z kodu, który wymagał podpięcia karty płatniczej? Abonament wygaśnie zaraz po tym, jak anulujesz subskrypcję. 

Jak korzystać z Empik Go za darmo?

Darmowy kod do Empik Go dostaniesz np. w bibliotece. Do odbioru darmowego kodu do usługi wystarcza karta biblioteczna. Na jej podstawie bibliotekarz wydaje darmowy kod. W zależności od zakresu współpracy pomiędzy konkretną biblioteką a Empikiem jest ważny na 30, 60 lub 90 dni. 

Pamiętaj, że kody Empik Go w bibliotece mają swoją datę ważności, o której jesteś informowany wraz z wydaniem kodu. Jeśli nie zdążysz wykorzystać go w określonym czasie, kod stanie się nieważny i nie będziesz mógł go aktywować. 

Empik Go w bibliotece to akcja skierowana do wszystkich placówek w Polsce. Niektóre z nich jeszcze nie przystąpiły do programu. Dlatego informacji o dostępności kodów szukaj na stronie internetowej danej filii, w której posiadasz kartę biblioteczną. 

Jeśli zastanawiasz się, jak mieć Empik Go za darmo to już wiesz, że odpowiedź znajdziesz nigdzie indziej jak w bibliotece!

Jak wpisać kod do Empik Go?

Musisz wejść na www.empik.com/gofree. Znajdziesz tam odpowiednią rubrykę do wpisania otrzymanego kodu promocyjnego Empik Go.

Cały proces rejestracyjny jest bardzo łatwy i intuicyjny. Są również dokładne wskazówki. 

Jak wykorzystać darmowy kod do Empik Go?

 1. W pustą rubrykę wpisz kod, który posiadasz.
 2. Zaloguj się lub zarejestruj w serwisie Empik.
 3. Jeśli będą potrzebne, uzupełnij dane do płatności.
 4. Pobierz aplikację na system iOS lub Android.

Gotowe, możesz skorzystać z całych zasobów usługi Empik Go bez abonamentu!

Na ilu urządzeniach można mieć Empik Go?

Bez względu na wykupiony abonament z aplikacji można korzystać na trzech urządzeniach.

 • Równocześnie na dwóch. Do wyboru masz telefon, tablet, czytnik e-booków inkBOOK Calypso Plus, czytnik inkBOOK Focus, czytniki Pocketbook lub czytniku GoBook,
 • Na jednym czytniku Amazon Kindle jako trzecim dodatkowym urządzeniu. 

Jak aktywować Empik Go?

By aktywować usługę trzeba:

 • Założyć nowe konto.
 • Zalogować się do istniejącego profilu w serwisie empik.com (to samo konto, z którego korzystasz, by robić zakupy online). 
W przypadku, gdy nie masz konta, możesz je założyć od razu po wybraniu odpowiadającego Ci abonamentu. To bardzo proste — klikasz w wybrany plan, wpisujesz adres email, tworzysz hasło do profilu i przechodzisz do dalszej części zakupów. 

Jak pobrać książkę z Empik Go?

Wyszukujesz w katalogu interesujący Cię tytuł. Następnie klikasz przycisk „pobierz”, który znajdziesz zaraz obok.

Po zakończeniu pobierania, wybrany e-book z Empik lub audiobook pojawi się na Twoim koncie w aplikacji w zakładce Biblioteka. Gotowe!

Co lepsze Empik Go czy Legimi? 

Obie usługi oferują użytkownikom ogromny katalog tytułów. Znaczącą różnicą pomiędzy tymi dwoma aplikacjami jest to, że w Empik Go możesz słuchać także podcastów. 

W porównaniu do Empik Go aplikacja Legimi nie umożliwia słuchania audiobooków na tych urządzeniach. Z usługi można korzystać jedynie na sprzęcie mobilnym np. telefonie. 

Uwaga — na czytnikach inkBOOK istnieje możliwość pobrania wersji tabletowej aplikacji Legimi. Dzięki temu bez przeszkód możesz słuchać audiobooków na czytniku!

Legimi oferuje abonament w wersji z e-bookami lub w pakiecie e-booki+audiobooki. W Empik Go kupując subskrypcję, użytkownik dostaje dostęp do obu formatów. Dlatego warto przed ostateczną decyzją zapoznać się z ofertą obu usług i dobrać odpowiednią dla siebie.

Co lepsze Storytel czy Empik Go?

Aplikacja Storytel i Empik Go umożliwia czytelnikom słuchanie audiobooków na czytnikach inkBOOK. Za pomocą Bluetooth podłączysz bezprzewodowe słuchawki ze swoim urządzeniem. Możesz swobodnie korzystać z oferty wykupionego abonamentu.

Która usługa jest lepsza? Obie oferują ponad 140 tys. tytułów w katalogu, w tym oryginalne produkcje oraz ekskluzywne treści dostępne wyłącznie na danej platformie. Storytel także oferuje trzy opcje abonamentu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj ofertę obu aplikacji, by finalnie wybrać tą, która najbardziej będzie Ci odpowiadać pod każdym względem.

Jak słuchać audiobooki offline w Empik Go?

Zastanawiasz się, jak działa Empik Go bez internetu? Banalnie prosto! Wystarczy pobrać daną książkę wcześniej, znajdziesz ją w Bibliotece przypisanej do Twojego konta w aplikacji. Dzięki temu nie musisz być cały czas podłączony do sieci, żeby słuchać swoich ulubionych książek! 

Pamiętaj jednak, że bez dostępu do internetu nie będziesz mógł: przeglądać katalogu oraz robić zakupów w aplikacji.

Co warto przeczytać na Empik Go?

W ofercie znajdziesz ponad 140 tys. e-booków, audiobooków i podcastów — jest więc w czym wybierać! Ponadto Empik mocno stawia na swoje własne produkcje oryginalne. Możesz liczyć na słuchowiska czy seriale realizowane we współpracy z czołowymi polskimi artystami. 

Po jakie treści warto sięgnąć podczas korzystania z aplikacji? Jakie książki w Empik Go? Dla każdego czytelnika coś się znajdzie — począwszy od powieści obyczajowych, reportaży, kryminałów, fantastyki czy tytułów dla dzieci i młodzieży. Dlatego bez względu na to, jaki gatunek lubisz najbardziej — z pewnością znajdziesz coś dla siebie! 

Jak zainstalować Empik Go na Kindle?

Żeby to zrobić, musisz na swoim komputerze zainstalować aplikację Empik Go dla Kindle. Pozwoli Ci to na przesyłanie e-booków z Twojej biblioteki w aplikacji prosto na Kindle. 

 1. Pobierz aplikację na komputer.
 2. Zaloguj się na swoje konto.
 3. Podłącz czytnik Kindle do komputera za pomocą kabla.
 4. Przesyłaj na czytnik e-book z Empik Go. 

Z aplikacji dla Kindle korzystać możesz bez względu na to, jaki wariant abonamentu wybrałeś. Pamiętaj, że czytnik Kindle liczony jest jako trzecie dodatkowe urządzenie.

Aplikacja Empik Go na urządzenia inkBOOK Calypso Plus i inkBOOK Focus — korzystaj już teraz!


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.