• Aktualizacja oprogramowania inkBOOK Calypso Plus

AKTUALIZACJE OPROGRAMOWANIA


Najnowsza wersja oprogramowania: 4
.1.0

CO ULEPSZYLIŚMY?


Najnowszy update oprogramowania wprowadza istotne zmiany w dwóch obszarach. Dbając o komfort użytkowania czytników inkBOOK, tym razem skupiliśmy się na: 

 • przeglądarce internetowej: zwiększyliśmy rozmiar ikon na dolnym pasku oraz dodaliśmy polskie tłumaczenia; jako stronę startową ustawiliśmy google.com;
 • interfejsie: dodaliśmy możliwość obsługi czytnika w języku szwedzkim. 


AKTUALIZACJA POPRZEZ OTA:

 1. Jeśli Twoje urządzenie nie jest połączone z Internetem, wejdź w Ustawienia, wybierz Wi-Fi i wprowadź dane sieci, do której chcesz uzyskać dostęp.

 2. Jeśli po połączeniu z WiFi, informacja o aktualizacji nie pojawi się automatycznie na ekranie czytnika, kliknij ikonę "Ustawienia" w menu "Aplikacje" i wybierz "Informacje o inkBOOKu", a następnie kliknij na "aktualizacje systemowe" -> "wyszukaj aktualizacje".

 3. Jeśli wersja oprogramowania na Twoim czytniku będzie najnowsza, pojawi się komunikat "Oprogramowanie jest aktualne!".

 4. Jeśli aktualizacja będzie nieaktualna, pojawi się komunikat "Znaleziono aktualizację. Czy chcesz pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację?". Wybierz "tak", aby rozpocząć aktualizację.

 5. Zalecamy podłączenie urządzenia do źródła zasilania lub komputera podczas pobierania i instalowania aktualizacji, aby upewnić się, że ma wystarczający stan naładowania do przeprowadzenia  aktualizacji.

 MANUALNA AKTUALIZACJA:

 1. Kliknij na pobierz paczkę zip, aby pobrać plik z aktualizacją na komputer.
 2. Podłącz czytnik do komputera i skopiuj pobrany plik zip UPDATE do pamięci wewnętrznej czytnika.
 3. Wejdź w "Ustawienia" w menu "Aplikacje" i wybierz "Informacje o inkBOOKu", a następnie kliknij na "aktualizacje systemowe" -> "check update".
 4. Jeśli wersja oprogramowania na Twoim czytniku będzie najnowsza, pojawi się komunikat "Oprogramowanie jest aktualne!".
 5. Jeśli aktualizacja będzie nieaktualna, pojawi się komunikat "Znaleziono aktualizację. Czy chcesz pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację?". Wybierz "tak", aby rozpocząć aktualizację.
 6. Zalecamy podłączenie urządzenia do źródła zasilania lub komputera podczas pobierania i instalowania aktualizacji, aby upewnić się, że ma wystarczający stan naładowania do przeprowadzenia aktualizacji.
 
Proces aktualizacji może potrwać kilka minut. Po jego zakończeniu czytnik uruchomi się ponownie.