Jaki rozmiar ekranu czytnika ebook wybrać?

Jaką wielkość ekranu czytnika ebook wybrać?

Czytnik ebook: jaki rozmiar ekranu wybrać? 

Chcesz kupić swój pierwszy czytnik ebooków i stajesz przed dylematem, jaki rozmiar ekranu wybrać. Czy ekran 6″ wystarczy? A może lepiej kupić większy? Podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze! 

Jeśli na pytanie czytnik czy tablet odpowiedziałeś bez wahania: CZYTNIK, to najtrudniejsze już za Tobą! Wybór pierwszego czytnika ebooków to zawsze ekscytujące wydarzenie.

Jednak nie da się przy tym pominąć pytań, które pojawiają się naturalnie:

  • „jaki rozmiar czytnik ebook powinnien mieć”, 
  • „gdzie kupić ebooki”, 
  • „na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę przy kupnie pierwszego czytnika”
  • „jakie są dostępne formaty ebooków na czytnik ebooków”. 

Kolejna zagwozdka dotyczy wielkości wyświetlacza urządzenia, które chcemy kupić. Wiele osób niezaznajomionych z tematem obawia się, czy czytnik ebooków o wielkości ekranu 6″ będzie wystarczający. Zaraz udowodnimy Ci, że nie ma się czego bać! 

Czytnik ebooków z ekranem 6″

Lekki, poręczny, kompaktowy, zmieści się do każdej walizki i torby, a nawet do… kieszeni. Tak w ogromnym skrócie można opisać czytnik ebooków z ekranem 6″. 

To bez wątpienia urządzenie, które możesz zabrać ze sobą wszędzie! Do parku, na plażę czy w góry — dzięki filigranowym rozmiarom możesz czytać swoje ulubione książki w dowolnym miejscu.

Dobrym przykładem takiego czytnika ebooków z ekranem wielkości 6″ jest inkBOOK Calypso Plus. 

Jeśli martwisz się, że wyświetlacz o takiej przekątnej będzie za mały do komfortowego czytania, to wyprowadzimy Cię z błędu. 

Wiele czytników ebooków, a zwłaszcza inkBOOK Calyspo Plus, posiada opcję powiększania i zmiany czcionki. Dzięki temu nie ma obaw, że użytkując ekran o takiej przekątnej, jesteś skazany na małe literki. Wręcz przeciwnie, wystarczy tylko jeden ruch palca, by dostosować wielkość wyświetlanej na ekranie treści pod siebie.

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej zalet ekranu czytnika ebooków 6″ w inkBOOK Calypso Plus wyróżnia też m.in.: 

  • rozdzielczość 221 dpi,
  • technologia E Ink o jakości papieru, bezpieczna dla oczu,
  • regulowane doświetlenie,
  • sposób wykonania, dzięki któremu nie odbija światła.

Czytnik ebooków z ekranem 7,8″

Z myślą o potrzebach każdego czytelnika, przygotowaliśmy większe urządzenie — inkBOOK Focus. 

Większy ekran to równie komfortowe czytanie! Na wymagających czytelników czeka ekran o przekątnej 7,8″ i rozdzielczości 300 dpi. Wyświetla nawet do 30 proc. więcej tekstu w porównaniu do czytników ebooków ze standardowym rozmiarem wyświetlacza. Jest więc to urządzenie, dzięki któremu czytanie ebooków i swojej ulubionej prasy (nawet tej w formacie PDF) będzie bardzo komfortowe.  

Tak jak w przypadku mniejszego czytnika, tak i w inkBOOK Focus dostępna jest opcja zmiany rozmiaru czcionki. Dopasujesz ją do swoich czytelniczych wymagań. Dodatkowo możesz zmienić także wielkość ikon menu, co pozwoli na jeszcze sprawniejszą obsługę czytnika! 

Ekran modelu Focus pomimo swoich większych rozmiarów odpowiednich dla 7,8″, został wykonany w taki sposób, by nie odbijać światła. Wszystko dzięki zastosowaniu technologii E Ink o jakości papieru. Jak na ekran czytnika ebooków inkBOOK przystało.

Na czytniku inkBOOK Focus możesz regulować doświetlenie ekranu. Wszystko dla komfortu czytania. 

Który rozmiar przekątnej ekranu czytnika jest lepszy? To zależy… 

… ale tylko od Ciebie i Twoich potrzeb! 

Już wiesz, że czytnik ebooków z ekranem 6″ wystarczy, by czerpać z codziennego czytania jak najwięcej zabawy. Dzięki specjalnym funkcjom dostosowujesz tekst do siebie, nie martwiąc się o swój wzrok. 

Ponadto dzięki swoim niewielkim rozmiarom może być Twoim przyjacielem w każdej, nawet najdalszej podróży. 

Z kolei ekran czytnika ebooków z rozmiarem o przekątnej 7,8″ jest nieco większy. Wiąże się to z tym, że wyświetla aż o 30 proc. więcej tekstu. To dobra opcja dla wszystkich osób, które ze względu np. na większą wadę wzroku czytają wydania książek z dużą czcionką. 

5 podpowiedzi, jaki rozmiar czytnika ebook wybrać dla siebie

Wybór odpowiedniego rozmiaru ekranu czytnika ebooków może znacząco wpłynąć na komfort i przyjemność z czytania. Oto pięć podpowiedzi, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

1. Zastanów się, gdzie będziesz czytać

Jeżeli często podróżujesz lub czytasz w ruchu, mniejszy ekran będzie bardziej praktyczny. Czytnik ebooków - jaki rozmiar polecamy? Ten o przekątnej 6" łatwo zmieści się w torbie lub kieszeni. Jest lekki i poręczny.

2. Jak dużo tekstu chcesz widzieć na raz?

Większy ekran pozwala zobaczyć więcej tekstu bez konieczności przewijania stron. Jeśli nie przeszkadza Ci większe urządzenie, zdecyduj się na model o przekątnej 7,8" lub większej. Będzie to wygodniejsze dla oczu i mniej męczące podczas długiego czytania.

3. Rodzaj treści ma znaczenie

Jeśli planujesz głównie czytać powieści, standardowy rozmiar 6" jest wystarczający. Jednak dla komiksów, dokumentów PDF lub książek technicznych lepszym wyborem będzie większy ekran. Zapewni lepszą widoczność szczegółowych ilustracji i diagramów.

4. Komfort noszenia

Czytnik ebooków powinien być wygodny do trzymania przez dłuższy czas. Mniejsze modele są lżejsze i łatwiejsze do utrzymania jedną ręką. Modele z większym ekranem mogą być cięższe i wymagać użycia obu rąk, co może wpływać na komfort użytkowania.

5. Cena również jest ważna

Czytniki z mniejszym ekranem zazwyczaj są tańsze od tych z dużym wyświetlaczem. Przed zakupem warto zastanowić się nad swoim budżetem oraz priorytetami. Czy zależy Ci bardziej na cenie, mobilności, a może jakości obrazu?

Jaki rozmiar Twój czytnik ebook powinien mieć? Wybór odpowiedniej wielkości ekranu zależy od Twoich preferencji dotyczących miejsca i sposobu korzystania z czytnika ebooków. Ważny jest też rodzaj treści, które zamierzasz przeglądać.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.