Jak czytać prasę na czytniku ebooków inkBOOK?

Zdjęcie czytnika inkBOOK z widoczną na ekranie Gazetą Wyborczą.

Jak czytać prasę na czytniku ebooków? 

Szukasz gazety do czytania w internecie? A czy wiesz, że na czytniku e-booków inkBOOK możesz swobodnie czytać e-prasę i nie męczyć przy tym wzroku?

Dedykowane aplikacje na czytnik inkBOOK dają Ci możliwość przeglądania magazynów i gazet. Z czytnikiem e-booków inkBOOK równie łatwo sięgniesz po codzienną prasę, czy czasopisma, co po ulubioną książkę.

Czytanie prasy na czytniku e-book. To proste!

Większość księgarni internetowych rozszerza swoją ofertę, nie tylko o książki elektroniczne, ale i o czasopisma i prasę codzienną. 

Użytkownicy czytników inkBOOK Calypso Plus oraz inkBOOK Focus mogą korzystać z aplikacji "Gazeta Wyborcza". Dzięki niej dostają dostęp do wydań internetowych Wyborczej już w dniu premiery. 

Oprócz tego aplikacja umożliwia przeglądanie magazynów tj. "Wysokie Obcasy", "Duży Format" czy "Magazyn Książki" oraz wydań archiwalnych wersji papierowych. 

To efekt zauważalnego trendu: kupowanie bądź prenumerowanie treści elektronicznych, w tym gazet i czasopism. To coraz bardziej popularna opcja zakupu wśród czytelników.

Daje nie tylko wygodny i szybki dostęp do prasy z dowolnego miejsca na świecie. Pozwala zaoszczędzić trochę miejsca (w domowej bibliotece, czy walizce podczas podróży) i pieniędzy (zwłaszcza tym, którzy decydują się na prenumerowanie treści).

Prenumeraty gazet i magazynów na twoim czytniku e-booków inkBOOK

Zabierając czytnik e-book inkBOOK ze sobą np. w podróż możesz cieszyć się dostępem do ulubionych magazynów i prenumerat codziennej prasy. Dzięki dedykowanej aplikacji Publio.pl będzie automatycznie dodawana do Twojego czytnika inkBOOK po połączeniu go z WiFi.

Wystarczy pobrać aplikację i zalogować się do swojego konta Publio.pl na czytniku. W ten sposób zsynchronizujesz półkę i tym samym przeniesiesz wszystkie e-booki i prenumeraty e-gazet do czytnika inkBOOK.

WAŻNE: z uwagi na zmianę systemu komunikacji i autoryzacji w Publio, aplikacja przestanie działać. Dotyczy to TYLKO starszych modeli czytników inkBOOK bazujących na Androidzie 4.x.

Dalej istnieje możliwość korzystania z nabytych i nabywanych książek oraz gazet po przesłaniu pliku na czytnik (fizycznie lub funkcją „Wyślij na swój czytnik”). W razie pytań napisz do nas na help@inkbook.eu.

W serwisie Publio znajdziesz blisko 400 dostępnych tytułów prasowych. W tym: Puls Biznesu, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, Do Rzeczy, Newsweek, Wysokie Obcasy czy Party. Możesz wygodnie przeczytać je na czytniku inkBOOK zarówno w pełnym słońcu — relaksując się na plaży, czy w parku, jak i w warunkach gorszego oświetlenia — podróżując autobusem, czy czekając w holu lotniskowym na swój samolot.

inkBOOK to nie tylko czytnik e-booków, ale również czytnik gazet.

Zalety czytania prasy na czytniku e-booków

Czytanie gazet na czytniku e-booków ma wiele zalet. Po pierwsze, jest bardzo wygodne. Czytnik e-booków jest lekki i łatwy do przenoszenia. Dzięki temu możesz mieć dostęp do swojej ulubionej prasy w każdym miejscu.

Drugą zaletą jest oszczędność miejsca. Tradycyjne gazety zajmują dużo przestrzeni. Czytnik pozwala przechowywać setki wydań w jednym urządzeniu. Kolejnym plusem jest ekologia. Czytając prasę na czytniku, ograniczasz zużycie papieru. To korzystne dla środowiska naturalnego.

Czytniki e-booków oferują także funkcje personalizacji. Możesz dostosować wielkość czcionki i jasność ekranu do swoich potrzeb. To sprawia, że czytanie staje się bardziej komfortowe.

Warto też wspomnieć o aktualności informacji. Prasa cyfrowa na czytniku często jest aktualizowana na bieżąco. Masz dostęp do najnowszych wiadomości bez konieczności czekania na wydanie drukowane.

Ostatnią zaletą jest oszczędność pieniędzy. Abonamenty na gazety cyfrowe są zazwyczaj tańsze niż ich wersje drukowane.

Czytanie gazet na czytniku e-booków to wygoda, oszczędność miejsca i ekologiczne podejście do konsumpcji prasy.

Gazety na czytnik ebooków

Czytnik e-booków to świetne narzędzie do czytania gazet. Wiele tytułów prasowych jest dostępnych w formacie elektronicznym. Dzięki temu możesz mieć wszystkie ulubione gazety zawsze przy sobie.

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich źródeł. Większość dużych wydawnictw oferuje swoje gazety w wersji na czytnik e-booków. Możesz je kupić bezpośrednio na stronach internetowych lub przez specjalne aplikacje.

Kiedy masz już wybrane tytuły prasowe, wystarczy je pobrać i przenieść na swój czytnik e-booków. Proces ten jest zazwyczaj prosty i szybki. Najczęściej polega na podłączeniu urządzenia do komputera lub korzystaniu z usług chmurowych.

Czytanie gazet na czytniku e-booków ma wiele zalet. Przede wszystkim, ekran E Ink nie męczy oczu tak jak tradycyjny ekran LCD. Jest również energooszczędny, więc bateria starcza na dłużej. Dzięki możliwości powiększania tekstu każdy artykuł można dostosować do własnych potrzeb. Czytasz wygodnie i komfortowo, niezależnie od wielkości czcionki użytej przez wydawcę.

Gazety na czytniku e-booków to wygoda i oszczędność czasu oraz miejsca. Wszystkie ulubione tytuły prasowe masz zawsze pod ręką, gotowe do czytania w każdej chwili.

W jaki sposób czytać gazety na czytnikach?

Czytanie gazet na czytniku e-book jest proste. Najpierw pobierz aplikację do czytania prasy. Większość czytników, takich jak inkBOOK, obsługuje różne formaty plików. Możesz korzystać z popularnych aplikacji do prenumeraty gazet.

Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją na swoim urządzeniu. Następnie zaloguj się lub załóż konto, jeśli jeszcze go nie masz. Wybierz interesujące Cię gazety i wykup subskrypcję.

Gazety są dostępne w formie elektronicznej, co oznacza brak papierowych stron. Przeglądaj artykuły przy pomocy dotykowego ekranu swojego czytnika e-book. Możesz łatwo przewijać strony i powiększać tekst dla lepszej widoczności. Czytniki e-book często mają funkcję zakładek. Użyj ich, aby zaznaczyć ciekawe artykuły i wrócić do nich później. Możesz również skorzystać z opcji wyszukiwania treści po słowach kluczowych.

Na koniec pamiętaj o regularnym ładowaniu swojego urządzenia. Czytanie gazet na czytniku e-book to wygodny sposób na śledzenie wiadomości bez potrzeby noszenia ciężkich gazet papierowych ze sobą. Ciesz się nowoczesnym sposobem konsumpcji prasy dzięki technologii e-czytników!


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.