6 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę podczas kupowania pierwszego czytnika ebooków

Dwie kobiety czytające na swoim pierwszym czytniku ebooków
Pierwszy czytnik - wielu użytkowników poszukuje czytnik ebooków do polskich książek. Zwłaszcza że wraz z rozwojem platform takich jak Legimi czy Empik Go rośnie moda na czytanie w abonamencie. 

I nic dziwnego, że oferty te kuszą, bo za niewielką opłatą miesięczną (cena jednej książki) możemy mieć dostęp do tysięcy książek. Czytanie bez limitu jest więc możliwe. Zastanawiając się jaki czytnik ebook wybrać, warto sprawdzić, czy dane urządzenie pozwala swobodnie korzystać z polskich serwisów, bez ograniczeń.

6 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas kupowania pierwszego czytnika ebooków!

CZYTNIK E-BOOKÓW DO POLSKICH KSIĄŻEK

To czy czytnik pozwala nam korzystać z takich źródeł jak Legimi, czy Empik Go w sposób nieograniczony to jedna rzecz, ale druga - nie mniej istotna - to sam sposób korzystania z aplikacji.

Warto szukać czytników ebooków z pełną aplikacją Legimi czy Empik Go. Co to oznacza? Że na czytniku nie tylko będzie można finalnie przeczytać daną książkę, ale też wcześniej całą operację od szukania po pobieranie ebooka do aplikacji będzie można przeprowadzić z poziomu jednego urządzenia.

Dla przykładu Calypso Plus pozwala przeglądać ebooki w katalogu Legimi czy Empik Go i pobierać wprost do aplikacji na czytnik. Nie potrzebujemy wówczas żadnego pośredniego urządzenia, żeby przesyłać ebooki na czytnik. Wszystko robimy przy użyciu czytnika ebooków.


inkBOOK CALYPSO PLUS Z POLSKIM MENU

Czytnik z polskim menu to kolejny aspekt, który warto przemyśleć. Zwłaszcza jeśli np. kupujemy czytnik na prezent.

Najlepszy czytnik dla mamy z polskim menu, ale też taty lub po prostu osoby starszej pozwoli na bezproblemową obsługę urządzenia. Brak bariery językowej w obsłudze urządzenia będzie dla takich osób dużym udogodnieniem. 

Czytnik ebook z menu w języku polskim znacznie ułatwi obsługę czytnika osobie starszej, a codzienne korzystanie stanie się dużo bardziej komfortowe. 

Osoby, które czytają w okularach lub mają problemy ze wzrokiem - docenią czytnik ebooków z powiększanym menu - np. model inkBOOK Focus, który oprócz powiększania czcionki, oferuje zwiększenie menu. 

CZYTNIK DO AUDIOBOOKÓW

Oprócz ebooków warto rozważyć czytnik do audiobooków i korzystania
z aplikacji, które je oferują. Czytnik ze Storytel  - np. inkBOOK Calyspo Plus i inkBOOK Focus umożliwiają podłączenie bezprzewodowych słuchawek Bluetooth i korzystanie także z tej formy książki.  
W aplikacji Empik Go możemy także odtwarzać audiobooki. 

CZYTNIK EBOOK BEZ REKLAM

Nikt z nas nie lubi kiedy podczas czytania książek coś nam przeszkadza i nas rozprasza. Wybierając swój pierwszy czytnik ebooków warto upewnić się, czy dany model urządzenia faktycznie nie będzie nam zakłócał lektury wyświetlaniem reklam.

EBOOKI I PRASA NA CZYTNIKU

Dobrze jest mieć czytnik, który rozszerzy nasze możliwości i odpowie na różne potrzeby czytelnicze.

Czytnik do prasy? Oprócz książek na czytniku możemy czytać także magazyny, czasopisma i prasę, którą lubimy. Nie ma już potrzeby rozgraniczać - czytnik do ebooków, a gazety muszę czytać tradycyjnie.

Na modelu inkBOOK Focus czytanie gazet dzięki ekranowi 7,8 cala jest komfortowe i przypomina czytanie tradycyjne, ale bez dodatkowych niedogodności. Ekran w inkBOOK Focus pozwala wyświetlać do 30 % więcej tekstu, a opcja kolumnowego wyświetlania treści nawiązuje do tradycyjnego układu gazety, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

CZYTAM W NOCY, CZYTAM W DZIEŃ

Czytanie na czytniku ebooków jest wygodne także z powodu dodatkowych funkcji, które sprawiają, że komfort może być jeszcze większy.

Bardzo ważne w czytniku jest podświetlenie ekranu - które dostosowujesz do swoich osobistych preferencji. To aspekt ważny dla tzw. sów - osób, które kochają czytać w nocy lub późnym wieczorem już w łóżku.

Nie tylko nie musimy zapalać już nocnej lampki, ale też nasz śpiący w tym samym czasie partner -  nie będzie się denerwował, że razimy go światłem.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.