Jak czytać za darmo na czytniku ebooków? 3 sprawdzone sposoby!

Jak czytać za darmo na czytniku ebooków?
Czy są ebooki za darmo? Tak! Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie ich szukać! Podpowiemy Ci, gdzie znajdziesz darmowe ebooki legalne i z bezpiecznych źródeł. Jeśli chcesz czytać za darmo na swoim czytniku ebooków, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Czytanie książek elektronicznych po prostu się opłaca. To nie tylko oszczędność miejsca (czytnik pomieści nawet do 10 tys. książek!), ale również i pieniędzy. W Internecie znajdziesz wiele miejsc, które oferują użytkownikom ebooki do czytania za darmo.


W dalszej części znajdziesz porady o tym, jak pobrać darmowe ebooki na czytnik inkBOOK, Amazon Kindle czy Pocketbook.

Gdzie można ściągnąć ebooki za darmo?


Te 3 sposoby podpowiedzą Ci, gdzie szukać darmowych książek online:

1. Darmowe ebooki w e-księgarniach

Gdzie można ściągnąć ebooki za darmo? W e-księgarni! Od tego warto zacząć poszukiwania miejsc, w których znajdziesz darmowe książki online do czytania.

Większość e-księgarń ma na swojej stronie internetowej zakładkę Darmowe, w której publikują książki do nieodpłatnego pobrania. Tak jest również w tych e-księgarniach dostępnych jako aplikacje na czytnikach inkBOOK.

Darmowe ebooki do pobrania czekają na Ciebie w ofercie: 

Zwróć jednak uwagę, że darmowe ebooki do pobrania są dostępne jedynie dla zalogowanych użytkowników. Po założeniu konta możesz bezpłatnie pobrać ebook bezpośrednio do swojej biblioteki na czytniku inkBOOK.

2. Darmowe lektury i książki na wolnej licencji

Drugi sposób spodoba się przede wszystkim uczniom i miłośnikom klasyków literatury. W sieci dostępne są lektury-e booki do pobrania za darmo.  

Z pomocą, oprócz stron rządowych, przychodzą także specjalne projekty i fundacje działające na rzecz udostępnienia zasobów kultury. Należą do nich m.in.:

Czytnik inkBOOK to jedyne urządzenie tego typu na rynku, które posiada aplikację Wolnych Lektur! Oznacza to, że z poziomu czytnika dostajesz dostęp do całego katalogu tytułów udostępnionych w ramach tego projektu. By czytać Wolne Lektury na czytnik inkBOOK, nie potrzebujesz nawet dostępu do internetu! 

To ogromne ułatwienie m.in. dla wszystkich uczniów - w jednym czytniku, który waży zaledwie 155 g, pomieszczą się lektury potrzebne na wszystkich etapach nauczania! 

3. Darmowe kody z biblioteki

Jeden z najpopularniejszych sposobów na uzyskanie dostępu do tysięcy darmowych ebooków. Firmy oferujące e-zasoby, dzięki współpracy z bibliotekami otwierają się na czytelników.

To niezawodna metoda na promocję książek elektronicznych wśród obecnych i nowych miłośników literatury! Kody na darmowe ebooki w bibliotece dotyczą subskrypcji m.in. takich usług jak:
  • Legimi
  • Empik Go
  • Ebookpoint BIBLIO
Żeby dostać kod, potrzebujesz jedynie karty bibliotecznej. Po załatwieniu krótkich formalności czytaj za darmo ebooki na czytniku inkBOOK w dedykowanych aplikacjach.

Uwaga! Długość darmowego okresu uzależniona jest od umowy zawartej między daną firmą i biblioteką. Pamiętaj więc, że poszczególne oferty, w tym także kody, mogą się różnić i nie muszą być dostępne we wszystkich placówkach. O szczegóły zawsze bez obaw pytaj w konkretnej bibliotece.

“Wyślij na inkBOOKa” darmowe ebooki

To funkcja, która przenosi na wyższy poziom komfort przesyłania plików bezpośrednio na czytnik. Znalazłeś ebook za darmo do pobrania i chcesz go wrzucić na swój czytnik inkBOOK? Nie ma problemu!

Wystarczy, że wyślesz wiadomość e-mail na unikalny adres przypisany do Twojego czytnika, dorzucasz plik w załączniku i gotowe! Ebook po chwili pojawi się w bibliotece na Twoim czytniku inkBOOK!

Nie zapomnij także o naszym poradniku, w którym podpowiadamy, gdzie najlepiej kupować ebooki!


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.