Gdzie znaleźć e podręczniki za darmo?

Darmowe lektury do szkoły - dziewczynka trzyma w rękach czytnik ebooków inkBOOK Focus

Powrót do szkoły. Gdzie znaleźć e podręczniki za darmo?

Jak zapewnić dzieciom komfortowy powrót do szkoły? Wystarczy pamiętać o zapewnieniu im dostępu do wszystkich potrzebnych narzędzi, w tym e-podręczników i e-lektur. Z pewnością przydadzą im się podczas trwania roku szkolnego. 

Must have szkolnej wyprawki to nie tylko plecaki, zeszyty, czy piórniki. To również podręczniki i lektury, które coraz częściej pojawiają się w wersji elektronicznej.

Gdzie szukać e-podręczników i e-lektur? 

E-podręczniki spotykają się z coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i samych uczniów. To zwłaszcza Ci drudzy znacznie częściej i chętniej sięgają do materiałów naukowych, czy lektur szkolnych w cyfrowych wersjach. Dlatego warto wiedzieć, gdzie możemy pobrać cyfrową wersję podręczników, czy lektur szkolnych.

Zdecydowana większość wydawnictw publikuje już elektroniczne wersje podręczników. 

E podręczniki za darmo w wersji elektronicznej 

Dostęp do podręczników online jest prostszy, niż można zakładać. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie znaleźć podręczniki w formie ebooków w legalnych źródłach. 

Strony wydawnictw to dobry pierwszy krok. Takie publikacje, czyli e podręczniki za darmo, są dopuszczone przez MEN do korzystania z w szkołach.

Co najważniejsze — ich treść w pełni realizuje treść programową. 

Pełną listę miejsc, z których pobierzesz bezpłatnie e podręczniki, znajdziesz na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

Lektury w formie elektronicznej 

Wiele darmowych lektur pobierzesz bezpośrednio na czytniki inkBOOK, w tym na nasz flagowy model inkBOOK Calypso Plus. To za sprawą dedykowanej aplikacji Wolnych Lektur.

Wystarczy, że połączysz czytnik z siecią WiFi. Następnie z inkBOOK Plus wybierzesz aplikację Wolne Lektury i wejdziesz do katalogu.

Ta cyfrowa biblioteka umożliwi Ci darmowe pobieranie ebooków z dostępnego katalogu. Znajdziecie w nim ponad 7 tys. ebooków i audiobooków. Są to głównie lektury szkolne i literatura klasyczna.

Bezpłatnie utwory literackie możecie pobierać również z platformy Wikiźródła, a także ze strony Lektury.gov.pl. Zarówno na jednej, jak i na drugiej witrynie, możecie ściągnąć bezpłatne elektroniczne wersje ebooków w formacie EPUB, PDF i MOBI.

Lektury szkolne w abonamencie Empik Go i Legimi 

Kolejną opcją komfortowego czytania lektur na czytnikach inkBOOK jest abonament Empik Go.

W tym pakiecie znajduje się ponad 350 tytułów lektur dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Szczegółową listę e-booków dostępnych w tym abonamencie można sprawdzić na oficjalnej stronie Empiku.

Lektury szkolne znajdziesz także w ofercie Legimi. Wykupując subskrypcję, masz dostęp do katalogu ponad 200 tys. ebooków i audiobooków. Wśród nich są oczywiście książki obowiązkowe i nieobowiązkowe na lekcje języka polskiego. 

4 zalety korzystania z podręczników w wersji elektronicznej

Korzystanie z e podręczników ma wiele zalet. Oto cztery najważniejsze:

1. Wygoda

E podręczniki są bardzo wygodne. Można je mieć zawsze przy sobie na czytniku ebooków inkBOOK. Nie trzeba nosić ciężkich książek. Wystarczy jedno urządzenie, aby mieć dostęp do wielu materiałów.

2. Oszczędność miejsca

Tradycyjne podręczniki zajmują dużo miejsca na półkach. Elektroniczne wersje podręczników przechowuje się cyfrowo, więc nie musisz martwić się o brak miejsca w domu czy plecaku.

3. Szybki dostęp do informacji

W e podręcznikach łatwo znaleźć potrzebne informacje. Możesz korzystać z funkcji wyszukiwania, aby szybko znaleźć konkretny temat lub słowo kluczowe.

4. Ekologia

E podręczniki są bardziej ekologiczne w porównaniu do papierowej książki. Korzystając z wersji elektronicznych, pomagasz chronić lasy i zmniejszać ilość odpadów.

Produkcja tradycyjnego podręcznika wymaga zużycia dużej ilości papieru i tuszu, co wpływa na środowisko naturalne.

 


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.