Mam czytnik inkBOOK i co dalej? Zobacz, jak czytać ebooki za darmo [Legimi, Wolne Lektury]

Książki na czytnik ebooków. Dwie osoby trzymają w rękach czytnik inkBOOK Focus i sprawdzają funkcjonalności

Mam czytnik inkBOOK i co dalej? Zobacz, jak czytać ebooki za darmo [Legimi, Wolne Lektury]

Masz czytnik e-booków, ale nie wiesz, jak zacząć z niego korzystać i jak ściągać e-booki? A może jeszcze zastanawiasz się, jak korzystać z Legimi za darmo? Mini poradnik dla nowych i przyszłych użytkowników czytnika inkBOOK.

Książki na czytnik e-booków

Najtańszy i najbardziej wygodny sposób czytania e-booków to korzystanie z abonamentów takich jak aplikacja Legimi czy aplikacja Empik Go. Pozwalają czytać i słuchać audiobooków w pełni legalnie. Użytkownicy w ramach abonamentu mają dostęp do 200 tys. e-booków w aplikacji Legimi oraz 140 tys. w Empik Go.

Koszt skorzystania z zasobów obydwu serwisów jest dość niski:
✔ W Legimi zapłacisz 44,99/miesiąc z umową na 12 miesięcy.
✔ Z kolei w Empik Go miesięczny abonament w najwyższym pakiecie to koszt 49,99 zł.

Korzystając z aplikacji Empik Go czy Legimi wypożyczasz książki tak samo, jak w tradycyjnej bibliotece. Z jedną różnicą. Bez konieczności fizycznego odwiedzania placówki. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i oszczędność czasu.

Aplikacja Legimi krok po kroku: jak dodawać e-booki na czytnik inkBOOK? 

Zarejestruj się w serwisie Legimi. Potrzebne jest podanie nazwy użytkownika, adresu e-mail i hasła.

 • Aktywuj konto Legimi — po rejestracji konta otrzymujesz na adres e-mail link aktywacyjny. Kliknij i potwierdź aktywację.
 • Wybierz odpowiedni dla Twoich potrzeb abonament.
 • Pobierz aplikację Legimi na telefon lub komputer.
 • Uruchom czytnik inkBOOK Calypso Plus i połącz się z WiFi.
 • W inkBOOK Plus wybierz aplikację Legimi — zainstaluj ją, a następnie uruchom.
 • Na czytniku zaloguj się do aplikacji Legimi na wcześniej utworzone konto.
 • W katalogu wyszukaj tytuł, który Cię interesuje i pobierz go na czytnik.
 • Książki, które zostały raz pobrane, trafią na wirtualną „półkę”.

Od tej pory dostęp do Legimi na czytniku inkBOOK masz zawsze pod ręką! 

3 sposoby jak mieć darmowy dostęp do Legimi

1) Okres próbny:

Chcesz wcześniej sprawdzić, jak działa i jak korzysta się z aplikacji Legimi na czytniku inkBOOK Calypso Plus? Możesz jeszcze przed wykupieniem pełnego abonamentu skorzystać z 7-dniowego dostępu próbnego. Po upływie darmowego dostępu możesz zrezygnować lub zakupić właściwy dla potrzeb pakiet abonamentowy. 

2) Kod Legimi w bibliotece:
 
Kolejną możliwością czytania książki na czytnik za darmo jest uzyskanie unikalnego kodu Legimi z biblioteki, która współpracuje z serwisem. Warunkiem jest wcześniejsze zapisanie się do placówki jako czytelnik. Konieczne jest założenie karty bibliotecznej. Dopiero po tym, otrzymamy od bibliotekarza kod dostępu.

Kody Legimi w bibliotece to okazja, by czytać całkowicie za darmo. Trzeba pamiętać, że kod jest ważny zazwyczaj przez kilka miesięcy. I po czasie wskazanym przez bibliotekarza należy ponownie zwrócić się do biblioteki po nowy kod. 

Ważna kwestia — nie musisz mieć stałego dostępu do Internetu, żeby czytać na czytniku e-booków inkBOOK Calypso Plus. Jest potrzebny tylko wtedy, gdy chcesz przeglądać zasoby Legimi lub pobrać książkę na swój czytnik. Raz pobrana może być czytana bez łączenia się z siecią.
 
3) Kod Legimi przy zakupie czytnika 
 
Bezpłatne przetestowanie aplikacji Legimi i czytanie e-booków jest także możliwe przy zakupie czytnika inkBOOK Calypso Plus w naszym sklepie. Wraz z czytnikiem e-booków każdy kupujący otrzymuje do wyboru darmowy kod na okres próbny do Legimi.

Wirtualne księgarnie na czytniku 

Ostatnim sposobem czytania e-booków jest ich — książka staje się Twoją własnością. Praktycznie wszystkie księgarnie — zwłaszcza te największe, oprócz papierowych wydań, mają również w ofercie wydania elektroniczne — e-booki i audiobooki. Często tańsze niż ich papierowe odpowiedniki.

Do najbardziej znanych księgarni internetowych należą m.in. WoblinkPublioEbookpoint, czy Gandalf.com.pl.

Aplikacje na czytnik e-booków inkBOOK 

Warto pamiętać, że czytnik e-booków inkBOOK Calypso Plus oraz Focus obsługują takie aplikacje jak Woblink i Publio.

Pozwalają one, by książki zakupione w tych serwisach w łatwy sposób pobrać na czytnik.

W przypadku aplikacji Publio, oprócz e-booków, możesz czytać czasopisma. Dzięki funkcji „Wyślij na inkBOOKa” książki błyskawicznie przeniesiesz na czytnik e-booków. Bez konieczności podłączania urządzenia kablem do komputera!

Jak zacząć korzystać z czytnika e-booków: krok po kroku

1. Wybór odpowiedniego modelu.
Dostępnych jest wiele modeli czytników e-booków. Jednym z najczęściej polecanych jest inkBOOK. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi oraz wsparciu dla wielu formatów plików (epub, mobi, pdf), inkBOOK staje się idealnym wyborem. Zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

2. Rejestracja konta w serwisie abonamentowym.
Aby móc korzystać z bogatej oferty e-booków i audiobooków, musisz zarejestrować konto w jednej z aplikacji np. Legimi czy Empik Go. Proces rejestracji jest prosty i zajmuje tylko kilka minut. Wystarczy podać swoje dane oraz wybrać odpowiedni plan abonamentowy.

3. Instalacja aplikacji na czytniku
Po rejestracji konta należy pobierz odpowiednią aplikację na swój czytnik inkBOOK. Obie powyższe platformy mają aplikacje dostępne do ściągnięcia bezpośrednio ze sklepu urządzenia.

4. Synchronizacja biblioteki.
Gdy już zalogujesz się do aplikacji na swoim czytniku, możesz rozpocząć przeglądanie tytułów i dodawanie ich do swojej wirtualnej biblioteki. Aplikacje automatycznie synchronizują książki między różnymi urządzeniami. Możesz kontynuować lekturę np. na smartfonie tam, gdzie skończyłeś czytać na swoim czytniku inkBOOK.

5. Pobieranie książek do trybu offline.
Jedną z głównych zalet korzystania z usług takich jak Legimi lub Empik Go jest możliwość pobierania książek offline. To szczególnie przydatne podczas podróży lub w miejscach bez dostępu do Internetu.

Dlaczego warto korzystać z czytnika e-booków?

 • Wygoda. Czytając na ekranie urządzenia inkBOOK nie musisz martwić się wagą tradycyjnych książek. Ani ograniczoną przestrzenią w torbie.
 • Ekonomia. Abonament pozwala zaoszczędzić pieniądze. W porównaniu do kupowania pojedynczych egzemplarzy.
 • Środowisko. E-booki są bardziej ekologiczne niż drukowane wersje – eliminują zużycie papieru i zmniejszają emisję CO₂ związane z produkcją oraz transportem.
 • Personalizacja. Możliwość dostosowania wielkości czcionki, jasności ekranu oraz innych parametrów. Lektura staje się jeszcze bardziej komfortowa.

Inwestycja w dobry czytnik e-booków jak inkBOOK, skorzystanie z oferty legalnych serwisów wypożyczających literaturę cyfrową to zdecydowanie krok naprzód. Pamiętaj, że pobrana książka nie jest Twoją własnością. Masz do niej dostęp tak długo, jak długo masz opłacony abonament.

W przypadku braku przedłużania subskrypcji, książki z Twojej wirtualnej półki na czytniku będą niedostępne do momentu ponownego opłacenia abonamentu.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.