Czytnik ebooków bez reklam. Co to oznacza?

Czytnik inkBOOK Calypso Plus bez reklam

Czytnik ebooków bez reklam. Co to oznacza?

Podjąłeś decyzję i teraz zastanawiasz się jaki czytnik e-booków wybrać. Siadasz przed komputerem, natrafiasz na czytnik e-booków bez reklam lub czytnik z reklamami. Co to dla Ciebie jako użytkownika oznacza? Wyjaśniamy! 

Oba terminy są bardzo proste do wytłumaczenia. Czytnik z reklamami wyświetla na danym czytniku oferty marketingowe lub promocję, czytnik e-booków bez reklam tego nie robi. 

Jeśli już w ręce wpadnie czytnik z reklamami, możemy spodziewać się, że będą one pokazywane przede wszystkim na ekranie wygaszacza. To inaczej ekran uśpienia. W takim wypadku personalizacja ekranu uśpienia jest niemożliwa. 

W zależności od marki czytnika e-booków (m.in. Amazon Kindle, Pocketbook, inkBOOK, Onyx Boox, Cybook, Boyue), reklamy mogą pojawiać się także w innych miejscach np. pod paskiem menu.

Z perspektywy czytelników czytnik z reklamami może nie być aż tak uciążliwy, jak mogłoby się to wydawać. Nawet w przypadku codziennego korzystania z czytnika. Ale…

Amazon Kindle z reklamami

Najbardziej znanym takim czytnikiem jest Amazon Kindle z reklamami. Same reklamy nie muszą być irytujące. Logując się na tym urządzeniu, nawet w celu uzyskania dostępu do usługi „wyślij na Kindle”, akceptujemy regulamin świadczenia usług Amazon. 

Dajemy więc zgodę na to, aby także czytnik Kindle z reklamami śledził wszelkie nasze ruchy. Między innymi w celu „Ochrony Amazon Europe i innych podmiotów” oraz wyświetlania nam spersonalizowanych reklam

Trzeba pamiętać, że jak pisze w swoim regulaminie Amazon, przekazuje:

„dane dotyczące kont użytkowników i inne dane osobowe, ilekroć uznamy to za stosowne w celu wywiązania się z wymogów prawnych, egzekwowania lub stosowania Warunków Użytkowania i Warunków Sprzedaży Amazon.pl oraz postanowień innych umów, lub w celu ochrony praw, własności lub bezpieczeństwa Amazon Europe, naszych użytkowników lub innych podmiotów”. 

Czytnik z reklamami - jakie ma wady?

Czytnik z reklamami ma kilka wad. Po pierwsze, reklamy mogą być irytujące. Pojawiają się na ekranie głównym i w czasie nieużywania urządzenia. Mogą przeszkadzać w nawigacji po menu.

Po drugie, reklamy mogą wydłużać czas uruchamiania książek. Zanim zaczniesz czytać, musisz zamknąć pojawiające się ogłoszenia. To może być frustrujące, zwłaszcza gdy chcesz szybko wrócić do lektury.

Kolejną wadą jest to, że czytnik z reklamami mogą zużywać baterię szybciej. Każdy dodatkowy proces wpływa na żywotność baterii. Reklamy często są niepowiązane z zainteresowaniami użytkownika. Może to prowadzić do poczucia dyskomfortu i zmniejszać satysfakcję z korzystania z czytnika.

Ostatecznie, brak możliwości wyłączenia reklam może być dużym minusem. Decydując się na czytnik bez reklam, można cieszyć się czystym i przejrzystym interfejsem oraz dłuższą pracą baterii.

Darmowe czytanie za oglądanie reklam

Na świecie dostępnych jest wiele serwisów dających dostęp do e-booków za darmo w zamian za obejrzenie reklam. Najlepszym przykładem będzie tu niemiecka aplikacja Readfy. Jeżeli zechcemy zadziała na czytnikach inkBOOK (inkBOOK to czytnik e-booków bez reklam).

Niektórzy twierdzą jednak, że wyświetlanie marketingowych reklam, po czasie może zacząć irytować. W pewien sposób zniechęcać do korzystania z czytnika e-booków. 

Czytnik e-booków z reklamami czy bez: która opcja lepsza? 

Nie ma lepszej odpowiedzi na to pytanie niż… to zależy. I to od kilku czynników.

Po pierwsze - komfort. Jeśli nie masz nic przeciwko oglądaniu wielu dodatkowych komunikatów, to dobrą wersją będzie czytnik z reklamami. Z kolei, jeśli cenisz sobie niczym niezmącony spokój podczas użytkowania - wybierz czytnik e-booków bez reklam. 

Po drugie - finanse. Czytnik z reklamami z reguły jest tańszy lub reklamy pozwalają Ci czytać za darmo. Dzięki temu, że godzisz się oglądać oferty na swoim czytniku, dany producent odpowiednio zmniejsza cenę urządzenia lub e-booka. Czytnik e-booków bez reklam jest droższy, jednak dzięki temu nie dostajesz w pakiecie niepotrzebnych marketingowych rozpraszaczy.

Po trzecie - dostępność. Czytniki z reklamami są zazwyczaj tworzone pod konkretny rynek, na którym są sprzedawane i często pod konkretną aplikację. Z tego względu czytniki np. Kindle z reklamami zakupione poza granicami Polski będą oferować je w konkretnym języku np. po angielsku, niemiecku czy francusku. Czytnik bez reklam takiego problemu nie ma. 

inkBOOK — czytnik e-booków bez reklam 

Jednym z głównych założeń naszej marki jest wolność i swoboda czytania. Z tego względu czytniki inkBOOK od samego początku są tworzone z myślą o jak najwyższym komforcie użytkowania.  

Czytniki inkBOOK nie zbierają informacji o użytkownikach. Nie śledzą ich ani nie profilują. 

Tak jak poprzednie, tak i najnowsze modele, czyli inkBOOK Calypso Plus oraz inkBOOK Focus to czytniki e-booków bez reklam. Brak dekoncentrujących powiadomień pozwala w pełni cieszyć się lekturą.

Poszukujesz czytnika dyskretnego i prywatnego. Nie chcesz, żeby cokolwiek rozpraszało Twoją uwagę w trakcie czytania. To właśnie dlatego czytnik inkBOOK będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. 


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.