Jak korzystać ze słownika na czytniku inkBOOK?

Czytnik ebook z tłumaczem Google

Jak korzystać ze słownika na czytniku inkBOOK? Sprawdź, jak działa Google Translate

Wyświetlacz E Ink, szybki dostęp do książkowych nowości, bezprzewodowe przesyłanie lektur, a to tylko niektóre z zalet czytników inkBOOK. Modele Calypso Plus oraz Focus dają nam również możliwość skorzystania z najpopularniejszego na świecie tłumacza - Google Translate™*.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy kochają czytać literaturę w językach obcych. Słownik na czytniku inkBOOK przypadnie także do gustu osobom, które chcą połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli naukę języków, podczas lektury swojej ulubionej książki.

Jak zainstalować Google Translate na czytniku inkBOOK?

Instalacja popularnego translatora na urządzeniu jest bardzo prosta i nie wymaga od Ciebie absolutnie żadnej wiedzy technicznej. 

Już przy pierwszym uruchomieniu czytnika inkBOOK Calypso Plus lub inkBOOK Focus i wybraniu preferowanego języka menu, dostajesz informację o możliwości automatycznego zainstalowania tłumacza Google Translate

Jeśli chcesz mieć zainstalowaną aplikację już przy pierwszym włączeniu urządzenia, jedyne co musisz zrobić to zaakceptować standardowe warunki licencyjne związane z instalacją aplikacji Google. Po chwili szybkiej instalacji będziesz mógł cieszyć się usługą tłumacza Google na czytniku ebooków inkBOOK.

Jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydujesz się na zainstalowanie aplikacji przy pierwszym uruchomieniu czytnika ebooków, możesz to równie łatwo zrobić później, na dwa sposoby. Przy pierwszej próbie przetłumaczenia słowa w książce lub wchodząc w aplikację -> inkBOOK Plus -> i instalując Google Translate z listy dostępnych aplikacji.

Jak działa tłumacz Google na czytniku ebooków inkBOOK?

Korzystanie z tłumacza Google na czytniku ebooków jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy, że zaznaczysz wybrane słowo, przytrzymasz je dłużej palcem, następnie z dostępnych opcji wybierzesz ikonę Tłumacza Google. Gotowe!

 

Autor książki: Bill Bryson "Krótka historia prawie wszystkiego", 2016, Zysk i S-ka.

Tłumaczenie wybranego słowa pojawi się na tekście książki. Nie ma więc tu mowy o żadnej konieczności wychodzenia z inkReadera i przechodzeniu pomiędzy aplikacjami.
 
Autor książki: Bill Bryson "Krótka historia prawie wszystkiego", 2016, Zysk i S-ka.
 

Gdy tłumaczone słowo pojawi się na ekranie, możesz również w bardzo szybki sposób zmienić język tłumaczenia na inny (wystarczy, że rozwiniesz listę dostępnych języków, która znajduje się obok tłumaczonego słowa).

Google Translate na czytniku ebooków - nie tylko wyrazy, ale też całe zdania 

Tłumacz Google Translate daje Ci nie tylko możliwość szybkiego tłumaczenia pojedynczych wyrazów, ale i również całych fragmentów tekstu. Taka funkcjonalność pozwala na komfortowe czytanie literatury obcojęzycznej. Z całą pewnością będzie bardzo przydatna zwłaszcza dla tych, którzy chcą w ten sposób uczyć się języków obcych.

Tłumacz offline na czytniku ebooków

Do korzystania z Google Translate na czytniku ebooków inkBOOK Calypso Plus lub inkBOOK Focus nie jest konieczne połączenie z internetem. Aby tłumacz działał w trybie offline, musisz jedynie otworzyć aplikację Google Translate z poziomu aplikacji. W konfiguracji ustawiasz (tj. zaznaczasz ptaszkiem) tłumaczenie offline i zatwierdzasz zmiany, klikając na przycisk „Gotowe”.

Wybrany słownik zostanie pobrany na Twoje urządzenie i od tego momentu będziesz mógł korzystać z niego nawet wtedy, gdy nie będziesz w stanie połączyć się z siecią WiFi. Całkiem sprytne rozwiązanie, prawda?

 

*©2018 Google LLC Allrights reserved.Google Translate is a trademark of Google LLC.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.