Czytnik ebooków z polskim menu. Sprawdź te modele!

Mężczyzna czyta w domu na Calypso Plus Red

Jaki czytnik ebooków z polskim menu? 

Szukasz idealnego czytnika ebooków po polsku? Zastanawiasz się, jaki model będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź najciekawsze propozycje, które nie tylko ułatwią Ci korzystanie z elektronicznych książek dzięki intuicyjnemu interfejsowi w języku polskim, ale także zapewnią komfort i wygodę podczas lektury. 

Książki elektroniczne, czyli w skrócie ebooki stają się coraz popularniejsze. Zdecydowanie wpłynęły na kulturę czytania w Polsce i na świecie.

Czytanie tradycyjne jest powoli wypierane przez e-czytanie. Daje użytkownikom dużo większe możliwości. Głównie za sprawą czytnika ebooków.

Który czytnik ebooków do czytania książek?

Taki, który ma menu w języku polskim. Czytniki ebooków inkBOOK to idealny przykład takiego urządzenia. Są w pełni dostosowane do polskiego czytelnika, dzięki czemu korzystanie z nich jest bardzo proste. 

Do wyboru masz 6" inkBOOK Calypso Plus lub 7,8" inkBOOK Focus. Oba modele zostały stworzone przez polską firmę inkBOOK.

Masz gwarancję, że urządzenia spełnią oczekiwania każdego czytelnika. Zostały zaprojektowane tak, by odpowiadać na wszystkie potrzeby polskiego rynku książki elektronicznej.   

5 najważniejszych zalet korzystania z polskiego czytnika: 

1. Łatwość obsługi

Menu w języku polskim ułatwia korzystanie z czytnika ebooków inkBOOK. Nawigacja jest intuicyjna, a wszystkie opcje są jasno opisane.

2. Szybka konfiguracja

Dzięki menu po polsku szybciej skonfigurujesz urządzenie. Nie musisz przeszukiwać internetu, żeby zrozumieć komunikaty, które wyświetlają się na urządzeniu w innym języku.

3. Lepsze doświadczenia użytkownika

Czytanie i zarządzanie biblioteką ebooków staje się przyjemniejsze, gdy wszystko jest napisane po polsku. Unikasz frustracji związanej z nieznajomością języka obcego.

4. Wsparcie techniczne

W razie problemów łatwiej skontaktować się ze wsparciem technicznym, które obsługuje Klientów w języku polskim. Opisując problem w rodzimym języku, szybciej otrzymasz pomoc.

5. Dostępność lokalnych treści

Menu po polsku często oznacza lepszą dostępność do lokalnych księgarni i treści przygotowanych specjalnie dla polskich użytkowników czytników ebooków. Posiadanie czytnika ebooków z menu po polsku to wygoda i komfort dla każdego miłośnika książek cyfrowych w Polsce.

Jeśli zastanawiasz się, jakie jeszcze zalety ma e-czytanie - to na pewno możliwość dostępu do tysiąca książek. W jednym urządzeniu masz całą swoją biblioteczkę, która jest pod ręką i której zasoby możesz szybko powiększyć. 

Co czytać na czytniku ebooków?

Możliwości czytania na polskim e-czytniku jest wiele. Pierwsza to łatwy dostęp do ebooków, głównie za sprawą cyfrowych wypożyczalni jak Legimi, Empik Go. Druga to korzystanie z oferty e-księgarni gdzie w kilka minut możesz zakupić i pobrać książki.

W przypadku tych pierwszych platform wypożyczasz plik, a dostęp do wybranych książek masz tak długo, jak długo masz opłacony abonament. W tym czasie pobrane pliki znajdują się na Twojej wirtualnej półce i są dostępne z poziomu czytnika.

Druga możliwość to po prostu kupowanie e-booków z e-księgarni, wówczas użytkownik staje się właścicielem e-książki. E-booki mają swoje premiery w tym samym czasie jak papierowe wydania, co również zwiększa atrakcyjność e-czytania.

Zaletą platform typu Legimi czy Empik Go jest nielimitowany dostęp do wszystkich tytułów - jeśli tylko pojawiły się w elektronicznej formie. Dostęp opłacany jest w ramach abonamentu.

Warto wybierać te czytniki ebooków, które oprócz polskiego menu mają integrację z największymi platformami typu Legimi czy Empik Go.  Dobrze, by obsługiwały też księgarnie e-booków jak Woblink czy Publio. To znacznie większa wygoda korzystania z oferty wydawniczej.

Ebooki, prasa i audiobooki

Polskie czytniki to obecnie urządzenia, które stale są rozwijane. Na większości modeli możesz czytać zarówno ebooki, prasę, jak również słuchać audiobooków z platform typu Storytel. I to bez dodatkowych rozpraszaczy.

Przydatna jest także opcja tłumaczenia. Dzięki aplikacji Tłumacz Google na e-czytniku będzie można przetłumaczyć zarówno pojedyncze słowa, jak i całe akapity tekstu. Tłumaczyć można również bez połączenia z WIFI, wybierając dowolny ze 100 języków świata.

(NIE)dobre tablety do czytania książek

Coraz więcej godzin spędzamy przed ekranem monitorów, tabletów, smartfonów... Dlatego tym bardziej czytanie książek warto przenieść na inny nośnik.

Po pierwsze dlatego, że e-czytniki to specjalne urządzenia, przeznaczone do lektury.  Po drugie — są projektowane w taki sposób, aby nie męczyły wzroku i zapewniały jak największy komfort. Ich ekrany nie emitują niebieskiego światła, jak ma to miejsce w tabletach i smartfonach.

W przeciwieństwie do tabletów i smartfonów, czytanie na e-czytniku jest dla oczu po prostu zdrowe, a przy okazji wygodne. Dlatego książki na tablecie nie są najlepszym pomysłem.

Tablet z funkcją e-papieru nie istnieje. Użyta w e-czytnikach technologia elektronicznego atramentu sprawia, że masz ten sam komfort, jak gdybyś czytał książkę tradycyjną. Efekt nie różni się od prawdziwego papieru.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.