Jaki czytnik e-booków dla dziecka? 5 kluczowych funkcji

Jaki czytnik e-booków dla dziecka wybrać?

Jaki czytnik e-booków dla dziecka? Na te 5 funkcji musisz zwrócić szczególną uwagę. 

Chcesz kupić pierwszy czytnik e-booków dla dziecka. Zastanawiasz się, który z dostępnych na rynku modeli będzie odpowiedni?

Podpowiemy Ci, na jakie funkcje czytnika zwrócić uwagę. Doradzimy, czy warto kupić dziecku czytnik e-booków. Udowodnimy Ci, że czytniki e-booków dla ucznia naprawdę przydają się w szkole.

Dlaczego warto kupić dziecku czytnik e-booków?

Czytnik e-booków to inwestycja w rozwój Twojej pociechy. Jeśli więc rozważasz kupno takiego urządzenia: jesteś już jeden krok od podjęcia najlepszej czytelniczej decyzji. 

Czy warto więc kupić dziecku czytnik? Oczywiście, że tak! Czytnik e-booków to nie tylko urządzenie, które zachęci je do czytania książek. Zadba o nie również lepiej niż tablet czy telefon.

czytnik e-booków dla dziecka

Jaki model czytnika e-book dla dziecka wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego czytnika sprawdź, na które funkcje i cechy e-readera musisz koniecznie zwrócić uwagę. 

Taki czytnik e-booków musi przede wszystkim mieć: 

  1. Niewielką wagę. Urządzenie powinno być lekkie, żeby swoją wagą nie obciążać dodatkowo plecaka. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi zadba o kręgosłup Twojego dziecka. Będzie się również bardzo dobrze trzymał w mniejszej ręce.  
  1. Ekran E Ink. Funkcja, która dba o oczy, dzięki technologii idealnie imitującej kartkę papieru. Światło nie odbija się od ekranu i nie męczy wzroku. Nie ma negatywnego wpływu nawet podczas długich godzin spędzonych przed ekranem czytnika. 
  1. Pojemną pamięć wewnętrzną. 16 GB pomieści nawet do 10 tys. książek. W jednym małym urządzeniu zmieści się cała biblioteka! Miejsca na e-booki jest tak wiele… Ty również na czytniku pomieścisz swoje ulubione tytuły.
  1. Dostęp do darmowych lektur szkolnych. Ważne, by książki dla dzieci był na czytniku udostępniany bezpłatnie. Dlatego zwróć uwagę, czy urządzenie, które chcesz kupić, da Twojemu dziecku nieograniczony dostęp katalogu np. Wolnych Lektur, Projekt Gutenberg czy lektury.gov.pl.
  1. Dostęp do wielu aplikacji. W tym bijącej rekordy popularności aplikacji Wattpad! Nie wszystkie czytniki obsługują Legimi, Empik Go, Ebookpoint, Woblink czy Publio, a to przecież bardzo istotne! Dzięki wielu dostępnych na czytnikach aplikacjach e-booki dla dzieci i młodzieży są na wyciągnięcie ręki! 

Więc jaki czytnik e-book dla dzieci wybrać?

Taki, który spełnia wszystkie punkty z powyższej listy i daje od siebie coś extra! 

Postaw na 6’ inkBOOK Calypso Plus, który pomoże Twojemu dziecku rozwinąć pasję do czytania. To urządzenie będzie jego najlepszym przyjacielem ze szkolnej ławki.

Dostęp do wielu aplikacji, ekran E Ink, niewielka waga, pojemna pamięć i obsługa licznych formatów. Właśnie to czyni z inkBOOK Calypso Plus idealny czytnik e-booków dla najmłodszych. 


jaki czytnik e-booków dla dziecka

Czytniki e-booków dla ucznia. Jak się przydaje w szkole?

Na wiele różnych sposobów! Udowadniają to trzy najważniejsze aspekty, w których czytnik spełni oczekiwania rodziców, nauczycieli i dzieci. 

Odpowiednio wybrany czytnik e-booków dla ucznia pozwala na: 

 nieograniczony dostęp do lektur. Na jednym czytniku zmieszczą się dosłownie wszystkie lektury. Począwszy od tych wymaganych w pierwszej klasie podstawówki, a kończąc na klasie maturalnej. To wszystko dzięki darmowemu dostępowi do katalogu Wolnych Lektur. 

✔ spokojne ćwiczenie czytania. Czytnik e-booków dostosowuje się do dziecka, nigdy na odwrót! W inkBOOK Calypso Plus bez problemu można zmienić wielkość czcionki, barwę światła i jasność. Do dyspozycji dziecka są także zakładki, notatki, a treść można zaznaczać bezpośrednio na czytanej stronie. Czytnik e-booków pokazuje także postęp czytania, co dla wielu dzieci jest ogromną motywacją.

✔ odciążenie plecaka. Nie tylko lektury, ale także podręczniki. Czytnik e-booków to idealne rozwiązanie, gdy w grę wchodzą elektroniczne treści. Wielu szkolnych wydawców coraz częściej udostępnia podręczniki i książki w e-booku.

czytnik e-booków dla ucznia

Do szkoły i na co dzień. W trosce o plecy dzieci

Czytnik dla dziecka to po prostu nośnik wszystkich potrzebnych do nauki materiałów. Dzięki niemu plecak jest o wiele lżejszy, co bez dwóch zdań wpływa pozytywnie na kręgosłup dziecka. 

Zapewnij więc swojemu dziecku lekki powrót do szkoły z czytnikiem e-booków inkBOOK Calypso Plus!


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.