#inkBOOKpoleca: aplikacje dla studentów na czytnik e-booków

Aplikacje dla studentów na czytnik ebooków

10 aplikacji dla studentów na czytnik inkBOOK

Początek października to dla wielu studentów powrót na uczelnie. Co zrobić, aby studia były jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem? Pobierz aplikacje dla studentów na czytniki e-booków.

Studiowanie nie musi oznaczać masy papierowych notatek. Ani tym bardziej spędzania długich godzin w bibliotekach.

Postępująca cyfryzacja sprawiła, że do rąk studentów trafiły laptopy, smartfony oraz czytniki e-booków. 

Jakie aplikacje dla studentów wybrać? Jest wiele możliwości 

Właśnie te ostatnie urządzenia mają bardziej wszechstronne zastosowanie. Podstawowym przeznaczeniem czytnika e-booków jest gromadzenie e-książek oraz ich wygodne czytanie.

Na czytnikach inkBOOK zainstalujesz wiele dodatkowych aplikacji. Tym samym zwiększysz zakres możliwości swojego urządzenia. 

10 najlepszych aplikacji dla studentów na czytnik ebooków

czytnik dla studenta, najlepsze aplikacje dla studenta

Legimi, Empik Go dla studentów

Chociaż Legimi i Empik Go to niezależne od siebie serwisy, w tym zestawieniu ujęliśmy je wspólnie. Dlaczego? 

Zasady korzystania z nich poprzez czytniki e-booków są bardzo podobne. Po rejestracji konta i opłaceniu abonamentu masz dostęp do wszystkich e-booków dostępnych w poszczególnych katalogach.

Sprawdź, czy Twoja biblioteka współpracuje z Legimi. Jeśli tak, skorzystasz z serwisu za darmo z kodem z biblioteki. Możesz także zapytać o kody do usługi Empik Go, coraz więcej placówek oferuje je również bezpłatnie! 

Jaka działają takie wypożyczalnie? Książka ląduje na wirtualnej półce w czytniku e-booków. Jest tam do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania subskrypcji. W przeciwieństwie do książek z tradycyjnych bibliotek z ograniczonym okresem wypożyczenia. Sięgniesz więc do niej wtedy, kiedy będziesz mieć na to ochotę.

ebookpoint BIBLIO

To aplikacja, która w swoich zasobach oferuje wiele branżowych książek. Z pewnością na zajęciach prowadzący poleci Ci tytuł, który bez problemu znajdziesz w ebookpoint BIBLIO. 

Jak uzyskać dostęp do katalogu? Wystarczy, że o darmowy kod poprosisz w bibliotece. Podczas logowania wpiszesz go do aplikacji pobranej na czytnik inkBOOK. 

Ważne: wypożyczanie książek odbywa się wirtualnie. Nie musisz już szybko biec po tytuł, który jest Ci akurat w danym momencie potrzebny!

Aplikacja Wattpad

Wattpad to aplikacja, umożliwiająca uczestnictwo i korzystanie z zasobów sieci społecznościowej, grupującej twórców i czytelników. Szacuje się, że z tej platformy korzysta już ponad 90 mln osób! 

Z aplikacją Wattpad masz dostęp przede wszystkim do szerokiego wyboru amatorskich tekstów z gatunku fan fiction. To także miejsce, w którym możesz dać ujście swojej kreatywności. 

Publikowanie i przeglądanie treści na Wattpadzie jest darmowe. Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie za pomocą swojego adresu e-mail. 

E-booki od Skoobe i Amazon Kindle

Czytanie w obcym języku zwiększa zasób słownictwa. Pomaga przyswoić nowe formy gramatyczne i przyspiesza swobodne porozumiewanie się. 

Z aplikacjami Skoobe i Kindle uzyskasz dostęp do e-książek napisanych po niemiecku i angielsku. Również tych, które do tej pory nie zostały przetłumaczone na język polski.

Funkcja Google Translate

Aplikacja do tłumaczenia na bieżąco na czytniku e-booków? Czemu nie! Dzięki temu bez problemu poradzisz sobie z tekstami napisanymi w języku innym niż polski. 

Czytniki e-booków inkBOOK pozwalają na swobodną lekturę nawet w nieznanym nam języku. Dzięki temu przygotujesz się do zajęć przy użyciu branżowych publikacji. Nawet tych, które stworzyły zagraniczne ośrodki badawcze! 

Z kolei czytając dla przyjemności, możesz sięgać po pozycje niewydane w Polsce. Tłumacz Google przetłumaczy dla Ciebie nie tylko pojedyncze wyrazy, ale także i całe zdania! 

Aplikacja Pocket 

Znasz to uczucie, kiedy czytasz interesujący Cię tekst, ale jedziesz akurat w zatłoczonym autobusie. Obiecujesz sobie, że wrócisz do niego później, jednak… znalezisko magicznie znika i „później” nigdy nie następuje? 

W aplikacji Pocket jednym kliknięciem dodasz wybraną treść do swojego archiwum. Następnie wyświetlisz ją w bardziej dogodnym momencie. 

Pod koniec dnia aplikacja zbierze wybrane przez Ciebie treści oraz wyśle je w formie e-booka. Czytanie odroczone w czasie jest możliwe na czytniku e-booków. Wystarczy zainstalować aplikację Pocket bezpośrednio z inkBOOK Plus.

Aplikacja Evernote

To wygodna aplikacja na studia do podręcznych notatek. Wykorzystasz ją zarówno do notowania na bieżąco w trakcie czytania, żeby później zabłysnąć podczas zajęć! - jak i do organizacji wspólnych obowiązków ze współlokatorami. 

Notatki w Evernote aktualizują się na bieżąco, co ułatwia pracę w gronie kilku osób jednocześnie.

aplikacje dla studentów

 

Aplikacja Dropbox

Zastanawiasz się, jak korzystać z Dropbox na czytniku? Aplikacja umożliwia dzielenie się dokumentami z innymi użytkownikami na różnych urządzeniach. 

Wykorzystasz ją do przesyłania plików z laptopa lub smartfona na czytnik. Przyda się także podczas wspólnej pracy w grupie na zajęciach.

Czytnik e-booków i aplikacje dla studentów

To zaledwie kilka propozycji programów przydatnych na studia. Na czytniku e-booków możesz korzystać z wielu innych aplikacji: w tym Storytel czy Gazeta Wyborcza. 

Jaką aplikację na studia? Sprawdź wszystkie dostępne opcje i dopasuj urządzenie do swoich potrzeb. Wystarczy, że wejdziesz do inkBOOK Plus, pobierzesz odpowiednią aplikację i gotowe! Czytnik inkBOOK to Twój pomocnik na studiach. 


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.