#inkBOOKpoleca: 5 świątecznych książek

Top 5 świątecznych książek - cykl #inkBOOKpoleca

5 świątecznych książek, które warto przeczytać w Boże Narodzenie - to specjalne zestawienie #inkBOOKpoleca, gdzie dzielimy się wyjątkowymi tytułami idealnymi na ten wspaniały świąteczny okres! 

Święta Bożego Narodzenia to bardzo rodzinny czas. Pod koniec grudnia widzimy się z bliskimi, których nie widujemy na co dzień, to czas kiedy wspólnie przyrządzamy świąteczne potrawy, czas kiedy możemy udekorować dom i wnętrze w ozdoby świąteczne.

Boże narodzenie to także moment kiedy kupujemy lub robimy mnóstwo prezentów, które zadowolą bliskie nam osoby.

W tym natłoku spraw, musimy jednak pamiętać o chwili relaksu dla siebie, aby usiąść wygodnie w fotelu i otworzyć świąteczną, jak na ten okres przystało, książkę... 

Na tę wyjątkową okazję przygotowaliśmy zestawienie 5 świątecznych książek, które mogą Was zaciekawić, a jednocześnie zaskoczyć. Znajdziecie w nim nie tylko słodkie romanse, ale i ciekawe kryminały.

5 książek o tematyce świątecznej

Kochany Święty Mikołaju - Debbie Macomber

Pierwszą propozycją, o której chcielibyśmy Wam powiedzieć jest powieść Debbie Macomber o tytule „Kochany Święty Mikołaju”. Książka pokazuje jak bardzo życie potrafi być zmienne. Bohaterka ma za sobą niezbyt przyjemne chwile; w pracy nie idzie jej najlepiej, a były chłopak, jak się okazało, zdradzał ją z jej przyjaciółką. Pewnego dnia odkrywa pudełko, które całkowicie odmienia te święta. Jesteście ciekawi, w jaki sposób jej aktualne życzenia staną się rzeczywistością? Koniecznie przeczytajcie!

Rozmerdane święta - Agnieszka Olejnik 

Rozmerdane święta” to powieść autorstwa Agnieszki Olejnik. Z pewnością zainteresuje wszystkich zwierzolubów! Jeden z bohaterów boryka się z problemami natury miłosnej, jego wybranka może mu zaoferować tylko przyjaźń. W książce poznajemy także matkę bohatera. Każdy z nich ma swoje problemy i rozterki, aż w ich życiu pojawia się niezwykły pies. Jak odmieni ich życie? Przekonacie się czytając tę pozycję.

Spełnione życzenia - Karolina Wilczyńska 

Kolejną książką, którą warto przeczytać w te święta są „Spełnione życzenia” Karoliny Wilczyńskiej. Poznajemy w niej rozterki wielu bohaterów, których historii słucha pewna, mała dziewczynka. Ta pozycja książkowa sprawi, że się wzruszysz, ale i pomyślisz nad losami bohaterów. Co wspólnego ma jedna mała dziewczynka z tymi wszystkimi historiami? Dowiesz się czytając tę książkę.

Wigilia Wszystkich Świętych - Agatha Christie

Czwartą pozycją będzie „Wigilia Wszystkich Świętych” autorstwa Agathy Christie zaciekawi fanów kryminałów. Joyce, mała dziewczynka, po tym, kiedy podczas halloweenowej zabawy, przyznaje się, że kiedyś była świadkiem morderstwa zostaje utopiona. Do sprawy zostaje wezwany Herkules Poirot, który ma za zadanie pomóc w tej i innych sprawach. Dla osób o mocnych nerwach!

Jeden dzień w grudniu - Josie Silver

Ostatnią pozycją będzie „Jeden dzień w grudniu” Josie Silver. Opowiada losy bohaterki, która pewnego dnia zobaczyła bardzo przystojnego mężczyznę na przystanku autobusowym. Dziewczyna zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Możemy śledzić poczynania głównej bohaterki w poszukiwaniu miłości, a czy ją znajdzie? Tego się dowiecie czytając „Jeden dzień w grudniu”.

Jeśli nie wiecie, na którą z książek powyżej się zdecydować, możemy Wam podpowiedzieć, że każdą z nich warto dodać do swojej listy „do przeczytania”. Każda z nich ma swój niezwykły klimat i każda przekazuje wiedzę. Są wartości o jakich, w dzisiejszych czasach, zapominamy, a pozycje powyżej pomogą odnaleźć nam wartości, z którymi powinniśmy iść ramię w ramię. Szczególnie że czas świąt, to czas kiedy powinniśmy się dzielić dobrocią… i dobrymi książkami! 


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.