#inkBOOKpoleca: 5 najlepszych książek o miłości

5 najlepszych książek o miłości

5 najlepszych książek o miłości. W tych tytułach zakochasz się na Walentynki!

Święto zakochanych to dla każdego książkoholika świetna okazja, żeby sięgnąć po tytuły, w których to właśnie miłość odgrywa pierwszoplanową rolę. Z tej okazji zebraliśmy dla Was pięć książek tzw. must-read na Walentynki! 

Wszystkie wymienione tytuły są dostępne w formie książek elektronicznych, dzięki czemu możecie śmiało czytać je na czytnikach inkBOOK. Wystarczy, że pobierzecie lub kupicie je z używanej przez Was aplikacji dostępnej w inkBOOK Plus. 

Nie przedłużając: zobaczcie nasze zestawienie pięciu książek o miłości, które idealnie wprowadzą Was w nastrój święta zakochanych! 

Najlepsze książki o miłości idealne na Walentynki ❤

„Zanim się pojawiłeś” — Jojo Moyes

Główną bohaterką jest Lou, energiczna dwudziestokilkuletnia dziewczyna, która pracuje w małej kawiarni. Szeroki uśmiech, optymizm, pogoda ducha i rajstopy we wszystkich możliwych kolorach - to jej cechy charakterystyczne, dzięki którym potrafi zjednać sobie każdego. Czy aby na pewno?         

Los sprawił, że nieoczekiwanie na jej drodze pojawił się Will - bankier, który uległ poważnemu wypadkowi. Wcześniej aktywny i pełen energii chłopak już nigdy nie będzie żył tak jak wcześniej. Musi liczyć na pomoc innych, a jego obecna sytuacja sprawiła, że zupełnie stracił chęć do walki. 

Lou zostaje zatrudniona jako opiekunka Willa. Spędzony wspólnie czas naturalnie zbliża ich do siebie. W efekcie łączy ich wielka miłość, która musi zmierzyć się z największą możliwą próbą.  

Miłość w czasach zarazy”  Gabriel García Márquez

Opowieść o losach (nie)zwykłego uczucia, które połączyło poetę Florentino Arizy oraz jego Ferminy Dazy.

Márquez na łamach swojej książki pokazuje wszystkie oblicza miłości, jakie tylko może mieć uczucie łączące dwójkę ludzi. To studium zakochania, które pokona nie tylko samotność, ale także i śmierć.

„Miłość w czasach zarazy” w sposób wyrozumiały obchodzi się z miłością Florentino i Ferminy, która spełnia się dopiero u kresu ich życia. Dzięki temu czytelnik jest świadkiem, jak bohaterowie dojrzewają do emocji, którymi się wzajemnie darzą. 

Autor z ogromną czułością prezentuje obraz miłości widziany oczami mężczyzny. 

„Obca”  Diana Gabaldon

Historyczny romans, pierwszy tom kultowej sagi, na podstawie której powstał uwielbiany przez miliony kobiet serial Outlander. Główną bohaterką książki jest Claire Randall pielęgniarka, która podczas trwającej właśnie wojny pracuje w szpitalu polowym. Pewnego dnia podczas spaceru odkrywa krąg, który przenosi ją… w przeszłość, do 1743 roku! 

Na jej drodze błyskawicznie pojawia się Jamie Frazer, osiemnastowieczny Szkot, z którym połączy ją namiętny, pełen pasji i uczucia romans. 

Gabaldon stworzyła opowieść o ognistej miłości, przeplatając ją z motywem podróży w czasie.

Rozważna i romantyczna” — Jane Austen

To opowieść o tym, że życie potrafi pisać zaskakujące scenariusze. Bohaterkami powieści są dwie siostry Dashwood - Marianna oraz Eleonora. Obie szukają szczęścia w miłości, jednak panny mają zgoła inne wyobrażenie o swoim przyszłym wybranku. Pierwsza chce poślubić mężczyznę szarmanckiego i wrażliwego, z którym mogłaby także porozmawiać o książkach. Druga z kolei marzy o mężu, który będzie ucieleśnieniem spokoju i odpowiedzialności. 

Prawdziwy świat XVIII Anglii szybko konfrontuje ich oczekiwania z rzeczywistością. Czy siostrom uda się znaleźć miłość na całe życie? Czy odnajdą szczęście? 

Jeździec Miedziany”  Paullina Simons

Zwycięzca głosowania na najlepszą walentynkową książkę! A to wszystko dzięki Waszemu zaangażowaniu pod konkursowym postem, który pojawił się na naszych facebookowym fanpage’u.

„Jeździec Miedziany” to pierwszy tom historii opowiadającej o miłości łączącej 17-letnią Tatianę oraz oficera Armii Czerwonej - Aleksandra. Trwa II wojna światowa, rodzące się między bohaterami uczucie z góry wydaje się skazane na porażkę. Czy tak się właśnie stanie? Czy kochankowie znajdą sposób żeby spędzić ze sobą resztę życia? 

Na kartach powieści Simons zabiera czytelników w ekscytującą podróż śladami pięknej i namiętnej miłości.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.