#inkBOOKpoleca: 5 książek na pierwszy ebook dla dziecka

Pierwszy ebook dla dziecka

Czytnik ebooków dla dziecka wybrany, teraz przyszedł czas na pierwszego ebooka! Które tytuły nadadzą się do tego idealnie? W #inkBOOKpoleca przedstawiamy 5 książek, dzięki którym Twoje dziecko pokocha e-czytanie!

Co czytać dziecku? Wiadomo, ebooki! Jednak wybór tej pierwszej historii, którą pozna, dzięki czytnikowi ebooków jest wbrew pozorom bardzo istotny. Odpowiedni ebook rozbudzi w nim miłość do książek elektronicznych, z kolei mało interesujący tytuł może całkowicie zniechęcić.

W najnowszym wpisie cyklu #inkBOOKpoleca przychodzimy z kolejnym zestawieniem, które pomoże Ci zainspirować malucha do e-czytania.

Te 5 książek idealnie nada się na pierwszy ebook dla Twojego dziecka:

Mikołajek - Sempe Jean Jacques

Klasyka literatury dziecięcej! Przygody Mikołajka od ponad pół wieku towarzyszą wszystkim maluchom.

Fabuła książki koncentruje się na szkolnym życiu Mikołajka. Jest dużo humoru, niecodziennych przygód i zawirowań, którym chłopiec wraz ze swoimi przyjaciółmi musi stawić czoła.

Mikołajek to zaledwie pierwsza część serii. Na najmłodszych czytelników czeka jeszcze aż 8 tomów przygód tego ukochanego przez wielu bohatera.

Opowiadania z Doliny Muminków - Tove Jansson

Właśnie tą książką Tove Jansson wkradła się w serca wszystkich dzieci. Przygody Muminka, Mamy i Taty Muminka, Małej Mi i Włóczykija od dawna towarzyszą na dobranoc tysiącom maluchów.

Opowiadania z Doliny Muminków to pierwsza część opowieści o tej niesamowitej gromadce. Każde z przedstawionych w zbiorze historii niesie ze sobą inne przesłanie.

Dzięki temu dziecko nie tylko śledzi przygody tych sympatycznych trolli, ale również uczy się, co to przyjaźń, życzliwość i… szczęście.

Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu - Marcin Mortka

Tappi to sympatyczny wiking mieszkający w zaczarowanym lesie. Jego sąsiedzi są równie niezwykli, jak miejsce, w którym przyszło im żyć.

Renifer Chichotek, kruk Paplak, myśliwy Haste czy duchy lasu: Dziadek Wodospad i Dąb Starodziej - to tylko część przyjaciół Tappiego, z którymi ten miły i pomocny wiking dzieli swoje przygody.

Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu to zaledwie pierwszy z ośmiu tomów opowiadających o mocy przyjaźni, wzajemnym szacunku i o tym, że po prostu warto mieć dobre serce - dla wszystkich.


10 niesamowitych przygód Neli - Nela Mała Reporterka

Neli nie trzeba nikomu przedstawiać. Fenomen wydawniczy, który szturmem podbił serca wszystkich najmłodszych czytelników. W końcu, które dziecko nie chciałoby przeżyć takich samych przygód, jak te, które spotkały Małą Reporterkę?

Na szczęście dzięki książkom wszystkie maluchy mogą towarzyszyć jej w niezwykłych podróżach. 10 niesamowitych przygód Neli to opowieść o przepięknych zakątkach świata oraz o wspaniałych zwierzętach, które na swojej drodze spotkała ta rezolutna 8-latka.

Tak książka nie tylko rozbudzi w maluchu ciekawość świata, ale także zaangażuje ogromne pokłady dziecięcej wyobraźni.

Fisiowanie - Barbara Stenka

Ulubionym zajęciem 6-letniej Marylki, która chodzi do zerówki, jest fisiowanie. Co to takiego? Wygłupianie się i wariowanie!

Pełna energii dziewczynka w każdej nawet najbardziej błahej sytuacji potrafi znaleźć powód do radości. W przygodach towarzyszą jej brat - Miłosz oraz kot Balon.

W postaci Marylki każde dziecko odnajdzie cząstkę siebie. Bo… który maluch nie lubi fisować?


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.