Wolne Lektury na czytniku inkBOOK

Aplikacja Wolne Lektury na czytnik inkBOOK

Wolne Lektury na czytnik inkBOOK. Czytaj i słuchaj za darmo!

Lektury na czytnik i to całkowicie za darmo? TAK! inkBOOK i Fundacja Wolne Lektury łączą siły, czego efektem jest dedykowana aplikacja Wolne Lektury. Już teraz korzystaj z niej na czytniku inkBOOK i ciesz się dostępem do tysięcy bezpłatnych ebooków i audiobooków!

Wolne Lektury to katalog prawie 7 tys. darmowych ebooków, które możesz mieć na swoim czytniku inkBOOK. Dzięki najnowszej aplikacji lektury szkolne, a także klasyki literatury są na wyciągnięcie ręki. 

Aplikacja Wolne Lektury jest dostępna już od pierwszego uruchomienia czytnika, po podłączeniu urządzenia do Wi-Fi. Możesz pobrać ją na modele: inkBOOK Calypso Plus oraz inkBOOK Focus - to jedyne dostępne na rynku urządzenia, na których działa ta aplikacja. Korzystasz z niej całkowicie za darmo, bez abonamentubez podpinania kartybez zakładania konta i bez logowania.   

Do Twojej dyspozycji jest cały katalog Wolnych Lektur, który dodatkowo podzielono na autorów, rodzaje, gatunki i epoki. Wszystko po to, aby wyszukiwanie książki np. podczas lekcji języka polskiego było jeszcze prostsze i szybsze.


WOLNE LEKTURY 3.0

Aplikacja Wolne Lektury wraz z aktualizacją zyskała nowe funkcjonalności. Co się zmieniło?

  • Możliwość odtwarzania audiobooków - to Ty wybierasz czy chcesz czytać, czy słuchać.
  • Wyszukiwarka - wpisz interesujący Cię tytuł lub autora i sprawdź, czy książka jest dostępna.
  • Okładki - od teraz każdy utwór dostępny w katalogu aplikacji Wolnych Lektur zdobi dedykowana grafika.

Jak pobrać Wolne Lektury na czytnik inkBOOK?

Jeśli posiadasz model inkBOOK Calypso Plus lub inkBOOK Focus zrobisz to bardzo prosto. Wystarczy, że… podłączysz czytnik do Wi-Fi. Wolne Lektury 3.0 znajdziesz w zakładce „Aplikacje”.

Dzięki temu darmowe lektury do pobrania są dostępne już z poziomu czytnika, bez potrzeby dodatkowego przesyłania na urządzenie.

UWAGA: starszą wersję aplikacji należy odinstalować z czytnika ręcznie! Ustawienia -> inkBOOK Plus -> wybierz z listy aplikację Wolne Lektury (bez 3.0 w nazwie!) -> naciśnij ikonę kosza -> wybierz OK.Z kolei, jeśli jesteś użytkownikiem starszych modeli czytnika inkBOOK, możesz korzystać z Wolnych Lektur i dostępnej funkcji „Wyślij na inkBOOKa”. Pobrane ebooki dołącz jako załącznik do e-maila i wyślij go na unikatowy e-mail przypisany do Twojego urządzenia.

Po krótkiej synchronizacji ebooki pojawią się w bibliotece czytnika, gotowe do lektury. Z kolei audiobooki znajdziesz w aplikacji „Pliki” w folderze „Wolne Lektury”.

Wolne Lektury na czytnik inkBOOK = lekki powrót do szkoły!

Czytniki inkBOOK to dowód na to, że lektury wcale nie muszą być ciężkie. W jednym urządzeniu zmieści się cały katalog Wolnych Lektur - oznacza to, że na czytnik można wgrać wszystkie lektury potrzebne przez cały okres edukacji Twojej pociechy!

Wolne Lektury to dla dzieci także ogromne ułatwienie. Dzięki cyfrowej formie zasobów uczniowie nie muszą obciążać swojego i tak ciężkiego plecaka dodatkowymi książkami. Tysiące darmowych ebooków zmieszczą na urządzeniu, które waży zaledwie 155 g - to mniej niż piórnik z przyborami!


Dlaczego jeszcze warto dorzucić czytnik inkBOOK do wyprawki?
  • Przyjazny dla oczu ekran E Ink - zadba o wzrok Twojego dziecka.
  • Kompaktowy rozmiar - odciąża każdy plecak i kręgosłup!
  • Zmiana wielkości czcionki - pomaga m.in. w nauce czytania.
  • Doświetlenie ekranu - można czytać bez obaw nawet wieczorami.
  • Obsługa wielu aplikacji - w tym Legimi, EmpikGo, Wolne Lektury.
  • Pomieści nawet do 10 tys. książek - cała biblioteka w jednym małym urządzeniu!

Rozwój pociechy to najlepsza inwestycja każdego rodzica. Kupując czytnik, płacisz za urządzenie, które posłuży dziecku w trakcie całego okresu jego edukacji. Nie tylko oszczędzasz na zakupie dodatkowych lektur, ale również e-podręczników i innych cyfrowych materiałów szkolnych.

Wolne Lektury - co to?

To biblioteka cyfrowa, która oferuje darmowe lektury do pobrania w formatach PDF, mobi oraz epub. Projekt skierowany jest głównie do uczniów, jednak w katalogu Wolnych Lektur znajdują się także tytuły, które ucieszą dorosłych czytelników.

Projekt, za który odpowiada Fundacja Wolne Lektury, udostępnia dobra kultury, będące w domenie publicznej tzn. takich, do których prawa autorskie majątkowe wygasły i można z nich bez przeszkód korzystać.

Wśród utworów dostępnych w zasobach Wolnych Lektur są niektóre dzieła takich autorów jak: Adam Mickiewicz, Henryk Sienkiewicz, Juliusz Słowacki, Bolesław Prus, Hans Christian Andersen, Mark Twain, Edgar Allan Poe czy William Szekspir.

Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.