Wattpad na czytniku inkBOOK

Aplikacja na czytnik ebooków inkBOOK

Wattpad na czytniku ebooków inkBOOK. Sprawdź, jak czytać w tej popularnej aplikacji!

Czy na czytniku e-booków można czytać Wattpad? Oczywiście, że tak! Pobierz aplikację na czytnik inkBOOK i dołącz do ponad 90 milionów czytelników korzystających z tej platformy!

Co to Wattpad? To platforma internetowa, na której użytkownicy dzielą się swoimi pisarskimi umiejętnościami.

Jak działa Wattpad? W serwisie znajdziesz autorskie opowiadania. Książki podzielone na systematycznie ukazujące się rozdziały także.

Wattpad to przestrzeń, gdzie opowieści, kreatywność i miłość do słowa pisanego grają pierwszoplanową rolę!

Z aplikacji Wattpad online można korzystać na kilka sposobów — z poziomu komputera, tabletu, telefonu oraz… czytnika!

Wszystko to, co musisz wiedzieć o Wattpad na czytnik:

Wattpad — na których modelach działa?

Aplikacja Wattpad dostępna jest tylko na czytnikach inkBOOK. Działa na takich modelach jak: inkBOOK Calypso Plus, inkBOOK Focus. 

Ze względu na starszą wersję oprogramowania, uruchomienie Wattpad nie zadziała na:

  • inkBOOK Calypso,
  • inkBOOK Lumos 
  • inkBOOK Prime HD.

Czytniki innych marek nie obsługują tej platformy. Oznacza to, że nie znajdziesz Wattpad na Kindle oraz aplikacji Wat na czytnik Pocketbook.

Jak zainstalować Wattpad na inkBOOK?

Gdzie pobrać Wattpad? Aplikację znajdziesz w inkBOOK Plus. By zainstalować ją na swoim czytniku, musisz jedynie kliknąć przycisk Zainstaluj. Po chwili Wattpad pojawi się w zakładce Aplikacje i będzie gotowy do działania.

UWAGA: masz problem ze znalezieniem aplikacji w inkBOOK Plus? Wystarczy, że w dolnym menu klikniesz środkowy symbol "Wszystkie". Dzięki temu wyświetlą się wszystkie aplikacje dostępne na czytniku. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki, którą znajdziesz pod symbolem lupy.

Czy za Wattpad trzeba płacić?

By korzystać z tej platformy, tj. przeglądać, komentować i zapisywać dostępne opowiadania musisz założyć konto. Na Wattpad czytanie bez logowania nie jest możliwe. 

Jednak czy Wattpad jest darmowy? Tak, rejestracja w serwisie jest zupełnie darmowa — dokładnie tak samo, jak czytanie czy publikowanie opowiadań.

Możesz wykupić konto premium, dzięki któremu będziesz mieć dodatkowe korzyści takie jak:

  • Wattpad bez reklam,
  • Możliwość czytania opowiadań offline.
  • Personalizacja swojego konta Wattpad. Dostaniesz dostęp do ekskluzywnych kolorów motywu Premium.

Cennik znajdziesz na oficjalnej stronie platformy.

Możesz więc korzystać z Wattpad za darmo lub wykupić interesujący Cię pakiet premium.

Jak założyć konto na Wattpad?

Według regulaminu, by założyć konto na tym portalu, musisz mieć ukończone 13 lat. Rejestracji możesz dokonać na stronie głównej — wystarczy kliknąć jeden z dwóch dostępnych przycisków Zacznij pisać lub Zacznij czytać.

Następnie czeka na Ciebie formularz, w którym uzupełniasz potrzebne dane takie jak nazwa użytkownika czy hasło. Po zakończeniu rejestracji koniecznie sprawdź skrzynkę email — będzie tam czekać wiadomość od Wattpad, dzięki której potwierdzisz swoje konto.

Jak usunąć konto na Wattpad?

Możesz zrobić to w dowolnym momencie, w ustawieniach swojego konta klikając przycisk Zamknij konto.

Usunięcie profilu jest jednak możliwe tylko z poziomu komputera, ta opcja nie jest dostępna w aplikacji na czytnik.

Zamykając konto, rezygnujesz ze swojej nazwy użytkownika. Jeśli ktoś utworzy konto pod tą samą nazwą, nie będziesz już mógł przywrócić swojego oryginalnego konta.

Jak znaleźć książkę na Wattpad?

Jest wiele sposobów wyszukiwania interesujących Cię tytułów. Możesz to zrobić za pomocą lupy. Możesz także przeglądać wszystkie "wattpadowe" dzieła według gatunków, w jakim zostały napisane.

Oczywiście możesz swobodnie wyszukiwać opowiadania również po:

  • Tytule,
  • autorze,
  • tagach,
  • słowach kluczowych.

Skorzystaj także z dostępnych filtrów, które pomogą Ci w zawężeniu wyników wyszukiwania.

Jak zmienić język na Wattpad?

Możesz zrobić to w ustawieniach swojego konta. Język zmienisz w zakładce Preferowane opowieści. W ten sposób korzystasz z Wattpad po polsku.

Ta opcja jest dostępna zarówno z poziomu komputera, jak i czytnika. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ jako docelowy ustawia się automatycznie język angielski.

Jaki jest limit słów na Wattpad?

Nie ma konkretnego limitu słów. Warto jednak zastanowić się, jak długi powinien być rozdział, by wniósł on realną wartość do opowiadania i nie znudził czytelnika.

Wiadomo, że rozdział na Wattpad nie powinien być ani za długi, ani za krótki. Dlatego wielu użytkowników tej platformy twierdzi, że optymalna długość to od 2 tys. do 3 tys. znaków.

Gdzie jest prywatna biblioteka na Wattpad?

W aplikacji na czytnik inkBOOK znajdziesz ją w dolnym menu zaraz obok symbolu strony głównej, czyli domku. Wystarczy, że klikniesz tym miejscu i od razu zostaniesz przeniesiony do Biblioteki przypisanej do Twojego konta.

Na komputerze wystarczy, że najedziesz myszką na swój awatar. Rozwinie się lista, z której klikając opcję "Biblioteka" zostaniesz przekierowany do odpowiedniego miejsca.

Co warto przeczytać na Wattpad?

Krótkie opowiadania a może te dłuższe książki? Fantastyka albo powieść obyczajowa? Ogromna baza utworów serwisu Wattpad oferuje Ci tytuły z każdego możliwego gatunku. Wattpad co czytać? To Ty tutaj decydujesz!

Czekają na Ciebie dzieła tworzone przez miłośników książek dla miłośników książek — z pewnością wiele tytułów trafi w Twój gust. Jeśli jednak wybór będzie cięższy niż się spodziewałeś — skorzystaj z podpowiedzi zakładki Na czasie!

Książki z Wattpad, które zostały wydane

Platforma Wattpad staje się coraz popularniejsza szczególnie wśród nastoletnich czytelników. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wydawcy. Właśnie tam szukają kolejnych pisarskich perełek z potencjałem na podbicie rynku wydawniczego.

Którym twórcom się udało? Zerknij na 5 książek, które swoich pierwszych czytelników zyskiwały na Wattpad!

1. Seria After — Anna Todd

Ponad miliard odsłon w serwisie Wattpad — ten niebywały wynik osiągnęły opowiadania Anny Todd z serii After.

Dla autorki ogromną inspiracją podczas tworzenia opowiadania był boysband One Direction. Dokładnie to Harry Styles, który jest pierwowzorem głównego bohatera serii After.

Wersja drukowana After została opublikowana w 2014 roku. Od tego czasu została wydana w ponad 35 językach i sprzedała się w ponad 12 mln egzemplarzy na całym świecie. Finalnie w serii ukazało się pięć tomów, które w Polsce wydało wydawnictwo Znak Literanova.

Pierwsze trzy książki trafiły także na duży ekran. W głównych rolach wystąpili Josephie Langford oraz Hero Fiennes-Tiffin.

2. Trylogia The Kissing Booth — Beth Reekles

Kolejna gwiazda Wattpad to Beth Reekles, czyli autorka młodzieżowej serii The Kissing Booth.

W kulminacyjnym momencie pierwszą część czytało ponad 19 mln osób! Tak jak w przypadku After, tak i książki z serii The Kissing Booth doczekały się swojej filmowej wersji. Ekranizacją całej trylogii zajął się Netflix, w której główna rola przypadła Joey King.

W Polsce książki zostały wydane przez wydawnictwo Insignis.

3. Dziewczyna, której nie zauważał — Neilani Alejandrino

222 mln odsłon na Wattpad zobowiązuje! Tym razem mowa o opowiadaniu Dziewczyna, której nie zauważał autorstwa Neilani Alejandrino.

Tytuł ten podbił serca czytelników na całym świecie! Autorka zabawnych i wzruszających romansów przepełnionych emocjami tworzy książki z nurtu young adult, skierowane do tzw. młodych-dorosłych.

Do tej pory na polskim rynku ukazały się dwie części tej historii. Za publikację książek Neilani odpowiada wydawnictwo Edito.

4. Seria Bad Boy's Girl — Blair Holden

Prawie 150 mln wyświetleń opowiadania Bad Boy's Girl na Wattpad autorstwa Blair Holden.

Debiutująca pisarka uwielbia powieści romantyczne, dlatego nie dziwi, że jej opowiadania zawierają także ten element. Blair w swojej twórczości przeplata także wiele humoru i ciętych ripost.

Seria Bad Boy’s Girl doczekała się pięciu tomów. W Polsce książki Blair ukazały się dzięki wydawnictwu Jaguar.

5. Trylogia Hell — P.S. Herytiera Pizgacz

Polski akcent zestawienia, który podbija wszystkie możliwe listy bestsellerów. Ponad 15 mln wyświetleń pierwszej części opowiadania Start a Fire w serwisie Wattpad.

Autorką serii jest Katarzyna Barlińska. Publikuje pod pseudonimem "P.S. Herytiera Pizgacz". W 2022 roku podpisała umowę z wydawnictwem Edito.

W formie papierowej ukazały się już wszystkie zaplanowane siedem tomów. Sześć rund oraz ostatnia runda finałowa. Książki cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego też wydawca zdecydował o wypuszczeniu na rynek specjalnych wydań premium z twardą oprawą i barwionymi brzegami.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.