Aplikacja Facebook Lite na czytniku inkBOOK

Kobieta trzyma w rękach kubek, mężczyzna - czytnik inkBOOK Calypso Plus RED.

Aplikacja Facebook Lite na czytnikach inkBOOK

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Szacuję się, że każdego dnia popularnego ,,walla’’ odwiedza ok. miliard użytkowników. A co, gdybyś mógł korzystać z aplikacji Facebook Lite na swoim czytniku ebooków z systemem Android? 

Niezaprzeczalną zaletą Facebooka jest to, że łączy ludzi na fanpage'ach, grupach tematycznych i forach dyskusyjnych. Powstają wokół określonych tematów, po to, by rozmawiać i wymieniać się poglądami czy opiniami.

W takich internetowych społecznościach można wymieniać się wrażeniami po przeczytanej lekturze. Można także dzielić się ciekawymi cytatami i fragmentami czy poleceniami książek i ebooków.

Facebook Lite na inkBOOK - nowy wymiar społeczności!

Najbardziej znane fanpage'e o tematyce czytelniczej w mediach społecznościowych w Polsce to m.in. Dobre Książki, polubione przez ponad 365 tys. osób. Jest także profil lubimyczytac.pl, który zrzesza ponad 323 tys. użytkowników.

Do popularnych grup dyskusyjnych wielbicieli czytania należą m.in.

  • Książki, które warto przeczytać (75 tys.),
  • Nie mam czasu, czytam książki (66 tys.),
  • Wciągam książki (33,5 tys.).

Grupy dyskusyjne dzielą się na publiczne, gdzie treści dyskusji i postów są dostępne dla całej społeczności FB. Są też grupy prywatne, które szczegółowo weryfikują przyjęcie każdego profilu do społeczności. Po to, by budować jeszcze głębsze relacje pomiędzy użytkownikami.

Cytaty, autorzy książek i premiery wydawnicze to tylko jedne z nielicznych tematów, które są na takich forach poruszane.

Najwygodniejszym sposobem czytania jest korzystanie z czytników e-booków z ekranem E Ink. 

Z pewnością urządzenie spodoba się użytkownikom facebookowych grup. Na czytniku inkBOOK można jednocześnie czytać i udostępniać cytaty z ebooków. Bez konieczności wychodzenia z czytanej książki. 

Oczywiście, jest też taka możliwość na urządzeniach takich jak smartfon czy tablet. W większości ekrany LCD nie są przystosowane do długiego czytania. Emitowane przez nie światło powoduje zmęczenie oczu.

Przekonaj się do aplikacji Facebook Lite na czytnik inkBOOK 

Facebook Lite to aplikacja, która daje użytkownikom dostęp do najważniejszych usług, które oferuje najbardziej znana sieć społecznościowa na świecie.

Wersja ,,Lite’’ dostępna m.in. na czytniki inkBOOK Calypso Plus, pozwala w pełni korzystać z najważniejszych opcji Facebooka. Możesz:
 

  • przeglądać tablicę z postami swoich znajomych,
  • obserwować ulubiony fanpage,
  • czytać posty i wrzucone na tablicę artykuły,
  • reagować na udostępnienia innych użytkowników — lubiąc i komentując ich aktywność.


Facebook Lite pozwala również wysyłać i odbierać wiadomości na czytniku inkBOOK. Bez potrzeby instalowania dodatkowo aplikacji Messenger.

Dziel się ze znajomymi cytatami z książek w trakcie czytania na czytniku inkBOOK 

Czytasz interesującą książkę? Zainspirował Cię ciekawy fragment lektury? Jednym kliknięciem skopiujesz i udostępnisz go na swojej facebookowej tablicy bezpośrednio z poziomu czytanego e-booka. Lubisz fanpage o czytaniu i książkach? Pokaż wszystkim, co właśnie czytasz. 

Możesz tworzyć wygodne notatki z wieloma cytatami na swoim czytniku. Później możesz stworzyć post z zebranymi fragmentami.

inkBOOK Calypso Plus to możliwość szybkiego dodawania i komentowania fragmentów książek na ulubionych fanpage’ach na Facebooku. Udostępnianie postów z cytatami i fragmentami książek na czytniku e-booków jest teraz bardzo proste.

Czytniki inkBOOK to już nie tylko komfortowe czytanie. To także możliwość rozmawiania o czytaniu i dzielenia się swoją pasją z innymi.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.