Przesyłanie książek elektronicznych na czytniki ebooków inkBOOK jest możliwe na kilka sposobów. Tradycyjnie przez przeniesienie plików za pomocą kabla USB do pamięci czytnika. Zawodność takiego rozwiązania pojawia się wtedy, gdy nie masz pod ręką komputera albo kabla USB.

Na szczęście z czytnikiem inkBOOK nie musisz się martwić o możliwość dodania ebooka, czy e-gazety nawet w takiej sytuacji. Na bezprzewodowe przesyłanie ebooków pozwoli Ci zarówno specjalnie stworzona przez nas usługa Wyślij na inkBOOKa, jak i populara chmura internetowa Dropbox.

WYŚLIJ NA INKBOOKA – BEZPRZEWODOWE WYSŁANIE EBOOKÓW NA CZYTNIK INKBOOK

Wyślij na inkBOOKa to funkcjonalność, dzięki której w bardzo prosty, a co najważniejsze (zwłaszcza w podróży) w bezprzewodowy i bezpieczny sposób, dodasz pliki do swojej e-Biblioteki wysyłając je w załączniku na maila przypisanego do Twojego czytnika inkBOOK.

czytnik ebook wyślij na inkBOOKa


JAK DZIAŁA PRZESYŁANIE E-KSIĄŻEK NA CZYTNIK EBOOKÓW INKBOOK?

Usługę Wyślij na inkBOOKa można aktywować w menu czytnika, wybierając kolejno ustawienia, a następnie „wyślij na inkBOOKa”.

Po zaakceptowaniu regulaminu zostaje podany adres email, na który będą wysyłane książki. Jeżeli chcesz pobrać daną książkę z księgarni internetowych, możesz po prostu wysłać ją na swój adres email podany na czytniku eboków.

Gdy książka znajdzie się w skrzynce, wystarczy kliknąć pole „Synchronizuj teraz”, a zostanie ona automatycznie dodana do Twojej biblioteki.

Większość internetowych księgarni pozwala na automatyczne wysyłanie ebooków, czy e-gazet na wskazany adres email. W praktyce oznacza to, że zaraz po zakupieniu treści elektronicznych zostaną one bezpośrednio dostarczone do Twojego inkBOOKa.

Innym bardzo wygodnym i bezprzewodowym sposobem na przesyłanie plików do czytnika inkBOOK jest aplikacja Dropbox. Pozwala ona na wygodne przechowywanie i przeglądanie dokumentów, książek, a nawet plików muzycznych w chmurze.

Jeśli więc Twój czytnik ebooków posiada funkcję Bluetooth dzięki, której możesz połączyć się ze słuchawkami zewnętrznymi i odsłuchiwać muzykę, czy audiobooki z całą pewnością docenisz korzystanie z tej właśnie aplikacji.

DROPBOX – DOSTĘP DO WIELU PLIKÓW NA TWOIM CZYTNIKU EBOOKÓW INKBOOK

  1. Jeśli nie posiadasz konta wejdź na www.dropbox.com/pl i zarejestruj się.
  2. Pobierz aplikację na komputer.
  3. Podłącz czytnik do komputera i przenieś pobrany plik APK na czytnik.
  4. Zainstaluj aplikację na czytniku, która znajduję się w folderze ,,pliki’’.
  5. Zaloguj się do aplikacji na czytniku ebooków inkBOOK.
  6. Wysyłaj, przeglądaj i pobieraj ebooki i audiobooki ze swojej wirtualnej chmury na inkBOOKa.
Prawda, że proste?