Przesyłanie książek elektronicznych na czytniki ebooków inkBOOK jest możliwe na kilka sposobów. Oczywiście najbardziej tradycyjną formą jest przeniesienie plików za pomocą kabla USB do pamięci czytnika. Zawodność takiego rozwiązania pojawia się jednak wtedy, gdy nie mamy w zasięgu ręki komputera tudzież kabla USB.


Na szczęście z czytnikiem inkBOOK nie musicie się martwić o możliwość dodania ebooka, czy egazety nawet w takiej sytuacji. Na bezprzewodowe przesyłanie ebooków pozwoli Wam zarówno specjalnie stworzona przez nas usługa Wyślij na inkBOOKa, jak i populara chmura internetowa Dropbox.

WYŚLIJ NA INKBOOKA – BEZPRZEWODOWE WYSŁANIE EBOOKÓW NA CZYTNIK INKBOOK

”Wyślij na inkBOOKa” to funkcjonalność, o której wspominaliśmy już w naszym wcześniejszym wpisie pt. „Wyślij na inkBOOKa, nowa usługa przesyłania plików do Twojego czytnika!” Dzięki niej w bardzo prosty, a co najważniejsze (zwłaszcza w podróży) w bezprzewodowy sposób, dodacie pliki do swojego czytnika ebooków wysyłając je w załączniku na maila przypisanego do Waszego czytnika.

czytnik ebook wyślij na inkBOOKa


JAK DZIAŁA PRZESYŁANIE E-KSIĄŻEK NA CZYTNIK EBOOKÓW INKBOOK?

Usługę „Wyślij na inkBOOKa” można aktywować w menu czytnika, wybierając kolejno ustawienia, a następnie “wyślij na inkBOOKa”. Po zaakceptowaniu regulaminu zostaje podany adres email, na który będą wysyłane książki. Jeżeli chcemy pobrać daną książkę z księgarni internetowych, możemy po prostu wysłać ją na nasz adres email podany na czytniku eboków. Gdy książka znajdzie się w skrzynce, wystarczy kliknąć na pole „Synchronizuj teraz”, a zostanie ona automatycznie dodana do naszej biblioteki. Większość internetowych księgarni pozwala na automatyczne wysyłanie ebooków, czy egazet na wskazany adres email. W praktyce oznacza to, że zaraz po zakupieniu treści elektronicznych zostaną one bezpośrednio dostarczone do Waszego inkBOOKa

 

Innym bardzo wygodnym i bezprzewodowym sposobem na przesyłanie plików do czytnika inkBOOK jest aplikacja Dropbox. Pozwala ona na wygodne przechowywanie i przeglądanie dokumentów, książek, a nawet plików muzycznych w chmurze. Jeśli więc Wasz czytnik ebooków posiada funkcję Bluetooth dzięki, której możecie połączyć się się z słuchawkami zewnętrznymi i odsłuchiwać muzykę, czy audiobooki z całą pewnością docenicie korzystanie z tej właśnie aplikacji.

DROPBOX – DOSTĘP DO WIELU PLIKÓW NA TWOIM CZYTNIKU EBOOKÓW INKBOOK

 

  1. Jeśli nie posiadasz konta wejdź na https://www.dropbox.com/pl/ i zarejestruj się.
  2. Pobierz aplikację na komputer.
  3. Podłącz czytnik do komputera i przenieś pobrany plik APK na czytnik.
  4. Zainstaluj aplikację na czytniku, która znajduję się w folderze ,,pliki’’.
  5. Zaloguj się do aplikacji na czytniku ebooków inkBOOK
  6. Wysyłaj, przeglądaj i pobieraj ebooki i audiobooki ze swojej wirtualnej chmury na inkBOOKa.