Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie. Szacuję się, że każdego dnia popularnego ,,walla’’ odwiedza ok. miliard użytkowników. A co, gdybyś mógł korzystać z niego na swoim czytniku ebooków? 

Niezaprzeczalną zaletą Facebooka, jest to, że łączy ludzi na fanpage'ach, grupach tematycznych i forach dyskusyjnych, które powstają wokół określonych tematów, po to by rozmawiać i wymieniać się poglądami czy opiniami.

To właśnie w takich internetowych społecznościach m.in. sympatycy czytania wymieniają się doświadczeniami z przeczytanej lektury, ciekawymi cytaty i fragmentami czy poleceniami książek i ebooków.

Najbardziej znane fanpage o tematyce czytelniczej w sieci społecznościowej w Polsce to m.in. Dobre Książki, polubione przez ponad 365 tys. osób oraz lubimyczytac.pl, który zrzesza ponad 323 tys. użytkowników.

Do popularnych grup dyskusyjnych wielbicieli czytania należą m.in.
  • Książki, które warto przeczytać (75 tys.),
  • Nie mam czasu, czytam książki (66 tys.),
  • Wciągam książki (33,5 tys).
Grupy dyskusyjne dzielą się na publiczne, gdzie treści dyskusji i postów są dostępne dla całej społeczności FB, jak i prywatne, które szczegółowo weryfikują przyjęcie każdego profilu do grupy, by budować jeszcze głębsze relacje pomiędzy użytkownikami.

Cytaty, autorzy książek i premiery wydawnicze to tylko jedne z nielicznych tematów, które są na takich forach poruszane.

Z racji, iż najwygodniejszym sposobem czytania jest korzystanie ze specjalnych do tego zaprojektowanych czytników książek elektronicznych z ekranem E Ink, użytkownikom grup około czytelniczych z pewnością spodoba się czytnik, na którym możliwe jest jednocześnie czytanie, jak i udostępnianie cytatów czy fragmentów ebooków, nie wychodząc z urządzenia.

Oczywiście, jest też taka możliwość na urządzeniach takich jak smartfon czy tablet, jednak w większości ekrany LCD nie są przystosowane do długiego czytania, a emitowane przez nie światło powoduje zmęczenie oczu czytającego.

POBIERZ FACEBOOK LITE NA CZYTNIK INKBOOK CALYPSO PLUS

Facebook Lite to aplikacja, która daje użytkownikom dostęp do najważniejszych usług, które oferuje najbardziej znana sieć społecznościowa na świecie.

Wersja ,,Lite’’ dostępna m.in. na czytniki inkBOOK Calypso Plus, pozwala w pełni korzystać z najważniejszych opcji sieci m.in. przeglądać tablicę z postami swoich znajomych, obserwować ulubiony fanpage, czytać posty i wrzucone na walla artykuły, reagować na udostępnienia innych użytkowników - lubiąc i komentując ich aktywność.

Facebook Lite pozwala również wysyłać i odbierać wiadomości w czytniku inkBOOK Calypso Plus bez potrzeby instalowania dodatkowo aplikacji Messenger.

DZIEL SIĘ ZE ZNAJOMYMI CYTATAMI Z KSIĄŻEK, PODCZAS CZYTANIA NA INKBOOKU

Czytasz interesującą książkę? Zainspirował Cię ciekawy fragment lektury? Jednym kliknięciem skopiujesz i udostępnisz go na swojej facebook’owej tablicy bezpośrednio z poziomu czytanego ebooka.

facebook na czytnik ebooków


Lubisz fanpage o czytaniu i książkach? Pokaż wszystkim, co właśnie czytasz. Możesz nawet tworzyć wygodne notatki z wieloma cytatami na swoim czytniku, a następnie tworzyć post z zebranymi fragmentami.

inkBOOK Calypso Plus zapewni Ci możliwość szybkiego dodawania i komentowania fragmentów książek na ulubionych fanpage’ach FB.
Angażowanie znajomych i udostępnianie postów z cytatami i fragmentami książek na czytniku ebooków jest teraz bardzo proste.

Czytnik inkBOOK Calypso Plus to już nie tylko komfortowe czytanie, to możliwość rozmawiania o czytaniu i dzielenia się swoją pasją na Facebooku z innymi użytkownikami sieci.