Już od dłuższego czasu otrzymujemy od użytkowników inkBOOKów prośby i sugestie dotyczące stworzenia kolejnej metody przesyłania książek do biblioteki czytnika. Dotychczas możliwość dodawania książek ograniczała się właściwie do trzech sposobów: “tradycyjnego” kopiowania plików do pamięci wewnętrznej czytnika za pomocą kabla USB - metoda ta choć niezawodna, przez wielu użytkowników określana jest jako dość niewygodna, ze względu na konieczność połączenia czytnika z komputerem.


Drugim sposobem jest podłączenie do urządzenia zewnętrznej karty pamięci, zawierającej interesujące nas lektury. Ostatnią metodą dodawania nowych plików do inkBOOKa, jest skorzystanie z usługi Midiapolis Drive, widocznej na czytniku jako aplikacja „Dysk". Umożliwia ona zalogowanym użytkownikom pobieranie bezpośrednio na czytnik, plików dodanych wcześniej do chmury. Metoda ta, nie do końca trafiła w gusta czytelników korzystających z inkBOOKów, ze względu na małe zainteresowanie zostanie wygaszona z początkiem września 2019 roku.

W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników oraz z uwagi na małą popularność aplikacji Midiapolis Drive, zdecydowaliśmy się na stworzenie nowej usługi pozwalającej na bezprzewodowe przesyłanie plików. ”Wyślij na inkBOOKa” to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu dodasz pliki do swojego czytnika wysyłając je w załączniku na maila przypisanego do Twojego czytnika.

JAK DZIAŁA "WYŚLIJ NA INKBOOKA"?

Usługę "Wyślij na inkBOOKa" można aktywować w menu czytnika, wybierając kolejno ustawienia, a następnie “wyślij na inkBOOKa”. Po zaakceptowaniu regulaminu zostaje podany adres email, na który będą wysyłane książki. Jeżeli chcemy pobrać daną książkę z serwisów internetowych, możemy po prostu wysłać ją na nasz adres email podany na czytniku. Gdy książka znajdzie się w skrzynce, wystarczy kliknąć na pole "Synchronizuj teraz", a książka zostanie automatycznie dodana do naszej biblioteki. Nowa funkcjonalność ”Wyślij na inkBOOKa” została zaimplementowana wraz z ostatnią aktualizacją oprogramowania i dostępna jest już od kilku tygodni na modelach: inkBOOK Classic 2, Lumos, Prime i Prime HD.
Mamy nadzieję, że nowa usługa ”Wyślij na inkBOOKa” spełni Wasze oczekiwania i sprawi, że korzystanie z czytników inkBOOK stanie się jeszcze wygodniejsze :).