Kilka dni temu odbyła się premiera naszego najnowszego czytnika ebooków - inkBOOK Calypso. Następca popularnego Prime’a, wyposażony został w 6-calowy ekran nowej generacji oraz intuicyjne i przejrzyste menu. 

W przeciwieństwie do swojego poprzednika, którego nabyć można było jedynie w kolorze czarnym, czytnik inkBOOK Calypso dostępny jest w pięciu nowoczesnych odcieniach: czerwonym, różowym, niebieskim, szarym i czarnym.

Oprócz, znanych już z wcześniejszych modeli czytników inkBOOK, funkcjonalności takich jak: dedykowane aplikacji z serwisami książkowymi: Legim, Empik Go, czy Publio, usługą szybkiego i bezprzewodowego przesyłania ebooków (Wyślij na inkBOOKa), inkBOOK Calypso daje nam również możliwość skorzystania z najpopularniejszego na świecie tłumacza- Google Translate™*. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy kochają czytać literaturę w językach obcych.

Jak zainstalować Google Translate na czytniku inkBOOK Calypso?

Instalacja popularnego translatora na urządzeniu jest bardzo prosta i nie wymaga absolutnie żadnej wiedzy technicznej. Już przy pierwszym uruchomieniu inkBOOK Calypso i wybraniu preferowanego języka menu, dostajemy informację o możliwości automatycznego zainstalowania tłumacza Google Translate. Jeśli chcemy mieć zainstalowaną aplikację już przy pierwszym włączeniu urządzenia, jedyne co musimy zrobić to zaakceptować standardowe warunki licencyjne związane z instalacją aplikacji Google. Po chwili szybkiej instalacji będziemy mogli cieszyć się usługą na naszym czytniku ebooków.

 

 

google translate inkbook calypso plus

 

 

Jeśli z jakiegoś powodu nie zdecydujecie się na zainstalowanie aplikacji przy pierwszym uruchomieniu czytnika, możecie to równie łatwo zrobić później, na dwa sposoby. Przy pierwszej próbie przetłumaczenia słowa w książce lub wchodząc w aplikację -> inkBOOK Apps -> i instalując Google Translate z listy aplikacji.

Jak działa tłumacz Google na czytniku ebooków inkBOOK Calypso?

Korzystanie z tłumacza Google na czytniku jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy zaznaczyć wybrane słowo, przytrzymując je dłużej palcem, następnie z dostępnych opcji wybrać ikonę Tłumacza Google.

google translate na czytnik ebook

 

Autor książki: Bill Bryson "Krótka historia prawie wszystkiego", 2016, Zysk i S-ka.

Tłumaczenie wybranego słowa pojawi się nam na tekście książki. Nie ma więc mowy o konieczności wychodzenia z inkReadera i przechodzeniu pomiędzy aplikacjami. Gdy tłumaczone słowo pojawi się na ekranie, możemy również w bardzo szybki sposób zmienić język tłumaczenia na inny (rozwijając listę dostępnych języków, która znajduje się obok tłumaczonego słowa).

jak działa translator Google na czytniku
 
Autor książki: Bill Bryson "Krótka historia prawie wszystkiego", 2016, Zysk i S-ka.
 
 

Tłumacz Google Translate daje nie tylko możliwość szybkiego tłumaczenia pojedynczych wyrazów, ale i również całych fragmentów tekstu. Taka funkcjonalność pozwala na komfortowe czytanie literatury obcojęzycznej. Z całą pewnością będzie bardzo przydatna zwłaszcza tym, którzy chcą w ten sposób uczyć się języków obcych.

 

Autor książki: Bill Bryson "Krótka historia prawie wszystkiego", 2016, Zysk i S-ka.

Tłumacz offline na czytniku ebooków.

Do korzystania z Google Translate na czytniku ebooków inkBOOK Calypso nie jest konieczne połączenie z internetem. Aby tłumacz działał w trybie offline, należy otworzyć aplikację Google Translate z poziomu aplikacji. W konfiguracji ustawić (zaznaczyć ptaszkiem) tłumaczenie offline i zatwierdzić zmiany, klikając na przycisk „Gotowe”.

 

 

Wybrany słownik zostanie pobrany na nasze urządzenie i od tego momentu będziemy mogli korzystać z niego nawet wtedy, gdy nie będziemy w stanie połączyć się z siecią WiFi.

 

*©2018 Google LLC Allrights reserved.Google Translate is a trademark of Google LLC.