W tym artykule bierzemy pod lupę kolejną, bardzo przydatną aplikację, którą możecie zainstalować na najnowszym czytniku ebooków - inkBOOK Calypso Plus. Jest nią Pocket.

Bez względu na to czy serfujemy po mediach społecznościowych, czy po swoich ulubionych portalach, codziennie bombardowani jesteśmy tysiącami informacji. Interesujące treści bardzo szybko pojawiają się i jeszcze szybciej znikają w gąszczu innych, a nasz ograniczony czas pozwala nam często jedynie na prześledzenie nagłówków. W takich momentach z pomocą przyjdzie Wam aplikacja Pocket, która umożliwi zapisanie dowolnych treści, znalezionych w sieci, "na później".

JAK DZIAŁA APLIKACJA POCKET?

Pocket to bardzo popularna aplikacja, która pozwala na gromadzenie treści znalezionych w sieci. Dzięki niej możecie zapisać sobie m.in. interesujące artykuły, czy blogowe posty i przeczytać je później na swoim czytniku inkBOOK Calypso Plus. Zapisane treści możecie odczytać w dowolnym czasie, bez konieczności podłączania do internetu.

pocket na czytnik inkBOOK

Aby mieć możliwość dodawania treści do aplikacji Pocket, konieczne jest zarejestrowanie konta Pocket na https://getpocket.com/, a następnie dodanie rozszerzenia Pocket do przeglądarki internetowej na komputerze. Znajdziecie ją w ustawieniach przeglądarki lub pobierzecie ze strony Pocket.

Po dodaniu rozszerzenia możecie dodawać treści do aplikacji Pocket, za pomocą przycisku, znajdującego się na pasku przeglądarki.

Aplikacja Pocket pozwoli Wam, nie tylko na dodawanie treści, ale i na tagowanie ich (można stworzyć dowolne nazwy tagów), czy wyróżnianie tekstu. Umożliwi to Wam uporządkowanie wszystkiego co dodajcie, a także łatwiejsze wyszukiwanie.

JAK POBRAĆ APLIKACJĘ POCKET NA CZYTNIK INKBOOK CALYPSO PLUS?

Bezpłatną aplikację Pocket możecie, w bardzo prosty sposób, pobrać na czytnik ebooków inkBOOK Calypso Plus. Wystarczy wejść w inkBOOK Apps -> kategorie - > wyszukać aplikację Pocket na liście i kliknąć na pole "zainstaluj", aby uruchomić proces instalacji.

pocket na czytniku inkbook calypso plus

Po krótkiej chwili pojawi się ekran logowania. Jeśli jesteście użytkownikami aplikacji Pocket , jedyne co musicie zrobić, to podać dane logowania, aby móc zacząć korzystać z serwisu. Jeśli natomiast, nie posiadacie jeszcze konta, to w pierwszej kolejności musicie dokonać rejestracji (możecie zrobić ją z poziomu czytnika).