Aplikacja Pocket to kolejny bardzo przydatny program, z którego można korzystać na czytniku inkBOOK. Co to jest Pocket i jak dokładnie działa? Wyjaśniamy!

Bez względu na to czy serfujesz po mediach społecznościowych, czy po swoich ulubionych portalach, codziennie docierają do Ciebie tysiące informacji.

Interesujące treści bardzo szybko pojawiają się i jeszcze szybciej znikają w gąszczu innych, a ograniczony czas pozwala Ci często jedynie na prześledzenie nagłówków.

W takich momentach z pomocą przyjdzie Ci aplikacja Pocket, która umożliwi zapisanie dowolnych treści, znalezionych w sieci, "na później".

JAK DZIAŁA APLIKACJA POCKET?

Pocket - co to jest? To bardzo popularna aplikacja, która pozwala na gromadzenie treści znalezionych w sieci.

Dzięki niej możesz zapisać sobie m.in. interesujące artykuły, czy blogowe posty i przeczytać je później na swoim czytniku np. inkBOOK Calypso Plus.

Zapisane treści w Pocket app możesz odczytać w dowolnym czasie, bez konieczności podłączania urządzenia do internetu!

pocket na czytnik inkBOOK


Aby mieć możliwość dodawania treści do aplikacji Pocket, konieczne jest zarejestrowanie konta Pocket na www.getpocket.com.

Następnie musisz dodać rozszerzenie Pocket do przeglądarki internetowej na komputerze. Znajdziesz je w ustawieniach przeglądarki lub po prostu pobierz z oficjalnej strony Pocket.


Po zainstalowaniu rozszerzenia możesz dodawać treści do aplikacji Pocket, za pomocą przycisku, znajdującego się na pasku przeglądarki.

Aplikacja Pocket pozwoli Ci, nie tylko na dodawanie treści, ale i na ich tagowanie (można stworzyć dowolne nazwy tagów), czy wyróżnianie tekstu.

Umożliwi to uporządkowanie wszystkich treści, które dodasz, a także łatwiejsze ich wyszukiwanie.

JAK POBRAĆ APLIKACJĘ POCKET NA CZYTNIK INKBOOK CALYPSO PLUS?

Bezpłatna aplikacja Pocket w bardzo prosty sposób może zostać pobrana na czytnik ebooków inkBOOK Calypso Plus.

Wystarczy, że wejdziesz w inkBOOK Apps -> kategorie -> wyszukasz aplikację Pocket na liście i klikniesz zainstaluj, aby uruchomić proces instalacji.

pocket na czytniku inkbook calypso plus


Po krótkiej chwili pojawi się ekran logowania.

Jeśli jesteś użytkownikiem aplikacji
Pocket, jedyne co musisz zrobić, to podać dane logowania, aby móc zacząć korzystać z serwisu.

Jeśli natomiast, nie posiadasz jeszcze konta, to w pierwszej kolejności musisz dokonać rejestracji (możesz zrobić to z poziomu czytnika).