Początek października to dla wielu osób rozpoczęcie studiów lub powrót na uczelnie. Zobacz, z jakich aplikacji na czytniki e-booków warto korzystać, aby studia były jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem!

Studiowanie nie musi już oznaczać przerzucania tony papierowych notatek czy spędzania długich godzin w zakurzonych bibliotekach. Postępująca cyfryzacja sprawiła, że do studenckiego MUST HAVE trafiły laptopy, smartfony oraz czytniki e-booków

Pamiętajmy, że w szczególności te ostatnie urządzenia mogą mieć bardziej wszechstronne zastosowanie. Podstawowym przeznaczeniem czytnika e-booków jest gromadzenie e-książek oraz ich wygodne czytanie.

W czytnikach z systemem Android, takich jak czytniki inkBOOK, zainstalujesz również dodatkowe aplikacje, które poszerzają zakres możliwości urządzenia

Zobacz 10 aplikacji dla studenta na czytnik ebooków

czytnik e-booków, czytnik inkbook, czytnik kindle, aplikacje na czytnik, czytnik dla studenta

Legimi, Empik Go na czytniku e-booków

Chociaż Legimi i Empik Go to niezależne od siebie serwisy, w tym zestawieniu ujęliśmy je wspólnie. Dlaczego? 

Zasady korzystania z nich poprzez czytniki e-booków są bardzo podobne. Po zarejestrowaniu się i opłaceniu abonamentu masz dostęp do wszystkich znajdujących się w ich zasobach e-booków. 

Sprawdź, czy Twoja biblioteka współpracuje z Legimi - jeśli tak, skorzystasz z serwisu za darmo z kodem z biblioteki. Możesz także zapytać o kody do usługi Empik Go - coraz więcej placówek oferuje je również bezpłatnie! 

Jaka działają e-wypożyczalnie? Książka ląduje na wirtualnej półce w czytniku e-booków i jest tam do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania subskrypcji - w przeciwieństwie do książek z tradycyjnych bibliotek z ograniczonym okresem wypożyczenia. Sięgniesz więc do niej wtedy, kiedy będziesz mieć na to ochotę.

ebookpoint BIBLIO

To aplikacja, która w swoich zasobach oferuje wiele branżowych książek. Z pewnością na zajęciach prowadzący poleci Ci tytuł, który bez problemu znajdziesz w ebookpoint BIBLIO. 

Jak uzyskać dostęp do katalogu? Wystarczy, że o darmowy kod poprosisz w bibliotece, który później podczas logowania wpiszesz do aplikacji pobranej na czytnik inkBOOK. 

Ważne: wypożyczanie książek odbywa się wirtualnie, nie musisz więc wychodzić z zajęć i biec po tytuł, który jest Ci akurat w danym momencie potrzebny! 

Aplikacja Wattpad

Wattpad to aplikacja, umożliwiająca uczestnictwo i korzystanie z zasobów sieci społecznościowej, grupującej twórców i czytelników. Szacuje się, że z tej platformy korzysta już ponad 90 mln osób! 

Z aplikacją Wattpad masz dostęp przede wszystkim do szerokiego wyboru amatorskich tekstów z gatunku fan-fiction. To także miejsce, w którym możesz dać ujście swojej kreatywności. 

Publikowanie i przeglądanie zasobów Wattpada jest całkowicie darmowe - wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie podając swój adres e-mail. 

E-booki od Skoobe i Amazon Kindle

Czytanie w języku, którego się uczymy, zwiększa zasób słownictwa, pomaga przyswoić nowe formy gramatyczne i przyspiesza swobodne porozumiewanie się. 

Z aplikacjami Skoobe i Kindle uzyskasz dostęp do e-książek napisanych po niemiecku i angielsku, również tych, które do tej pory nie zostały przetłumaczone na język polski.

Funkcja Google Translate

Aplikacja do tłumaczenia na bieżąco na czytniku e-booków? Czemu nie! Dzięki temu bez problemu poradzisz sobie z tekstami napisanymi w języku innym niż polski. 

Czytniki e-booków inkBOOK pozwalają na lekturę bez ograniczania się z powodu nieznajomości języka. Dzięki temu przygotujesz się do zajęć przy użyciu branżowych publikacji - nawet tych, które stworzyły zagraniczne ośrodki badawcze! 

Z kolei czytając dla przyjemności, możesz sięgać po pozycje niewydane w Polsce - tłumacz Google przetłumaczy dla Ciebie nie tylko pojedyncze wyrazy, ale także i całe zdania! 

Aplikacja Pocket 

Znasz to uczucie, kiedy trafiasz na interesujący tekst, ale jedziesz akurat zatłoczonym autobusem i obiecujesz sobie, że przeczytasz go później, ale… znalezisko magicznie znika i „później” nigdy nie następuje? 

W aplikacji Pocket jednym kliknięciem dodasz wybraną treść do swojego archiwum, a następnie wyświetlisz ją w bardziej dogodnym momencie. 

Jeśli o tym zapomnisz, pod koniec dnia aplikacja zbierze wybrane przez Ciebie treści oraz wyśle je w formie e-booka. Czytanie odroczone w czasie jest możliwe na czytniku e-booków po zainstalowaniu aplikacji Pocket bezpośrednio z inkBOOK Apps.

Aplikacja Evernote

To wygodna aplikacja do podręcznych notatek. Wykorzystasz ją zarówno do notowania na bieżąco w trakcie czytania - żeby później zabłysnąć podczas zajęć! - jak i do organizacji wspólnych obowiązków ze współlokatorami. 

Notatki w Evernote aktualizują się na bieżąco, co ułatwia pracę w gronie kilku osób jednocześnie.

czytnik e-booków, aplikacje na czytnik e-booków,

Aplikacja Dropbox

Zastanawiasz się, jak korzystać z Dropbox na czytniku? Aplikacja umożliwia dzielenie się dokumentami z innymi użytkownikami na różnych urządzeniach. 

Wykorzystasz ją zarówno do przesyłania plików z laptopa lub smartfona na czytnik, jak i podczas wspólnej pracy w grupie na zajęciach.

Czytnik e-booków dopasowany do Ciebie

Nasze propozycje to zaledwie kilka z tych, z których skorzystasz za pośrednictwem czytnika e-booków z systemem operacyjnym Android. 

Aby sprawdzić wszystkie dostępne opcje i dopasować urządzenie do swoich potrzeb, wystarczy, że wejdziesz do inkBOOK Apps, pobierzesz odpowiednią aplikację i gotowe! Czytnik inkBOOK to Twój pomocnik w studiowaniu!