Początek października to nie tylko rumieniące się liście drzew, ostatnie ciepłe popołudnia oraz wyczekiwane przez jesieniary wieczory z kubkiem czekolady w dłoni i wirtualnym ogniem na ekranie laptopa. Dla wielu osób początek października oznacza też rozpoczęcie studiów lub powrót na uczelnie. W naszym krótkim zestawieniu podpowiadamy, z jakich aplikacji na czytniki e-booków warto korzystać, aby studia były jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem.


Cyfrowe potrzeby współczesnych studentów

Dzisiaj studiowanie nie musi już oznaczać przerzucania ton papierowych notatek czy spędzania długich godzin w zakurzonych bibliotekach. Postępująca cyfryzacja sprawiła, że nawet przed rozpoczęciem pandemii do studenckiego must have trafiły laptopy, smartfony oraz czytniki e-booków. Wbrew pozorom również te ostatnie mogą mieć bardziej wszechstronne zastosowanie. Podstawowym przeznaczeniem czytnika e-booków jest gromadzenie e-książek oraz ich wygodne czytanie. W czytnikach z systemem Android, takich jak czytniki inkBOOK, zainstalujesz również dodatkowe aplikacje, które poszerzają zakres możliwości urządzenia. 

czytnik e-booków, czytnik inkbook, czytnik kindle, aplikacje na czytnik, czytnik dla studenta

Legimi, Empik Go na czytniku e-booków

Chociaż Legimi i Empik Go to niezależne od siebie serwisy, w tym zestawieniu ujęliśmy je wspólnie. Co jest powodem? Zasady korzystania z nich poprzez czytniki e-booków są bardzo podobne. Po zarejestrowaniu się i opłaceniu abonamentu - w przypadku Legimi cena jest uzależniona od wybranego modelu subskrypcyjnego, Empik Go natomiast proponuje jedną kwotę dla wszystkich - masz dostęp do wszystkich znajdujących się w ich zasobach e-booków. Sprawdź czy Twoja biblioteka współpracuje z Legimi - jeśli tak, skorzystasz z serwisu za darmo z kodem z biblioteki.

Jaka działają e-wypożyczalnie? Książka ląduje na wirtualnej półce w czytniku e-booków i jest tam do Twojej dyspozycji przez cały czas trwania subskrypcji - w przeciwieństwie do książek z tradycyjnych bibliotek z ograniczonym okresem wypożyczenia. Sięgniesz więc do niej wtedy, kiedy będziesz mieć na to ochotę.

E-booki od Skoobe i Kindle 

Czytanie w języku, którego się uczymy, zwiększa zasób słownictwa, pomaga przyswoić nowe formy gramatyczne i przyspiesza swobodne porozumiewanie się. Z aplikacjami Skoobe i Kindle uzyskasz dostęp do e-książek po niemiecku i angielsku, również nieprzetłumaczonych do tej pory na polski. 

Wattpad

Wattpad to specyficzna aplikacja, umożliwiająca uczestnictwo i korzystanie z zasobów sieci społecznościowej, grupującej twórców i czytelników. Z aplikacją Wattpad masz dostęp przede wszystkim do szerokiego wyboru amatorskich tekstów z gatunku fan-fiction. Wśród osób publikujących na Wattpad znajduje się również Margaret Atwood, autorka zekranizowanej w 2017 roku “Opowieści podręcznej”. 

Google Translate

Aplikacja do tłumaczenia na bieżąco na czytniku e-booków? Czemu nie! Dzięki temu bez problemu poradzisz sobie z tekstami napisanymi w języku innym niż polski. Czytniki e-booków inkBOOK pozwalają na lekturę bez ograniczania się z powodu nieznajomości języka. Dzięki temu przygotujesz się do zajęć przy użyciu branżowych publikacji z innych niż polskie ośrodki, a czytając dla przyjemności możesz sięgać po pozycje niewydane w Polsce bez obaw, że wolny czas poświęcisz na mozolne tłumaczenie własnoręczne.

Więcej o tym, jak korzystać z Google Translate na czytniku e-booków, znajdziesz w naszym tekście.

Pocket 

Znasz to uczucie, kiedy trafiasz na interesujący tekst, ale jedziesz akurat zatłoczonym autobusem lub Twój pies natychmiast musi wyjść na spacer; obiecujesz sobie więc, że przeczytasz później, ale znalezisko znika i “później” nigdy nie następuje? W aplikacji Pocket jednym kliknięciem dodasz wybraną treść do swojego archiwum, a następnie wyświetlisz ją w bardziej dogodnym momencie. Jeśli o tym zapomnisz, pod koniec dnia aplikacja zbierze wybrane przez Ciebie treści oraz wyśle je w formie e-booka. Czytanie odroczone jest możliwe na czytniku e-booków po zainstalowaniu aplikacji z inkBOOK Apps.

Evernote

Wygodna aplikacja do podręcznych notatek. Wykorzystasz ją zarówno do notowania na bieżąco w trakcie czytania - a później zabłysnąć podczas zajęć! - lub do organizacji wspólnych obowiązków ze współlokatorami. Notatki w Evernote aktualizują się na bieżąco, co ułatwia pracę w gronie kilku osób jednocześnie. 

czytnik e-booków, aplikacje na czytnik e-booków,

Dropbox 

Zastanawiasz się, jak korzystać z Dropbox na czytniku? Aplikacja, podobnie jak w innych sytuacjach, umożliwia dzielenie się dokumentami z innymi użytkownikami na różnych urządzeniach. Wykorzystasz ją zarówno do przesyłania plików z laptopa lub smartfona na czytnik, jak i podczas wspólnej pracy w grupie.

Facebook Lite 

Czytnik e-booków inkBOOK pozwala korzystać również z aplikacji, które nie są dedykowane wyłącznie do e-czytania. Portalu Facebook w 2021 roku nie trzeba już nikomu przedstawiać. Wersja Lite dedykowana jest urządzeniom o mniejszej pamięci operacyjnej niż smartfony i laptopy. Dziel się wygodnie refleksjami z lektury z najbliższymi bez konieczności sięgania po telefon. 

Czytnik e-booków dopasowany do Ciebie

Nasze propozycje to zaledwie kilka z tych, z których skorzystasz za pośrednictwem czytnika e-booków z systemem operacyjnym Android. Aby sprawdzić wszystkie dostępne opcje i dopasować urządzenie do swoich potrzeb, wystarczy zainstalować aplikacje z inkBOOK Apps. 


Chcesz wiedzieć o więcej o czytnikach inkBOOK? Zobacz:

Jak odpowiednio wybrać pierwszy czytnik?

Jak czytać e-booki za darmo i legalnie?