Technologia


inkBOOK, przełom w e-czytaniu

Skąd się wziął czytnik inkBOOK? Z pasji. Do czytania, do nowych technologii, do e-papieru w szczególności.

To niesamowite rozwiązanie, oszczędzające oczy i środowisko.

Tworzony we Wrocławiu, aby dać Ci dostęp do całej literatury na jednym urządzeniu.

Czym jest czytnik? 

Czytnik książek elektronicznych to urządzenie, które zostało stworzone specjalnie do wyświetlania i czytania publikacji zapisanych w formacie elektronicznym. Podobnie jak tablet, czytnik e-booków charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem (i jeszcze lżejszą wagą), dzięki czemu jest równie mobilny. Najistotniejszą zaletą czytnika książek, odróżniającą go od pozostałych urządzeń jest zapewniający najwyższy komfort czytania ekran, w którym została zastosowana niemęcząca oczu technologia papieru elektronicznego.

Dlaczego warto wybrać czytnik e-booków?

Ponieważ waży mniej niż książka w miękkiej okładce, ale może pomieścić ich kilka tysięcy. Ponieważ jest niezwykle wydajny, szczególnie pod względem zużycia energii. Możesz go używać przez kilka tygodni bez konieczności ładowania. Ponieważ pozwala na czytanie w dowolnym miejscu i czasie. Antyrefleksyjny ekran nieodbijający światła, pozwala czytać w pełnym słońcu - bez  konieczności szukania cienia na plaży! Doświetlanie ekranu gwarantuje wygodną lekturę po zmroku. Czytnik inkBOOK da Ci możliwość  komfortowego czytania bez konieczności włączania świateł, gdy cała rodzina śpi.

Co zyskujesz?

Zastanawiając się nad wyborem urządzenia, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: "jakiej funkcjonalności oczekujemy?". Jeśli zdecydowaną większość czasu z urządzeniem poświęcamy na czytanie książek lub prasy, to bez wątpienia warto zakupić,  czytnik e-booków inkBOOK. Urządzenie to zostało stworzone z myślą o miłośnikach książek, a jego podstawową i najważniejszą funkcją jest komfortowe i niemęczące wzroku wyświetlanie wszelkich publikacji elektronicznych. inkBOOK wyposażony jest w dodatkowe funkcje - np. bluetooth, który m.in umożliwia słuchanie audiobooków. Czytniki e-booków takie jak inkBOOK, posiadają pozwalają na lepszą personalizację czytnika, a także na wykorzystywanie go, nie tylko do czytania e-booków, ale i rozszerzenie jego funkcjonalności o dodatkowe usługi. System operacyjny Android inkBOOKa daje możliwość korzystania z zewnętrznych aplikacji, takich jak słowniki, czy ebooki w abonamencie  (więcej na temat tej usługi wspominaliśmy już w artykułach “Legimi na czytniku e-booków” oraz  “Aplikacja Empik Go już teraz dostępna na czytnikach inkBOOK”).