Prezent pod choinkę: TOP 5 biografii najbardziej fascynujących kobiet


Tove Jansson Mama muminków , Boel Westin

Co kryje się za Doliną Muminków? A właściwie kto? Kim tak naprawdę była Tove Jansson? Czy tylko mamą muminków i autorką bajkowej krainy, która ciekawiła wiele pokoleń dzieci na całym świecie? Dzięki tej biografii zyskujemy zupełnie inne spojrzenie na mamę muminków. Poznajemy Tove jako barwną postać wszechstronnie artystycznie uzdolnioną, która wyprzedziła swoją epokę i dla której wolność, sztuka i niezależność artystyczna były równie ważne jak realne życie. 

 

Becoming Moja historia, Michelle Obama

Można nie lubić polityki, nie interesować się współczesnymi wydarzeniami, ale trudno przejść obojętnie obok kobiety tak pełnej pasji do życia jak Michelle Obama. Po przeczytaniu tej książki nie mamy wątpliwości - nie przypadkiem właśnie jej mąż był pierwszym czarnoskórym prezydenta USA. Kim jest prywatnie Michelle Obama? Jakie wydarzenia ją ukształtowały i jak wyglądało jej życie w Białym Domu? Piękna opowieść o rodzącej się sile, dojrzewaniu, zrozumieniu świata i uczeniu się własnego ja. 

Jane Goodall. Pani od szympansów, Danuta Tymowska

Fascynująca opowieść o ambitnej kobiecie-badaczce, która z jednej strony żyła w latach kiedy wiele zawodów było dla kobiet nieosiągalnych, a z drugiej swoją naukową pracą zrewolucjonizowała wyobrażenie ludzi na temat zwierząt. Jak to się stało, że absolwentka szkoły dla sekretarek stała się słynną badaczką szympansów, której badania pozwoliły na nowo zdefiniować człowieka? Nikt nie wróżył jej sukcesów zawodowych, ale to jej nie powstrzymało przed spełnieniem marzeń. 


Szymborska. Znaki szczególne, Joanna Illg-Gromek

To kolejna biografia naszej Noblistki, którą przez swoją skromność trudno do końca zgłębić. Pisanie o Szymborskiej łatwe nie jest, ale autorka stara się stworzyć "biografię wewnętrzną", która tak bardzo fascynuje wszystkich sympatyków jej twórczości. Znana z niechęci do otwierania się przed mediami, Szymborska w Znakach szczególnych daje się poznać od tej drugiej - bardziej prywatnej strony ze swoją fascynującą wrażliwością.

Wisła Szymborska biografia na prezent

Frida Kahlo. Biografia, Maria Hesse

Frida Kahlo to postać wyjątkowa -  jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek XX wieku, dzięki swojej nietuzinkowej osobowości wyprzedziła swoją epokę i stała się ikoną popkultury. Uwielbiają ją feministki, współczesne artystki, i w ogóle kobiety, dla których stała się inspiracją i symbolem kobiecej siły. Najbardziej ceniona za to, że zawsze mówiła to, co myśli. Pomimo tragicznych wydarzeń w swoim życiu, postanowiła się nie poddawać, a sztuka stała się dla niej terapią. Piękna oprawa graficzna i zebrane opowieści o artystce zachwycą każdą sympatyczkę sztuki. 

Frida Kahlo biografia na prezent dla kobiety

Zostaw komentarz


Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przed opiblikowaniem