Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci


Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Nie bez powodu przypada on na datę 2 kwietnia, jest to rocznica urodzin wybitnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, autora  jednych z najpopularniejszych baśni dla dzieci, wśród których znajdują się m. in. takie popularne tytuły jak Dziewczynka z zapałkami, Calineczka, czy Królowa Śniegu.  

 inkBOOK Prime HD czytnik

Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci obchodzony jest corocznie od 1967 roku. Celem ustanowienia święta była chęć popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych. My również przyłączamy się do tej misji przypominając, jak istotne jest zaszczepienie w dzieciach nawyku czytania. 


W dobie rozprzestrzeniającego się koronawirusa i akcji #zostanwdomu, wielu z nas zyskuje nadwyżkę wolnego czasu. Zachęcamy, aby korzystając z tej okazji, przyłączyć się do świętowania międzynarodowego dnia książki dla dzieci i poświęcić chwilę na czytanie najmłodszym. Warto również przy tej okazji przypomnieć zarówno młodszej, jak i starszej młodzieży o tym, jakie korzyści przynosi czas spędzony z lekturą. Regularne czytanie książek nie tylko wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni u najmłodszych czytelników, ale i poszerza słownictwo, poprawia koncentrację, a także, co bardzo istotne ze względu na otaczającą nad pandemię koronawirusa, redukuje obciążający nas wszystkich stres :).

 


Zostaw komentarz


Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przed opiblikowaniem