Dzień Dziecka - niezależnie od wieku


Zbliża się kolejne wyjątkowe święto - międzynarodowy Dzień Dziecka, które w zdecydowanej większości krajów obchodzone jest, tak jak w Polsce, 1 czerwca. 

Pierwszy dzień czerwca to data szczególnie wyczekiwana przez najmłodszych: życzenia i prezenty, wycieczki, spacery i skupienie całej uwagi dorosłych - bez względu na scenariusz jest to zatem dzień pełen wrażeń, niespodzianek i tysiąca powodów do uśmiechu. Dla rodziców z kolei jest to jednocześnie dzień pełen wyzwań, ale też radości, ponieważ finalnie, za trudy poszukiwania idealnego prezentu (czy pomysłu na realizacje planu dnia), otrzymują bezcenną rekompensatę, jaką jest szczery uśmiech na twarzy dziecka.

Z perspektywy dorosłych Dzień Dziecka nie musi jednak ograniczać się do obdarowywania najmłodszych. Bez względu na wiek możemy również sprezentować sobie chwilę wytchnienia od „dorosłych” obowiązków i odkryć w sobie na nowo dziecięcą radość z życia. Korzystając z okazji możemy także z sentymentem, powrócić myślami do czasów dzieciństwa i powspominać ulubione wydarzenia z tamtego okresu życia.

Będąc dziećmi chcemy być dorośli, będąc dorosłymi tęsknimy za czasami gdy byliśmy dziećmi. Książka to brama do dowolnego czasu, to przejście do wybranego przez nas świata, wybierając odpowiednią lekturę możemy w każdej chwili przenieść się do świata bohaterów z dzieciństwa i odtworzyć klimat tamtych lat.

Jesteśmy przekonani, że niezależnie od wieku, w każdym z nas kryje się dziecko, dlatego z okazji nadchodzącego święta przygotowaliśmy propozycję lektur zarówno dla młodszych, jak i dla nieco większych dzieci. Wybór należy do Was, my życzymy odprężenia podczas zanurzania się w nowych światach książek, po które sięgniecie po raz pierwszy oraz radości z powrotu do dawnych lektur, czytanych przez pryzmat nowego bagażu doświadczeń.


Dla najmłodszych

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" Justyna Bednarek

Dla młodzieży

"To nie jest, do diabła, love story!" Tom 1 Julia Biel

Dla większych "dzieci"

"Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne"

Reinwarth Alexandra

Niezależnie od wieku ;)

"Harry Potter" J.K. Rowling

 


Zostaw komentarz


Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przed opiblikowaniem