Aktualizacja v2.3. dla czytnika inkBOOK Prime HD.


Aktualizacja v2.3. dla czytnika inkBOOK Prime HD już dostępna do pobrania.

Nowe funkcje:

 • dodanie słowników Google Translate, które umożliwiają proste i szybkie tłumaczenie tekstów, nawet w trybie offline.

Ulepszenia:

 • Szybsze ładowanie ebooków na ekranie głównym czytnika.
 • Nowe ułatwienia dla użytkownika podczas synchronizacji konta Adobe.
 • inkBOOK Apps - udoskonalenie prawidłowego wyszukiwania aplikacji.
 • Aplikacja inkBOOK Reader: naprawienie błędów związanych z wyświetlaniem publikacji w formacie PDF.
 • Aplikacja inkBOOK Reader: został rozwiązany problem uniemożliwiający wyszukiwanie notatek i zakładek.
 • Aplikacja inkBOOK Reader: ulepszona edycja notatek.
 • Ustawienia systemowe: udoskonalenie opcji zmiany grafiki wygaszacza ekranu czytnika.
 • Biblioteka - ulepszenie wyświetlania tytułów ebooków na ekranie głównym.

Jak pobrać słownik google translate?

krok 1. Zaznacz słowo w tekście ebooka, które chcesz przetłumaczyć

krok 2. Kliknij i przytrzymaj ikonę aplikacji google translate.

krok 3. Zaakceptuj wymaganą zgodę.

krok 4. Aplikacja pobierze się i uaktualni w tle.

krok 5. Ciesz się słownikiem google translate i czytaj inkReader.


9 komentarzy


 • inkBOOK

  Panie Kacprze, dziękujemy za wszystkie uwagi. Oczywiście, cały czas pracujemy nad rozwojem naszych produktów, w tym Prime HD, który na pewno doczeka się kolejnej aktualizacji.


 • Kacper

  Mam odczucie że wasza firma nie dba o klienta. Jestem posiadaczem inkbook prime HD. Oprogramowanie czytnika jest bardzo kiepsko wykonane (wygląd jest super) jest bardzo dużo błędów które jak widzę użytkownicy wychwytują i informują was o nich jednak nie ma z waszej strony oczekiwanego odzewu. Wypuściliście nowy czytnik na rynek i bardzo dobrze że firma się rozwija, jednak może powinno się dbać o klienta który nie będzie kupował co rok nowy czytnik, a również chciałby mieć porządnie zoptymalizowane i działające w miarę bezbłędnie oprogramowanie. Niektóre błędy są naprawdę nieduże i myślę że nie jest problemem dla wyszkolonych ludzi poprawienie ich, a jednak chyba nikt nie ma zamiaru tego zrobić i użytkownicy, albo muszą się zadowolić tym co mają, albo porzegnać się z tymi czytnikami i kupić inny.
  I żeby nie wyszło że widzę tylko złe aspekty. Mi tylko wasz czytnik przypadł do gustu (kształt, wygląd, specyfikacja) również przekonuje mnie to że to jest polska firma i życzę wam sukcesów. Jednak niektóre rzeczy potrafią was skreślić. Mam nadzieję że w niedalekim czasie dostaniemy aktualizacje i wszystkie komentarze z błędami lub niedopatrzeniami będą tylko niepotrzebną historią.


 • inkBOOK

  Woody, dziękujemy za wszystkie informacje. Skontaktuj się proszę z z naszym działem pomocy na help@inkbook.eu. Co do aktualizacji to zawsze rekomendujemy jej przeprowadzenie, aby mieć jak najnowszą wersję oprogramowania.


 • Woody

  Mam Wasze: Onyx (2szt.), Obsidian, Prime HD. O ile ten ostatni jest technicznie najlepszy, o tyle w użytkowaniu (software) najgorszy. Dlatego trzymam go w szafie i na co dzień korzystam z Obsidiana.
  Wady:
  1) Koszmarny problem z doborem wielkości czcionki – z jednej strony idiotyczny zakres (gigantyczna, bezużyteczna największa) z drugiej duży skok przy mniejszych wartościach. Próba ustawienia na suwaku 24 pt może doprowadzić do szału. Trzeba pogodzić się, że ma się albo 22 albo 26. Tak samo kiepsko dobrane odstępy między wierszami. Albo bardzo blisko, albo bezużytecznie daleko.
  2) Błędy w wyświetlaniu czcionek – w niektórych książkach mimo wybranej czcionki wyświetla się inna.
  3) Nagłe wyłączenia – czytnik raz na 2-4 dni sam się wyłącza bez ostrzeżenia. Czasem nawet 3 razy dziennie. Ostatnio potrafił mi się wyłączyć codziennie (dużo czytam).
  4) Brak możliwości wyłączenia wybudzenia przez otwarcie okładki. Ta funkcja działa tragicznie. Gdy się nosi (jak ja) czytnik w kieszeni cargo, co chwilę się wybudza, bo kiepskiej jakości okładka przesuwa się przy chodzeniu. Bardzo często musiałem szukać strony, bo w kieszeni przeskoczyła. No i szybko spada stan baterii. To samo przy wieczornym czytaniu. Kładę zazwyczaj ebooka ekranem do dołu obok poduszki. Kiedyś zbiłem ekran łokciem a nowa okładka przed tym nie chroni („łamie” się w środku). To powoduje, że ruchy okładki podczas np. przewracania się na boki wybudzają czytnik.
  5) Kiepskiej jakości okładka. Już drugiego dnia „skórka” zaczęła obłazić. Teraz wygląda jak zwłoki poparzonego człowieka. Folia trzyma się tylko w kilku miejscach.
  6) Niska wytrzymałość baterii. Pewnie przyczyniają się do tego problemy z okładką. O ile Obsidiana czy Onyxa muszę ładować co 2 tygodnie (Nooka co 1,5 miesiąca), o tyle Prime HD co 3-6 dni.
  7) „Podwiechy” przy przerzucaniu stron. Co jakieś 2-4 strony czytnik „zamyśla się” po wciśnięciu klawisza. Odruchowo naciskam drugi raz (nawyk z Onyx, którego klawisze po pewnym czasie słabiej łapią). Wtedy potrafi przeskoczyć o kilka stron. Nawet trudno opisać, jak wybija to z rytmu czytania.
  To na razie tyle, co przyszło mi do głowy. Od paru miesięcy wróciłem do Obsidiana. Wyciągnąłem Prime do przyładowania akumulatorów i znalazłem aktualizację. Nie wiem, czy odłożę z powrotem czy dam mu szansę. Przy poprzedniej aktualizacji za mocno się rozczarowałem.


 • inkBOOK

  Mateusz, skontaktuj się z naszym działem pomocy technicznej na help@inkbook.eu, który pomoże w rozwiązaniu problemu.


Zostaw komentarz


Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przed opiblikowaniem