Pomysły na prezenty - 10  upominków dla czytelników od 20 PLN


Chyba nikt nie lubi stresować się kupowaniem prezentów na ostatnią chwilę, zwłaszcza gdy nie mamy na niego pomysłu. Czym obdarować bliską nam osobę, jeśli jest to sympatyk czytania? Łapcie pomysły na prezenty dla moli książkowych i nie tylko. 

 

Czytnik do czytania książek

Na pierwszy rzut idzie oczywiście elektroniczny czytnik książek. To jeden z najlepszych prezentów pod choinkę, dla tych którzy nie wyobrażają sobie życia bez czytania. I nie ma znaczenia tu płeć czy wiek. Korzystając z e-czytnika nie męczymy naszego wzroku, więc możemy czytać dłużej. 

W przeciwieństwie np. do tabletów, e-czytnik do czytania książek to najlepsza opcja, bo nie emituje niebieskiego światła, dlatego lektura w tej formie jest dla naszych oczu zdrowsza. 

Dzięki technologii e-papieru czytamy tak komfortowo, jakby to była książka tradycyjna, za to ze wszystkimi  możliwościami e-czytania. 

e-czytnik inkbook calypso

Do kupienia pod linkiem

 E-booki na czytniku

Czytnik ebooków to prezent, który można podarować wraz z miłą zawartością.  Nie ma nic lepszego dla obdarowanej osoby, kiedy na e-czytniku zobaczy tytuł, który chciała od dawna przeczytać. Tytułów możemy szukać, korzystając z popularnych e-księgarni: ebookpoint, Empik, Woblink, Publio, LitRes czy Gandalf. 

 Legimi na czytniku

Ta propozycja to już wisienka na torcie książkoholika! Nic tak nie wywołuje uśmiechu na twarzy mola książkowego jak opłacony abonament w Legimi czy Empik Go - elektronicznych wypożyczalni e-książek. Aplikacje te możemy obsługiwać m.in. na modelu inkBOOK Calypso. 

Bony na książki mile widziane 

Jeśli nie wiemy co nasz bliski chciałby przeczytać  - nie warto ryzykować. Lepiej podarować bon na zakupy do księgarni e-bookowej lub tradycyjnej. Prezent miły, bo wybieramy to, na co mamy ochotę. Z popularnych e-księgarni warto zajrzeć na ebookpoint, Woblink, Empik, Publio, LitRes czy Gandalf. 

Etui na czytnik

Jeśli szukasz prezentu dla sympatyków ebooków i e-czytania, to warto zastanowić się czy może bliską osobę nie ucieszy np. nowe etui na czytnik. Zwłaszcza kobiety doceniają takie akcesoria, które dobierają zgodnie ze swoim gustem i które stanowią element ich wizerunku. Kolor etui ma znaczenie i może być istotnym akcesorium dla Pań. Podobnie jak torebka, zegarek czy portfel -  także etui na e-czytnik może być eleganckim dodatkiem do ubioru.

etui na czytnik inkbook

Do kupienia pod linkiem

Notesy na sentencje i cytaty

Wiele osób czytających książki lubi sobie od czasu do czasu zanotować jakieś ważniejsze fragmenty czy cytaty, które przykuły ich uwagę. Dotyczy to zarówno tych, którzy czytają książki beletrystyczne po prostu dla przyjemności, jak i o rozwoju osobistym. Taki tradycyjny notatnik czy notes w ładnej okładce będzie atrakcyjnym prezentem dla wielu moli książkowych. 

gadżet dla mola książkowego

Ręcznie oprawiany do kupienia tutaj 

Dla czytających ebooki  - taka funkcja jest dostępna już w większości e-czytników z poziomu urządzenia. Wystarczy zaznaczyć fragment tekstu, który nas interesuje i dodać swoją notatkę. Taka funkcja dostępna jest m.in. w modelu: Prime, Prime HD, inkBOOK Calypso, Lumos czy Classic 2. 

Dla moli książkowych przydatnym upominkiem może być zakładka, a najlepiej taka, która wywołuje uśmiech na twarzy. Do zaznaczenia strony, na której przerwaliśmy lekturę, a nawet linijkę tekstu zaznaczymy dzięki takiej zakładce! Do kupienia tutaj

 

Gazetownik/książkownik

Propozycją dla sympatyków tradycyjnego czytania, którzy oprócz tego cenią także wygląd wnętrz i zwracają uwagę czym się otaczają będzie gazetownik. To nie tylko praktyczne akcesorium, ale też gustowny element wyposażenia, które ozdabia wnętrza. 

Z eko skóry do kupienia pod tym linkiem lub metalowy tutaj


Kubek z książkowym akcentem

Kubków nigdy dość! Miłym, ale niekoniecznie drogim prezentem będzie na pewno kubek lub w wersji dla elegantek  - filiżanka. To chyba jeden z tych uniwersalnych pomysłów na prezent dla książkoholika, który każdemu przypadnie do gustu. A na pewno każdemu się przyda. Dla wymagających warto wybrać np. wersję termiczną kubka, żeby dłużej cieszyć się z przyjemności czytania. 

 

Kubek termiczny do kupienia tutaj

Z motywem książkowym

Piękna filiżanka dla elegantek

Miłe akcesoria do czytania

Kolejnym niedrogim, ale za to oryginalnym pomysłem na prezent są skarpetki, które każdemu książkoholikowi przypadną do gustu. A jeśli jeszcze poszukamy takich z motywem czytania to już radość pod choinką mamy gwarantowaną. 

gadżety do czytania

Książkowe skarpety do kupienia tutaj 

 Stojak na e-czytnik lub tablet

To prezent z kategorii praktycznych, których zalety doceni każdy sympatyk czytania. Stojak może być zarówno pod tablet, jak i e-czytnik. Mole książkowe na pewno ucieszą się i już zawsze podczas kąpieli będą mogli dodatkowo cieszyć się lekturą. 

podstawka na tablet i smartfon

Do kupienia pod linkiem 

 Zostaw komentarz


Twój komentarz musi zostać zaakceptowany przed opiblikowaniem