Czytnik ebooków - wygodna rozrywka bez wychodzenia z domu

Mężczyzna czyta w domu na Calypso Plus Red

Świetnym pomysłem na zagospodarowanie wolnego czasu jest czytanie. A że dziś możliwości, jakie mają miłośnicy książek są dużo większe niż kiedyś, to warto się temu przyjrzeć bliżej.

Książki elektroniczne, czyli w skrócie ebooki, czy też e-booki stają się coraz popularniejsze i zdecydowanie wpłynęły na kulturę czytania w Polsce i na świecie.

Czytanie tradycyjne jest powoli wypierane przez e-czytanie, bo daje użytkownikom dużo większe możliwości. Głównie za sprawą czytników ebooków - urządzeń, które mają wiele zalet.

(NIE)DOBRE TABLETY DO CZYTANIA KSIĄŻEK

Lekarze alarmują, że coraz więcej godzin spędzamy przed ekranem monitorów, tabletów, smartfonów, dlatego tym bardziej czytanie książek warto przenieść na inny nośnik.

Po pierwsze dlatego, że e-czytniki to specjalne urządzenia, przeznaczone do lektury, a po drugie - są zaprojektowane w taki sposób, aby nie męczyły naszego wzroku i zapewniały jak największy komfort. Ich ekrany nie emitują niebieskiego światła, jak ma to miejsce w tabletach i smartfonach.

W przeciwieństwie do tabletów i smartfonów, czytanie na e-czytniku jest dla oczu po prostu zdrowe, a przy okazji wygodne. Dlatego książki na tablecie nie są najlepszym pomysłem.

Warto dodać, że tablet z funkcją e-papieru nie istnieje, za to użyta w e-czytnikach technologia elektronicznego atramentu sprawia, że użytkownik ma ten sam komfort, jak gdyby czytał książkę tradycyjną, bo efekt nie różni się od prawdziwego papieru.

Para czyta na inkBOOK Calypso Plus


DLACZEGO CZYTNIK EBOOK DO CZYTANIA KSIĄŻEK?

Jeśli zastanawiasz się, jakie są jeszcze inne zalety e-czytania - to na pewno możliwość dostępu do tysiąca książek. W jednym urządzeniu masz całą swoją biblioteczkę, która jest pod ręką i której zasoby możesz szybko powiększyć.

To także jeden z powodów, dla których czytelnicy e-booków czytają - wg niektórych badań - trzykrotnie więcej niż zwolennicy papierowych wersji. I nic w tym dziwnego, bo korzystając z e-czytnika mamy dostęp do wielu książek w każdym miejscu.

Czytnik ebooków to też rozwiązanie dla coraz większej mobilności społecznej, bo w końcu lepiej wrzucić do torebki czytnik, niż ciężką książkę.

CO CZYTAĆ NA CZYTNIKU EBOOKÓW?

Możliwości czytania na e-czytnikach jest wiele. Obecnie użytkownicy elektronicznych książek mają bardzo łatwy dostęp do ebooków głównie za sprawą cyfrowych wypożyczalni jak Legimi, Empik Go czy choćby e-księgarni gdzie w kilka minut można zakupić i pobrać książki.

W przypadku tych pierwszych platform użytkownik wypożycza plik, a dostęp do wybranych książek ma tak długo, jak długo ma opłacony abonament. W tym czasie pobrane pliki znajdują się na jego wirtualnej półce i są dostępne z poziomu e-czytnika.

Druga możliwość to po prostu kupowanie e-booków z e-księgarni, wówczas użytkownik staje się właścicielem e-książki. E-booki mają swoje premiery w tym samym czasie jak papierowe wydania, co również zwiększa atrakcyjność e-czytania.

Zaletą platform typu Legimi czy Empik Go jest to, że mamy nielimitowany dostęp do wszystkich tytułów, w zależności od wybranego abonamentu - jeśli tylko pojawiły się w elektronicznej formie.

Warto wybierać te e-czytniki, które już mają integrację z największymi platformami typu Legimi czy Empik Go, ale też z księgarniami e-booków jak Woblink czy Publio. To dla użytkownika e-czytników znacznie większa wygoda korzystania z oferty wydawniczej.

E-BOOKI, PRASA I AUDIOBOOKI

E-czytniki to obecnie urządzenia, które stale są rozwijane - na większości modeli możemy czytać zarówno ebooki, prasę, jak również słuchać audiobooków i korzystać z platform typu Storytel. Za to - co bardzo ważne - bez dodatkowych rozpraszaczy.

Przydatna jest także opcja tłumaczenia. Dzięki aplikacji Tłumacz Google na e-czytniku będzie można przetłumaczyć zarówno pojedyncze słowa, jak i całe akapity tekstu. Tłumaczyć można również bez połączenia z WIFI, wybierając dowolny ze 100 języków świata.


Dodaj komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.